Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Edward Newgate †

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 404 88.8%
  • Sevmem

Kullanılan: 51 11.2%

• Kullanılan toplam oy
    455
İşi Dünya Hükumeti'ne havale edebilir. :oleyo:
Yanlış hatırlıyor olabilirim de Teach için ne planladığını bilmiyorduk sanırım. Belki de bir şeyler yapacaktı, ama Ace hiç beklemeden kendi başına gitti direkt.
:/
Millet oden olayına kadar wb'ın hiçbir kusuru yokmuş gibi davrandı ama aslında herifin en büyük kusuru buydu.

Hastalığı ve yaşlılığı var işte. Genç hali karşısında zaten Kaido'nun şansı yok ama son haliyle Kaido'yu yenememe ihtimali vardı, derim. Savaş sırasında bir anlık bocalamada amiraller ölümcül yaralar bıraktı üzerinde. Kaido karşısında bocalasa yine aynısı olurdu.
Fazlaca yıpranır ve yaralanırdı ama sittin sene öleceği aşamaya geleceğini sanmıyorum ben. Bana göre Kaido'da işi o ana kadar gtürecek gt yok. Dövüşler bir noktadan sonra irade savaşına dönüyor.

Bir dahakine yazmama gerek yok. Manga ortada. Anlamamak da inat eden de sensin. :/
Adam bildiğin bu seferlik boşvericem diyor.
Aynı adam Marineford'da Teach ile karşılaşınca bu işi burada bitirelim diyor. Burada da ne dediğini gayet iyi biliyorum. Ama oradaki manayı anlamak başka meziyet. Onunda açıklamasını da ben yapayım. Yıllardır tayfasında olan biri tayfadan birini öldürüyor, meyve çalıyor ve kaçıyor. Beyazsakal'ın gemisinde bu kadar yıl geçirdikten sonra bu denli büyük bir şey yapmak demek karşılığındaki kazancın ne kadar büyük olduğu manasına geliyor. Bütün bunlara bakarak ne olduğu belirsiz olduğu yerde yaşlılığın verdiği bilgelikle içimde kötü bir his var bu seferlik dokunmayacağım manasında konuşuyor çünkü er ya da geç karşılaşacaklarını tahmin ediyor. Bütün bu durumları göz önüne almayıp oradaki ufak bir su birikintisinde boğuluyorsunuz. Mangayı düz okuyup önünü arkasını değerlendirmiyorsunuz. Dediğim dar açıdan düz bakmak bu. He birde şu berbat çeviriyi de getirip birde seriyi buradan okuyorsan vay halimize. O kadar yanlış çeviriler ve anlamsız cümleler var ki neyse özetle bu tarz şeyleri değerlendirirken ufak bir yerdeki bir cümleye hatta kelimeye takılıp kalmayın (Bunun en güzel örneklerinden biri mesela Garp ve Roger konuşması) hal ve hareketlere bakın zaten olay aydınlanıyor.

Aynı adam Marineford'da Teach ile karşılaşınca bu işi burada bitirelim diyor. Burada da ne dediğini gayet iyi biliyorum. Ama oradaki manayı anlamak başka meziyet. Onunda açıklamasını da ben yapayım. Yıllardır tayfasında olan biri tayfadan birini öldürüyor, meyve çalıyor ve kaçıyor. Beyazsakal'ın gemisinde bu kadar yıl geçirdikten sonra bu denli büyük bir şey yapmak demek karşılığındaki kazancın ne kadar büyük olduğu manasına geliyor. Bütün bunlara bakarak ne olduğu belirsiz olduğu yerde yaşlılığın verdiği bilgelikle içimde kötü bir his var bu seferlik dokunmayacağım manasında konuşuyor çünkü er ya da geç karşılaşacaklarını tahmin ediyor. Bütün bu durumları göz önüne almayıp oradaki ufak bir su birikintisinde boğuluyorsunuz. Mangayı düz okuyup önünü arkasını değerlendirmiyorsunuz. Dediğim dar açıdan düz bakmak bu. He birde şu berbat çeviriyi de getirip birde seriyi buradan okuyorsan vay halimize. O kadar yanlış çeviriler ve anlamsız cümleler var ki neyse özetle bu tarz şeyleri değerlendirirken ufak bir yerdeki bir cümleye hatta kelimeye takılıp kalmayın (Bunun en güzel örneklerinden biri mesela Garp ve Roger konuşması) hal ve hareketlere bakın zaten olay aydınlanıyor.
Bu da aynısını söylüyor. :/
E o zaman nasıl olsa wb yıllar geçse de teach ile illaki karşılaşacak diye kendimizi kandıralım. :/

Hala yakışmadı vs diyorlar korsan adam korsan, adalet dağıtıcısı değil, yaptığı her hareket kendi çıkarları ve istekleri doğrultusunda. karakter yapısını son fb'lerden az çok herkes anlayabilir, gereksiz savaşların kendisine getireceği kayıpların farkında bir adam ki, 3 tane denizci gemisinden bile uzak duruyor. Tayfasını etkileyen bir karar vereceği zaman duygulardan daha çok mantığını ön planda tutuyor. Nasıl Garp denizci ve halk kahramanı ünvanı uğruna torunum dediği adamın gözünün önünde öldürülmesine müsaade ettiyse bu adamda, tayfasını bir yıllığına gidiyorum diye terk etmiş, ondan sonra ne arayıp ne sormuş veya ne yardım istemiş adamın intikamını almaya gitmemiş, karşısındaki Buggy korsanları yok, 4 yonkou'dan birisi var, ve One piece Evreninde bu dengeler diken üstünde ve olası bir savaşın tayfasına ne kadar büyük sıkıntılar doğuracağını biliyor. Teach konusunda da keza aynı ve hisleri adamı yanıltmamış ki sonu ondan oldu.

En iyi çeviri hangisi diye çok aramaya gerek yok. Cnet128e ulaşabiliyorsan diğer çevirileri aramaya çok da gerek yok.

Flashback!Pirates: Don't do it!!! / Ace!!! Calm down, would you?!!! // The old man said this is a special case!!! / You don't have to go after Teach!!
Flashback!Ace: Get off me!!! He's a member of my division!!! / What's going to become of poor Satch's soul if I just let his killer go?!!!
Flashback!Whitebeard: Ace... that's enough. Just this once......... // I have a very bad feeling about all this...
Flashback!Ace: He killed his own crewmate and fled the ship!!! After being in your care for how many decades... // He ran away and brought shame to us all!!! // How am I supposed to just do nothing... / ...when my father's name is at stake?! / I am going to settle this!!!
Flashback!Whitebeard: .........
Flashback!Pirates: Wait!!! Come back!!! Ace!!!
Ace: ......!!!

Geminde hiçbir gemide işlenmemesi gereken bir suç işlenmişse direkt peşine düşülmesi lazımdı. Adam bütün adaları bırakıp mi gitsin, mekanını bırakıp da mı gitsin? El cevap gitsin kardeşim. Bütün tayfa gitmiyorsa bile bir tümen gitsin. Ace'in gitmesini sakıncalı bulduysan tek başına gönderme Marco da gitsin. Kötü bir his var demek nasıl kabul edilebilir bir bahane yahu, nasıl bu kadar rahat savunuluyor ben anlamadım. Cidden başka bir bahane olsa gene anlarım da kötü his var nedir arkadaş.

En iyi çeviri hangisi diye çok aramaya gerek yok. Cnet128e ulaşabiliyorsan diğer çevirileri aramaya çok da gerek yok.

Flashback!Pirates: Don't do it!!! / Ace!!! Calm down, would you?!!! // The old man said this is a special case!!! / You don't have to go after Teach!!
Flashback!Ace: Get off me!!! He's a member of my division!!! / What's going to become of poor Satch's soul if I just let his killer go?!!!
Flashback!Whitebeard: Ace... that's enough. Just this once......... // I have a very bad feeling about all this...
Flashback!Ace: He killed his own crewmate and fled the ship!!! After being in your care for how many decades... // He ran away and brought shame to us all!!! // How am I supposed to just do nothing... / ...when my father's name is at stake?! / I am going to settle this!!!
Flashback!Whitebeard: .........
Flashback!Pirates: Wait!!! Come back!!! Ace!!!
Ace: ......!!!

Geminde hiçbir gemide işlenmemesi gereken bir suç işlenmişse direkt peşine düşülmesi lazımdı. Adam bütün adaları bırakıp mi gitsin, mekanını bırakıp da mı gitsin? El cevap gitsin kardeşim. Bütün tayfa gitmiyorsa bile bir tümen gitsin. Ace'in gitmesini sakıncalı bulduysan tek başına gönderme Marco da gitsin. Kötü bir his var demek nasıl kabul edilebilir bir bahane yahu, nasıl bu kadar rahat savunuluyor ben anlamadım. Cidden başka bir bahane olsa gene anlarım da kötü his var nedir arkadaş.
Anime altyazısında yüzüne tükürüp kaçtı demişti daha vurucu gelmişti bana.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık