Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dünya Erkekler İçin Mi Dizayn Edilmiştir?

Dünya Erkekler İçin Mi Dizayn Edilmiştir?

• Evet

• Hayır

• Kısmen

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Dünyayı güçlüler dizayn etmiştir. Gücün karşılığı çağdan çağa değişir. Eskiden savaş gücü yüksek olanların bir şekilde sözü geçerdi. Şimdilerde daha çok ekonomik güç ağır basıyor. Binlerce yıldır dünyanın çoğu yerinde erkek fiziksel olarak daha güçlü olduğu için toplumlar da ona göre şekil almış. Kadınlar daha çok ev işleri ve çocukların bakımından sorumlu olmuş, sonuçta çocuğun anne tarafından beslenmesi gerekiyor. Buradan sonrasında ayrımı oluşturan o toplumun kadını ne olarak gördüğüdür. Vikingler veya Türkler kadına değer vermişken cahiliyet döneminin Araplarında ve Ortaçağ Avrupasında ve dünyanın daha bir çok bölgesinde kadınlar mal/eşya olarak görülmüş. Güzellik veya el becerisi gibi kıstaslarla kadınlara değer biçilmiştir. Yaşadığı toplumun sosyal sınıfına göre köle ya da derebeyin/prensin/kralın metresi vs. olmuştur. 100-150 yıldır düzeni değiştirmeye çalışıyorlar ancak binlerce yıllık geleneği değiştirmek için 3-4 yüz yıl gerekir diye düşünüyorum.

Sonuç olarak; Japonlar kedi kadınları ne zaman çıkaracak, ölmeden bir harem kuralım ya...

Sebeplerden biri risk faktörü. Erkekler daha az garantici daha fazla yukarıyı hedefleyen ideal ve hayal peşinde koşan bu uğurda pek çok şeyi de göze alan türler. Kadınlar ise daha garantici önce hayatını kurtarma etrafındaki özellikle çocuğu varsa onu koruma güdüsüyle hareket eden mesleki zirveden ziyade meslekten düşmeden hayatı belirli bir standartta yaşamak isteyen türler. Kraliçe arı gibi yani. Tabii uzak gelecekte her şey farklı olabilir bilemeyiz. Ayrıca bu dediğim daha çok üretim ile ilgili karar verme aşamasında olma ile ilgili. Büyük şirket sahibi olmak büyük risklerle işe girmek demektir birçok kontak kurma gerekliliğine mecbur bırakır siyasette de öyle. En basitinden bir tamirci çevresi dahi önemlidir insan hayatında. İş bitirirsin yani. Kadınlar bu konularda çok becerikli türler değil. Bu sebeple her şeyin ya en garantisine yani en görüneni en pahalısına yöneliyor ya da bodoslama dalıp çoğu zaman kazıklanıyor. Hayatın genelinde riski minimize etme şansları erkekler kadar yok yani. Neyse sözün özü bence meselelerden biri bu risk alabilme ve zor durumlarda çözüm bulabilme farkıdır. Onun dışındaki yani erkeklerin izin vermediği durumlar atıyorum maaşların farklı olması vs gelecekte düzelecek şeylerdir ama genetik değişim ne kadar sürede değişir bunu bilemeyiz

Dünyayı güçlüler dizayn etmiştir. Gücün karşılığı çağdan çağa değişir. Eskiden savaş gücü yüksek olanların bir şekilde sözü geçerdi. Şimdilerde daha çok ekonomik güç ağır basıyor. Binlerce yıldır dünyanın çoğu yerinde erkek fiziksel olarak daha güçlü olduğu için toplumlar da ona göre şekil almış. Kadınlar daha çok ev işleri ve çocukların bakımından sorumlu olmuş, sonuçta çocuğun anne tarafından beslenmesi gerekiyor. Buradan sonrasında ayrımı oluşturan o toplumun kadını ne olarak gördüğüdür. Vikingler veya Türkler kadına değer vermişken cahiliyet döneminin Araplarında ve Ortaçağ Avrupasında ve dünyanın daha bir çok bölgesinde kadınlar mal/eşya olarak görülmüş. Güzellik veya el becerisi gibi kıstaslarla kadınlara değer biçilmiştir. Yaşadığı toplumun sosyal sınıfına göre köle ya da derebeyin/prensin/kralın metresi vs. olmuştur. 100-150 yıldır düzeni değiştirmeye çalışıyorlar ancak binlerce yıllık geleneği değiştirmek için 3-4 yüz yıl gerekir diye düşünüyorum.
ben bu kafaların zamana karsi gelemeyip eridigini sanardım ulan ne cok varmis burada

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık