Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Eiichiro Oda Taşlama

Shanks'ın tayfasını hayal etmenizi istiyorum sizden 3 dakikalığına. Yasopp, Lucky Roo, Benn Beckman vs.

Bu adamları off-panel geçerse Kral hakimi salacağım bu başlığa. Şimdiden alıyorum köşemi.
Beckman ve Lucky roo offpanel geçerse ben de söverim ama, Yasopp denilen vasıfsız baba hiç görünmese çok güzel olur sadece silüet şeklinde kalsın hatta

Adam koca inparatoru of panel öldürecek, Backmen, Roo diyorsunuz. İmparatora acımayan onlara neler yapmaz.

İmparator da Mama.
Kadın 200 bölümdür tayfa kadar aktif olarak yer alıyor seride. Oda'nın başarısız yönetimi yüzünden şu an dövüşü bile gösterilmiyor. Son 200 bölümdeki boş sahneler olmasa bu arc BM de Kaido da haklarıyla düşerdi. Zamanında Oda fanları az başımızı şişirmedi bu boşlar için bunlar derinlik kardeşim, beğenmiyorsan takip etme diyerek. Şu an onlar da yok ortalıkta gerçi.

Kadın 200 bölümdür tayfa kadar aktif olarak yer alıyor seride. Oda'nın başarısız yönetimi yüzünden şu an dövüşü bile gösterilmiyor. Son 200 bölümdeki boş sahneler olmasa bu arc BM de Kaido da haklarıyla düşerdi. Zamanında Oda fanları az başımızı şişirmedi bu boşlar için bunlar derinlik kardeşim, beğenmiyorsan takip etme diyerek. Şu an onlar da yok ortalıkta gerçi.
Yooo buradayım, bunlar derinlik kardeşim. Adamın janrı da dövüş değil :ehe:

Shanks'ın tayfasını hayal etmenizi istiyorum sizden 3 dakikalığına. Yasopp, Lucky Roo, Benn Beckman vs.

Bu adamları off-panel geçerse Kral hakimi salacağım bu başlığa. Şimdiden alıyorum köşemi.
Bizim tayfa ile doğrudan alakası olmadığı sürece karakter ne kadar önemli olursa olsun hakkını vermiyor. Jack ve Perospero veya Big Mom'un durumu yeni de değil. Ace vs Teach'i de çok basit bir şekilde gördük. Levely'de devrimcilerin ne yaptığını neredeyse hiç görmedik. Akainu vs Aokiji aynı şekilde, veya Jack vs İnu-Neko da öyle.
Roo, Pizarro'ya yenilip düşecekse biz o dövüşü ya çok kısa bir şekilde okuruz, ya da off-panel olarak görürüz. Zaten şöyle bir gerçek de var: Oda dövüş çizemiyor.

Dün aklıma geldi. Küçük bir taş bu: Izou'yu Wano'ya neden getirdin bilader? Ne yaptı bu karakter 100 bölümdür? Niye panel çizdin buna? Onları bulursak çok işimize yarar dediğin Denjiro ve Kawamatsu ne yaptı? Denjiro neden yakaladığı Sasaki'yi öldürmek yerine ağaca bağladı? Ölümüne dövüş değil miydi bu? Biri gelir de kurtarır diye düşünemiyor mu karakter? Bitir şu arcı da kurtulalım şu Wano'lulardan.

Genelde zaman atlaması sonrası arcların aşırı derecede uzadğı söyleniyor. Ancak aslında bu kadar uzamasının sebebi arclarda eskiye oranla daha fazla sayıda olayın işlenmesi.

Taşlama başlığına neden bu defansif gibi gözüken paragrafla giriş yaptım? Şöyle ki bence Oda'nın zaman atlaması sonrası yaptığu en büyük hatalardan birisi buydu. Hayor bu olaylar önemsiz ve işlenmemeliydi demiyorum, ancak bunları bir arca yığmak ve bu şekilde zorlamak yerine 15 30 bölümlük kısa arclara bölmek suretiyle dağıtabilirdi. Ama arclara yığınak yapılması hem haftalık takibi inanılmaz sıkıvı hale getirdi hem de serinin keşif/macera/ilginçlik yanını öldürdü. Halbuki yeni dünyanın ilk yarıdan daha ilginç ve fantastik olması gerekiyordu. Bu ilginçlipi Zou, Punk Hazard gibi yerlerde gördük gerçi ama bilmiyorum daha fazla olabilirdi. Hani tamam mazlum halk/diktatör/kahraman Luffy üçgeninde inat etmeye devam ediyor onu kabullendik. Ama bari zenginlik ve farklılık transit arclar üzerinden sağlansaydı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık