Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dracule Mihawk vs. Marco

Mihawk vs Marco

• Mihawk alir

Kullanılan: 109 62.3%
  • Marco alir

Kullanılan: 54 30.9%
  • Berabere biter

Kullanılan: 12 6.9%

• Kullanılan toplam oy
    175
Bununla Mihawk'a amiral üstü demiş oluyorsun. Bunun için hiçbir somut veri yok, sadece söylenenler üzerinden oluşabilecek bir intiba var. Yine de sırf buna dayanarak amirallerin her biriyle dövüşüp hiçbirine de yenilmemiş adam için Mihawk'ı çok zorlamaz diyorsun. Sonra da bu ezmek değil diyorsun. Bu ezmektir. Bu kadar oyu nasıl alır demek ise Mihawk'a meze etmektir, başka bir şey değil.

Öte yandan bu kadar oy almasını bir günahmış gibi lanse ederek hem yukarıda saydığım şeyler üzerinden Mihawk ile denk görülmesi oldukça makul olan karakteri eziyorsun, hem de insanları fikren zapturapt altına almaya çalışarak düşüncelerini hor görüyorsun.

Ek olarak belirmeliyim, yoksa bu şekilde düşünenlerce mimleneceğim. Ben de Mihawk'ı en az amiral seviyesi bekliyorum. Yine de buna kesinlik kazandıracak hiçbir verim yokken, aksini düşünen insanları hiçbir şekilde yanlış düşünmekle itham edemem. Benim bunu düşünecek sebebim varsa başkalarının da aksini düşünecek sebebi vardır. Zira ortada intibalar dışında herhangi bir veri yok.
Ben Mihawk>amiral demedim. Sen öyle anlamışsın. Bir amiral, başka bir amirale diş geçiremez diye bir şey yok ne de olsa. Diğerleri de kendi çıkarımın be Çerlo.

Kaldı ki bir ankete şaşırdığımı belirtmem niye bu kadar problem oldu? Katiyen amiral etmeyen bir Marco ve senin de kabul ettiğin amiral seviyesi dediğimiz Mihawk... Marco ve amiral ligi farklı mı? Evet. Mihawk da en kötü amiral mi? Evet. Aynı ligin adamları değil dememde bir sakınca var mı? Yok. Ee sorun ne? Şu yazıya "insanları hor görme" etiketi yapıştırıyorsan forumdaki yorumların %90'ına "hakaret" etiketi yapıştırman gerekir. Geç bu işleri Çerlocum, kimseyi hor gördüğüm falan yok. Hele hele Mihawk gibi bir karakter için asla.

Son düzenleme:
Marco ezer. Mihawk gitsin 4. tümen komutanı vistayla kapışsın sağ kol agır gelir.En güçlü sağ kolunda marco oldugunu düşünüyorum Wb den yola çıkarak.Görüceksiniz shiryu bile alıcak façasını mihawkın oda sağ koldu demi doğru :)

Amiral etmeyen Marco, Mihawk'a diş geçiremez. Ezmek değil bu. Marco'nun seviyesi belli. Ben gider Mihawk'a meze olur demedim ama aynı zamanda Mihawk'tan kan alacak kadar zorlayamaz da.
Kusura bakmada sen Mihawk'ın kime diş geçirdiğini gördün de bu lafları ediyorsun. Birisi Vista'ya diş geçirememiş, diğeri Akainu'ya. Arada klasman farkı var. Marco Amirale diş geçirse zaten kendi Yonko olur. Gerçi size göre Mihawk Yonko'lardan bile üstün bir konumda, Yonko getirsek yine Mihawk kazanır dersiniz. Sonra Mihawk düşmanlığı var nefret ediyorsunuz diyorsunuz. Adam kendi ağzıyla demiş ki Beyazsakal ile aramda fark var. Yonko dediğimiz adamlar ise Beyazsakal ile aşağı yukarı aynı seviyenin adamları olduğu kesin kişiler. Burada kıyas kabul edilemez. Haliyle belki de en güçlü Yonko sağ kolu ile kıyaslanıyor, ve siz burada bunu beğenmiyorsunuz.

Zoro'nun seri sonundaki rakibi diye Mihawk'ın kazanacağını düşünüyorsunuz, Luffy seri sonu Beyazsakal ile eşleşse, Zoro'nun karşılacağı kişi kim olacak ? Marco. Peki burada Mihawk'ın seri sonunda Zoro ile dövüşmesinin ne önemi kalıyor. Marco'da Zoro ile seri sonu dövüşecek durumda olur. Burada ne gibi bir fark oluyor merak ediyorum. Seri sonu Luffy Beyazsakal ile karşılaşacak olsaydı, ve böyle bir sıralama olsa, Zoro Marco'nun karşısında dünyanın en iyi kılıçustası olarak çıkması gerekir ki ağırlığı olsun. Marco kılıçustası değil malum.

Luffy'nin tayfa elemanı tarafından gücü aşılacak bir karakter değil mi bu adam, yanlış mı biliyoruz. Yok yanlış söylüyorsun Zoro aslında Luffy'nin ortağı tayfa elemanı değilse onu da bilelim. Zoro her ne kadar öyle görülse de tayfa içerisinde resmen yard.kaptan bile değil, Sanji ile aşağı yukarı aynı klasmanda bir adam, üstelik ana karakter de değil, Luffy ile karıştırmayalım. Zoro'nun şuana kadar karşılaştığı rakipler ile Luffy'nin şuana kadar karşılaştığı rakipleri liste yapıp tartıya koyun Mihawk'ın gücünün ne çıkacağını aşağı yukarı anlarsınız. Mangaka MF'de Mihawk'ı biraz daha güçlü gösterilebilir, 2 Amiralle işi bitirebilirdi. Mihawk'ın savaşta eşleştiği adam Marco'dan güçsüzdü. Ve buna rağmen Marco ile kıyası bile kabul etmeyen, fazla oy almış diyen arkadaşlar var. Bu da farklı düşünen kişileri, elde kanıt olmamasına rağmen tahrik etmektir.

Birine tayfama gel kerata diye enseye şaplak vurmadığı kalırken diğerine düelloya mı geldin kanka diyor bizim kızıl saç. :) Adamına göre muamele işte.En fazla astı olabilecek adamla kendisi için tehlike arz edeni aynı kefeye koymaması zaten çok doğal olurdu.
Ace'te Marco'dan güçlü oluyor o zaman desene. Süper çaylak benimle dövüşmeye mi geldin demişti.

Ayrıca Shanks'ın ''Vay be, sen 1.tümen komutanı Marco değil misin'' demesine, ensesine şaplak vurmuş gibi algı yaratmakta ayrı bir beceri, tebrik ederim, iyi algı operasyonu yapıyorsun. Üstelik Marco'nun bir Yonko olan Shanks'a ''Hey, bizim tayfamıza ne yaptın'' diye hesap sorması var, hani burada çekinen birisi varsa, ayakçı gibi Luffy'nin haberini Shanks'a getiren Mihawk'tır, hesap sormaya kalkan Marco değil.

Son düzenleme:
Vista, seviye olarak Mihawk'a yakın bir seviyede olabilir. Vista yerine başka bir adam da olabilir. Yani evet ortadaki unvana erişebilecek yakınlıkta insanlar olabilir, hem Mihawk için hem Beyazsakal için. Ben uzun yazımda da iki tarafın sergilediği uyumsuz hareketlerden bahsettim. Mihawk'ın buzdağının sadece görünen kısmını yansıttığına inanıyorum o vs'de. Bunun içinde MF'de gördüğüm çelişkileri baz alıyorum. Ve öğrencisi olan adama baktığımda bunu rahatlıkla söyleyebiliyorum.

Ace örneği karakterle alakalı, adamın karşısında ondan ne kadar güçlü olduğu önemli değil. Fakat spesifik isim olan Mihawk, biz bu adamı taa serinin en başından güç seviyeleri hakkında aforizmalar dizen biri olarak gördük. E bu kadar kendisinin ve karşısındakinin gücünün ne olduğunun bilincinde olan biri, neden ortada uçuk bir fark olduğunu bilirken Beyazsakal'a meydan okusun? Beyazsakal dünyanın en güçlü adamı unvanını taşıyan birisi, orada karşısına Shanks'i de koysan Teach'i de koysan yaptığı hareketi anlamlı bulursun çünkü ortada unvan var.

@Erkan12 Evet, eline kılıç alan Kaido dövüş boyunca sadece kılıcını kullanacaksa kaybeder. Bu nettir. Unvan bunu delalet eder.
Mihawk buzdağını görünen kısmını yansıttığına bende hem fikirim. Ama senin dediğin kadar arkada büyük bir potansiyeli olduğunu düşünmüyorum. Taa Zoro'yu bıçağı ile yenerken söylediği laflardan ötürü yada Beyazsakala meydn okurken fark ölçmek için olmasından ötürü.

Beyazsakala attığı slashta aradaki farkı görmek istiyor evet, ama uçuk farkta yoktur. Farkı ölçelim diyor. neymiş bakalım ben ile dünyanın en güçlüsü arasındaki fark. Ama sonuçta Mihawkta ünvan sahibi ve gördüğümüz kadarıyla oda kibirli biri. Tavşan avlamak için herşeyini kullanma mevzusu bir örnek. Kendinden güçlü olduğunu bilmese zaten atarken düşünmez. Derki slashı sallarken bakalım bunu karşılıyabilecek mi gibi. Yani aslında bunlar bile tam olarak yeterli değil güç seviyesi için bira beklentiye dönüyor iş karakterden neler beklediğin ile alakalı durum oluyor. Çünkü Oda belki başta Mihawka bir seviye biçti sonradan değiştirdi. 20 yıl geçmiş ilk mangadan bu yana. Kaidonun çizimini değiştirmesi buna örnek olarak verilebilir. Neyse konu çok dağıldı. Marconun üstü altı konusunun bende buğulu olduğu bir durumdayım kestiremiyorum. amiralde olabilir Marco altıda yada Marco dengide. Ama Yonko gücünde olduğunu düşünmüyorum. Zira Mf'de amiraller teker teker Wb korsanlarını delik deşik ederlerken Mihawk Vista ile yenişemeyen çöp tekleyen olarak gösterildi bize. Ama amriller Wb'ye yaptıkları Marcoya yaptıkları Jozunun kolunu almalar bile aralarındaki farklar için bir çıkarım aslında.

Mihawk buzdağını görünen kısmını yansıttığına bende hem fikirim. Ama senin dediğin kadar arkada büyük bir potansiyeli olduğunu düşünmüyorum. Taa Zoro'yu bıçağı ile yenerken söylediği laflardan ötürü yada Beyazsakala meydn okurken fark ölçmek için olmasından ötürü.

Beyazsakala attığı slashta aradaki farkı görmek istiyor evet, ama uçuk farkta yoktur. Farkı ölçelim diyor. neymiş bakalım ben ile dünyanın en güçlüsü arasındaki fark. Ama sonuçta Mihawkta ünvan sahibi ve gördüğümüz kadarıyla oda kibirli biri. Tavşan avlamak için herşeyini kullanma mevzusu bir örnek. Kendinden güçlü olduğunu bilmese zaten atarken düşünmez. Derki slashı sallarken bakalım bunu karşılıyabilecek mi gibi. Yani aslında bunlar bile tam olarak yeterli değil güç seviyesi için bira beklentiye dönüyor iş karakterden neler beklediğin ile alakalı durum oluyor. Çünkü Oda belki başta Mihawka bir seviye biçti sonradan değiştirdi. 20 yıl geçmiş ilk mangadan bu yana. Kaidonun çizimini değiştirmesi buna örnek olarak verilebilir. Neyse konu çok dağıldı. Marconun üstü altı konusunun bende buğulu olduğu bir durumdayım kestiremiyorum. amiralde olabilir Marco altıda yada Marco dengide. Ama Yonko gücünde olduğunu düşünmüyorum. Zira Mf'de amiraller teker teker Wb korsanlarını delik deşik ederlerken Mihawk Vista ile yenişemeyen çöp tekleyen olarak gösterildi bize. Ama amriller Wb'ye yaptıkları Marcoya yaptıkları Jozunun kolunu almalar bile aralarındaki farklar için bir çıkarım aslında.
Güzel bir noktaya değindin aslında, Mihawk konusunda Oda fikir değiştirmiş olabilir malesef. Serinin başında karşımıza kibirli ve pisliğin teki biri olarak çıkmıştı :D Daha sonra Marineford'da oldukça mütevazı bir portre çizdi :) Ayrıca Zoro onun adasına düştüğünde de iyi biri gibiydi.
Güç konusunda bir şey diyemem de karakter olarak farklı duruyor ve seriye başlarken 5 yılda bitirmeyi düşünen sonradan iş değişince buna göre planlayan; hatta haki denen şeyin tasarımını bile değiştiren bir adam pekala Mihawk konusunda da fikir değiştirebilir.

Ben kararsız kaldım ya, Dof olsa neyse uyanışta sürekli delik deşik eder ama Marco fazla sınırsız. Teach almış ama meyve iptali var. Adam yürüyen kum torbası. Wb ne kadar yara aldı diyoruz ama Marco ondan aşağı yara almadı. Marco birini zor yener ama öyle he deyince de yenilmez.

Mihawk'ın en başından beri bize yansıttığı kendisinden güçlü tek bir profil vardı; Korsanlar Kralı ve Korsanlar Kralı'na denk/Dünyanın en güçlü adamı(Beyazsakal) Yani Mihawk'ın Shanks seviyesinde çıkması bu duruma çelişki oluşturmaz. Çünkü ortadaki seviye her yonkouyu aşan bir seviye. Yani burası tartışma konusu olamaz bana göre.

Evet iş beklenti biraz çünkü ortada belirsizlik var. Benim bu adamı Shanks seviyesinde görmem için sürüsüyle de çelişki ve bilgi var. Yani böyle bir ihtimal, siz ne kadar reddetseniz de maalesef var. Yarın bu adam bu şekilde çıktığında, Oda sıvadı gibi bir durum söz konusu olmayacak burası net. Şu adamı buz dağının görünen kısmı olarak yorumluyorsan MF'de, MF profilinin üzerine bir kaç seviye ekleyerek değerlendirebilirsin demektir bu. MF'de Vista dengi diyorsan (ki attığı koca slash artı verilen tepkiler artı Jozu'nun bloke etmesi MF halini en az Jozu şeklinde gösterir fakat neyse) Bu şekilde alt limitini Marco - amiral dengi olarak değerlendirmen gerekir. Merak etme objektiflikten uzak olmayacaksın böyle düşündüğünde, çünkü gerek Mihawk'ın gizeminin bu denli sona bırakılması, gerek öğrencisi üzerinden kestirdiğimiz bilgiler, gerek unvanı ve daha fazlası adamın en az amiral dengi çıkacağına delalet zaten.

Her neyse konu yön değiştiriyor. Diyeceklerim bu kadar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık