Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Eiichiro Oda Taşlama

Bu yorumu bugün Wg’de gördüm.Arada güzel yorumlar da var işte. xD Dövüş sahneleri iyi değil diye beğenmeyenler olmuş galiba.Biri de şey demiş.Bu kadar iyi yazamıyorlardı ama kabul edin çok daha iyi dövüş sahneleri çiziyordu Kishi ve Kubo diye. Dövüş sahnelerinde de Dragonball ilk seriyi niye örnek almıyor acaba. :S
Dragon Ball çöp olduğundan dolayı olabilir. Bir yazar "ufff bak güç seviyem daha da yükseldi vurdum bufff" seviyesinde writingi olan birini neden örnek alsın? Traktörle oynayan çocuklarin söyledikleri klasmanında Db'nin dövüşleri.

Dragon Ball çöp olduğundan dolayı olabilir. Bir yazar "ufff bak güç seviyem daha da yükseldi vurdum bufff" seviyesinde writingi olan birini neden örnek alsın? Traktörle oynayan çocuklarin söyledikleri klasmanında Db'nin dövüşleri.
Üzücü bir yorum.İlk seride gayet dövüş koreografisi olan keyif verici dövüşler var dbde.Hatta dbz bile öyle.Sonra tabii şimdi bam bam tatataya döndü.

Bence Oda'nın artık meyve odaklı dövüşlerin yapması gerekiyor ki tekrardan çıksın. Haki ve meyve temel güç unsurları ama haki hep daha ön planda artık. Dövüşlerde bu yüzden hep saf güce dayalı oluyor. Kimin hakisi daha kuvvetliyse o daha güçlü yumruğu ya da kesiği atmış oluyor. Ayrıca Wano'da da çok fazla Zoan görünce bir tık sıkılmaya başladım. Zoan meyvelerinin çoğu yakın dövüş odaklı ve işin sonunda yine hakiye çıkıyor olay.

Fuji'yi ve Law'ı, Dof'u sevmemdeki en büyük etken meyveleri. Mesela yerçekimi meyvesi, Meyve uyanışı nasıl olur, neler yapabilir. Bu meyveden çok farklı, güçlü ve etkileyici şeyler çıkabilir. O yüzden heyecanlandırıyor beni bu karakter. Law'ın zaten neler yapabildiğini çok kez gördük. Adamın meyvesi çoğu karakterden daha detaylı işlendi seride. 1 bölüm Law, Kid vs BM izlemek çoğu bölümden daha çok keyif verdi Wano arc'ında.

Mesela Kid'e manyetizma meyvesi vermiş Oda ama onda bile demirlerle yumruk attırıyor adam. :ehe:

Bu yorumu bugün Wg’de gördüm.Arada güzel yorumlar da var işte. xD Dövüş sahneleri iyi değil diye beğenmeyenler olmuş galiba.Biri de şey demiş.Bu kadar iyi yazamıyorlardı ama kabul edin çok daha iyi dövüş sahneleri çiziyordu Kishi ve Kubo diye. Dövüş sahnelerinde de Dragonball ilk seriyi niye örnek almıyor acaba. :S
Oda diğer ikisinden daha iyi ne yazıyor merak ediyorum. Yıllardan beri bitmedi şu geyik. Gerçi baya bir azalma var ama.. :D
Bleach ya da Naruto'yu Oda yazsaydı daha iyi yazardı diyemiyorum. Mesela Naruto'yu Oda yazsaydı hala bitmemiş olurdu muhtemelen. Hatta söyle muhabbetler dönerdi hala:

Akatsuki'nin lideri kim ve seviyesi ne?
İtachi'de Ms var mı?
Akatsuki'nin amacı ne?
Sasori kuklaları nasıl kontrol ediyor?..
Yazarken bile bir titreme geldi, kötü oldum:D

.

Tam bir çakal. Çizecek çok şeyim var diyor… çizdiği şey; Osome’nin faresi… laf olsun diye uzattıkça uzatıyor seriyi. Op’a ilk başladığımda… aşırı saygı duyardım. Şimdi ise gözümde en ufak değeri yok. Kendi serisine ihanet eden bir adam…

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık