Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] ELDEN RING (2022)

Oyuna başlarken hangi sınıfı seçeceksiniz?

• Kullanılan toplam oy
    84
Gaius'un defans ve can çöp. Aşırı hasar yiyor. 150 seviye karakter ve 10 scadutree ile kestim buildim OP ama hileli kırık bir şey değil. Oyunun verdiği bütün imkanları da kullanmadım daha da bufflayabilirim karakteri. Buna rağmen ADLS'yi iki tam şarj yapsam ölecekti pezo. O açığı yakalayamadığım için şarj etmeden 6 - 7 kere salladım. Agresifliği can sıkıcı diğer dlc bossları gibi ama canı, verdiği ve aldığı hasar dövüşün çok zor olmasını engelliyor. Buna az vuruyorsanız buildinize bakın stat, silah, talisman, buff vs optimize edin az vurma ihtimaliniz yok.
Az vurmaktan kastım. Gıdım gıdım gitmiyor ama bana fazla hasar vurduğu için defans buffları verdiğimden beklentimin altında hasar veriyorum. Gerçi ben çok hasar vurmayı bekleyen bir insanım. Yüksek ihtimal iyi hasar veriyorum ama çok hasar vur ki durmadan yuvarlanmana gerek kalmasın mantığını seven oyuncu olduğumdan bana az gibi geliyor dövüş uzayınca. :D Yine de final bossuna göre hala az vurmam garip geliyor. Bayle the Bread'e göre bile az geliyor hasarım ona. Tamamen fiziksel hasar olduğum için mi acaba? Build sıfır int-arc-faith çünkü.

Radahn mesela Boss'a girdiğim gibi yarı canına getirdim. Bloudhound Fang'ı kullanıyorum. Onun özel saldırısı bazı düşmanlarda hileli gibi oluyor. Messmer gibi Radahn'a karşı da oynayışımı baya rahatlattı. Radahn'a biraz erken geldiğim için saldım şimdi 1 kez denedikten sonra.

Az vurmaktan kastım. Gıdım gıdım gitmiyor ama bana fazla hasar vurduğu için defans buffları verdiğimden beklentimin altında hasar veriyorum. Gerçi ben çok hasar vurmayı bekleyen bir insanım. Yüksek ihtimal iyi hasar veriyorum ama çok hasar vur ki durmadan yuvarlanmana gerek kalmasın mantığını seven oyuncu olduğumdan bana az gibi geliyor dövüş uzayınca. :D Yine de final bossuna göre hala az vurmam garip geliyor. Bayle the Bread'e göre bile az geliyor hasarım ona. Tamamen fiziksel hasar olduğum için mi acaba? Build sıfır int-arc-faith çünkü.

Radahn mesela Boss'a girdiğim gibi yarı canına getirdim. Bloudhound Fang'ı kullanıyorum. Onun özel saldırısı bazı düşmanlarda hileli gibi oluyor. Messmer gibi Radahn'a karşı da oynayışımı baya rahatlattı. Radahn'a biraz erken geldiğim için saldım şimdi 1 kez denedikten sonra.
Radahn'a vurduğundan az vurma şansın yok saldırın denk gelmiyor olabilir mi? I-frame denen dalga var oyunda. Yuvarlandığında hasar yememe sebebin, yine bossların bazı saldırılardan animasyon yüzünden hasar yememesi vs. Yoksa vurursun yani. O silahla kanatma etkisi yarattığında canı çok gidiyor olmalı misal.

Gaius'un defans ve can çöp. Aşırı hasar yiyor. 150 seviye karakter ve 10 scadutree ile kestim buildim OP ama hileli kırık bir şey değil. Oyunun verdiği bütün imkanları da kullanmadım daha da bufflayabilirim karakteri. Buna rağmen ADLS'yi iki tam şarj yapsam ölecekti pezo. O açığı yakalayamadığım için şarj etmeden 6 - 7 kere salladım. Agresifliği can sıkıcı diğer dlc bossları gibi ama canı, verdiği ve aldığı hasar dövüşün çok zor olmasını engelliyor. Buna az vuruyorsanız buildinize bakın stat, silah, talisman, buff vs optimize edin az vurma ihtimaliniz yok.

@Starrk level atlamayınca amaç bulamıyorum ben bu oyunda. 10 milyondan fazla rune gitmiştir dlcde. Silah geliştirmek için stone aldım hep. Sırf pvp için 150 seviyede bıraktım ama ps'deki 280 seviye karakterimden daha yoğun bir pvp deneyimi yaşamadım. Arada dramatik bir fark yok. Level atlamayınca da amaçsız geliyor oyun. Zevkine 7 - 8 kere bitirip canım sıkıldıkça larvar tear kullanmadan build değiştirmenin farklı oynanışa geçmenin ve gerçekten çok güçlü bir karakteri kontrol etmenin zevki başkaydı. Seviye atlatmaya başlayacağım sanırım karakteri
Aynı fikirdeyim şuan. Önceki sayfada da yazdım benim derdim int/faith'imi alt levelde denemekti. 138'de oynanacak gibi değil. En az 200 şart. Int/faith'le güçlenen asa düz int asalarından güçlüydü önceki karakterde ama sandığımdan da fazla stat lazımmış. Düz int'e döndüm direk.

280'de pvp'ci tipler pek yok. Buildim orda ayarsız gibiydi. Pvp'yi iyi bilenlere karşı denemek istiyordum tek derdim oydu. Artık umrumda değil build'in hasarı yok zaten 138 lvl'de.

Ben yoğunluk olarak ciddi fark gördüm. Invasion'da hiç eşleşemiyordum ana karakterde. Onun için level atlamadığıma değmiyor ama ya. Gider arenada oynarım pvp istersem.

Başka builde geçmek bi yana, mevcut buildin zevki de kaçtı. Büyücüm ana oyunda eğlenceliydi. O yüzden bununla girdim zaten dlc'ye. Ama level atlamayayım diye str ve dex'teki tüm statları alıp vigor'a verdim. Karakter güçlü olsa da sıkıcılaştı. Bloodhound'la açık bulup carian'la eritiyorum genellikle.

Dex arttırıp moonveil ve wing of astel'i kullanacağım. Str arttırınca da darkmoon greatsword kullanacağım. Bunlar için 18 dex ve 16 alınca level tam 150 olacak. Endurance'ı da kasıp birkaç silah birden taşırım eğlenceli bişey olur artık.

Güzel int ash of war'ları var carian phalanx gibi. Onları rapier'a falan koyuyordum aynını yaparım. Bi de carian shield'a carian retaliation koyarım tamam. Canım sıkıldıkça değiştirebileceğim 3-4 dövüş tarzı çıkıyor bu build'den.

Ng+ yaparsam faith'e geçerim muhtemelen. Dlc'de hep faith silahı buldum.

Son düzenleme:
Radahn'a vurduğundan az vurma şansın yok saldırın denk gelmiyor olabilir mi? I-frame denen dalga var oyunda. Yuvarlandığında hasar yememe sebebin, yine bossların bazı saldırılardan animasyon yüzünden hasar yememesi vs. Yoksa vurursun yani. O silahla kanatma etkisi yarattığında canı çok gidiyor olmalı misal.
Yok Radahn'a fazla vuruyorum zaten. 2.fazını tek denemede onun açmıştım. Ona demiştim. Bloudhound Fang Messmer ve Radahn'da beni çok rahatlattı özel saldırısı sayesinde. Duruşlarını kırıp stun atmamda kolaylaşıyor eğer özel saldırısının her ikisini de bir kaç kullanıp denk getirirsen.

Ben Gaius'tan bahsetmiştim az vurmaktan kastımla başlayan mesajımda.Sen Gaius defans ve çan çöp diyince. Radahn ve Messmer'e daha az hasar alıyor benden Gaius İşte acaba full fiziksel hasar veren build olduğumdan mı diye düşündüm. Buildte sıfır int-arc-faith var.

Yok Radahn'a fazla vuruyorum zaten. 2.fazını tek denemede onun açmıştım. Ona demiştim. Bloudhound Fang Messmer ve Radahn'da beni çok rahatlattı özel saldırısı sayesinde. Duruşlarını kırıp stun atmamda kolaylaşıyor eğer özel saldırısının her ikisini de bir kaç kullanıp denk getirirsen.

Ben Gaius'tan bahsetmiştim az vurmaktan kastımla başlayan mesajımda.Sen Gaius defans ve çan çöp diyince.
Radahn ve Messmer'e daha az hasar alıyor benden Gaius
İşte acaba full fiziksel hasar veren build olduğumdan mı diye düşündüm. Buildte sıfır int-arc-faith var.
Onu anladım o yüzden dedim Radahn'a vurduğundan daha az vurma şansın yok diye. Senin rahat 45 - 50 arcane görmen lazım o buildde. Kanatma etkisiyle hasar vereceksin en çok.

Onu anladım o yüzden dedim Radahn'a vurduğundan daha az vurma şansın yok diye. Senin rahat 45 - 50 arcane görmen lazım o buildde. Kanatma etkisiyle hasar vereceksin en çok.
En az arcane verdim buildte.:D Larvar tear kullanıp denerim çok fazla uğraştırırsa hala.

Kanatma etkisiyle hasar vereceksem daha seri bir silah kullanmam gerekmez mi? Kanama hasarını daha çabuk vermek için. Bloudhound Fang biraz kağnı gibi silah. Ben onu ağır silah gibi kullanıyorum.

En az arcane verdim buildte.:D Larvar tear kullanıp denerim çok fazla uğraştırırsa hala.

Kanatma etkisiyle hasar vereceksem daha seri bir silah kullanmam gerekmez mi? Kanama hasarını daha çabuk vermek için. Bloudhound Fang biraz kağnı gibi silah. Ben onu ağır silah gibi kullanıyorum.
O silahı ben de sevmem ama skillinden ötürü kullanıyor millet. Seri silahlarla oynamayacaksan bile oyundaki en yüksek kanatma hasarını veren öküz gibi bir yaratık kolu temalı silah eklemişler dlcye. Canın sıkılır öyle bir oynanışta ama vurdun mu sağlam inletir. Dlcdeki bachand blade ya da ana oyundan iki tane curved sword'le bleed gidersen çok zevkli olur. Reduvia ile gidersen çok kolay olur bu dagger'in skilli orta mesafeden kanlı slash atmanı sağlıyor köpek gibi kanatıyorsun. Çift katana bleed de gidebilirsin hangisi en çok hoşuna giderse. Tabi bleed build oynamak istiyorsan dostum sevdiğin oyun tarzını bilemem ben.

Bloodhound Fang ile Arcane scalling olmuyor diye hatırlıyorum ben. Dex ve Str'dendi.

O silahı ben de sevmem ama skillinden ötürü kullanıyor millet. Seri silahlarla oynamayacaksan bile oyundaki en yüksek kanatma hasarını veren öküz gibi bir yaratık kolu temalı silah eklemişler dlcye. Canın sıkılır öyle bir oynanışta ama vurdun mu sağlam inletir. Dlcdeki bachand blade ya da ana oyundan iki tane curved sword'le bleed gidersen çok zevkli olur. Reduvia ile gidersen çok kolay olur bu dagger'in skilli orta mesafeden kanlı slash atmanı sağlıyor köpek gibi kanatıyorsun. Çift katana bleed de gidebilirsin hangisi en çok hoşuna giderse. Tabi bleed build oynamak istiyorsan dostum sevdiğin oyun tarzını bilemem ben.
Anladım Kanatma olayı hoşuma gidiyor bu silahta da veriyorum kanatma hasarı ama sanki her zaman denk gelmiyor. Arada oluyor gibi. Dediğin silahlara bir bakarım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık