Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dünya Ne Zamana Kadar Böyle Gidecek?

Sistem Ne Zamana Kadar ve Sonrasında Nasıl Devam Eder?

• Kullanılan toplam oy
    80
Öyle bir şey yok reis çıkar onu aklından etrafımız bize uyum falan sağlamıyor. Bu kafayla giderse insanlık çok fazla zamanı yok, kozmolojik bir zamandan da bahsetmiyorum üstelik :oleyo2:
Çevreyi büyük oranda etkiliyoruz. Hala büyük ölçekte kontrol sahibi değiliz pekala. Ama bu hiç olmayacağımız anlamına gelmiyor:d Kozmolojik kısımlara çok kalmadı zaten. Kırılmayı yaşar insanoğlu. Sen ben göremeyiz. Gerçi sen bizi gömersin de bakalım:D

Üzerinde bulunduğumuz gezegen 4,5 milyar yıl önce atmosferi (neredeyse) tamamen azottan oluşan bir lav ve kaya yığınıydı. Bundan 4,1 ila 3,8 milyar yıl önce yaşanan Geç Dönem Ağır Bombardıman olayıyla Merkür-Mars aralığı (gezegenimiz de dahil) yoğun bir göktaşı yağmuruna tabii oldu. Suyun ve yaşamın temeli olan amino asitlerin bu yolla geldiği söylenmekte. Dünyamız 251 milyon yıl önce Permiyen-Triyas, 65 milyon yıl önce Kretase-Tersiyer olarak tabir edilen iki korkunç kitlesel yok oluş yaşadı. Arkeyan devirde denizlere hükmeden arkelerin büyük çoğunluğu 2,5 milyar yıl önceki büyük oksidasyon olayıyla ortadan kalktı. Üstüne üstlük Huronian buzul çağı ile Dünya bir buz yığınına dönüştü. Bu olaylara biraz takılınca kafaya taktığım şeylerin ne kadar boş şeyler olduğunu düşünüyorum. Yaşayın gitsin abi bazen başımıza gelen ve bizi kötü hissettiren olayları fazla büyütüyoruz gibime geliyor. :D Ha herkesin fikri farklı tabii ona ne şüphe?

Yüzde bir zengin kısmı saçma geldi, onların zenginliği zaten halkın sırtından. Sadece kendiler kalsa popolarını bile silemezler.

Buradan 100 yıl sonrasındaki insan kardeşlerime bir şey söylemek istiyorum, baba vallaha biz geldiğimizde zaten böyleydi.

Dünya nüfusunun yeniden dizayn edilmesi lazım.Bu büyüme hızıyla giderse 10 milyar nüfus tahminimizden daha da yakın zamanda gerçekleşecek.Zenginlerin mantıklı bir demografi politikası uygulamak için devletleri baskılayacağını düşünüyorum.En basit çözümle 2100 yılına kadar her bir kadının tek bir çocuk hakkı olursa 22.yüzyılda Dünya nüfusu 1 milyarın altına inmiş olur ki kaynaklar uzunca bir süre yeter kalan insanlara.Yoksa bu tüketim hızıyla 2050'yi görmek bile hayal gibi..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık