Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dracule Mihawk vs. Kuzan

Aokiji vs Mihawk

• Aokiji takmaz bile.Direk buzdan heykele çevirir.

• Az biraz zorlandıktan sonra Aokiji paketler.

• Aşırı zorlanarakta olsa Aokiji alır.

• Beraberlik

• Mihawk zorlanarakta olsa alır.

• Az biraz zorlansada Mihawk bir daha birleşmemek üzere Aokijiyi onlarca parçaya ayırır.

• Mihawk hiç zorlanmaz.Tavşan avlama bıçağıyla bile alır

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Sen Amiral olupta güçsüz olan birisini gördün mü ? Ben görmedim. Z'nin Amiral olduğu dönemi görmedim, onun üzerinden 20 sene geçmiş, E.Oda bir açıklamada Z yaşlandığı için güçten düştü demiş, nasıl ki Rayleigh ve Chinjao güçten düştüyse.

Gördüğümüz Amiraller içerisinde en güçsüz gözüken Fujitora, o bile Jack'i yamultup, Sabo'yu rahatça hırpalıyor, hemde tüm gücünü kullanmadan.

Amiral seviyesi dediğimiz seviye bu oluyor. Shichibukai seviyesi nedir, belli başlı işler yapmış, belirli bir üne sahip korsanlar, ama bunların ortak noktası güçleri değil, güçsüzlükleri. Hepsi Amiralden yani Hükümetin en büyük gücü denilen adamlardan güçsüz durumdalar ki o konumu ve ünvanı kabul ediyorlar, yoksa gizli bir sebebi olmayan hiç kimse gidip Hükümet Köpeği ünvanını almaz.
Amiral seviyesini kabul ediyorum, serinin zirve güçlerinden. Ama shichibukai seviyesi diye bir şey olduğunu düşünmüyorum, aralık o kadar geniş ki. Gücünü gördüklerimizden gidelim. Yakın zamanda Doflamingo'yu gördük. Crocodile veya Moriah ile arasında ciddi bir fark var. Bu adamlar aynı seviyede diyemeyiz. Seri ilerledikçe sona kalan karakterler daha güçlü çıkıyor. Ben Mihawk ve Weevil'e şans veririm amiral karşısında, Doflamingo'dan güçlü çıkmalarını bekliyorum.

Shichibukailerin niyetlerine gelince ise hemen hemen hiçbirinde öncelikli motivasyon denizcilerden çekinmeleri değil.
Moriah'ın nedenini bilmiyoruz.
Kuma en sadık olanları idi sözde o da devrimci çıktı.
Hancock sadece bu ünvana sahip olmayı sevdiği için istediğini söyledi.
BB Impeldown'a sızmak için kullandı.
Jimbe balık adamlarla hükümet arasında bağ olmak için.
Law Punk Hazard'da rahatça takılmak ve Dof'u indirme planını gerçekleştirmek için.
Buggy :)
Doflamingo ve Crocodile benzer. Bunlar hükümet karışmadan kirli işlerini devam ettirmek istiyorlardı.
Weevil belli değil ama annesinin para kazanma için kullandığını tahmin ediyorum.
Mihawk da belli değil henüz. Belki sadece rahat rahat gezmek için gibi boş bir amaç da çıkabilir. Shanks'ı da içinde bulunduran teoriler de var. Yani tam olarak bilemiyoruz, ilerde açıklanacaktır.

Sonuç olarak hükümetten korkmuyor olmaları güçlü oldukları anlamına gelmez, bunu savunmuyorum. Ama korktukarı için Shichibukai de olmuyorlar. Daha büyük planlar yapmak için hükümeti kullanıyorlar. En iyi örnek de BB'dir. Hayatta kalma gibi bir dertleri yok yoksa. Kaldı ki şu an bunların bir kısmı shichibukai olmayı -isteyerek veya istemeyerek- bıraktı ve yine korsanlığa devam ediyorlar, büyük sıkıntılar içinde değiller.

Şu tavşan avlama bıçağı hoş değil ya. Mihawk hayatında kaç tavşan avlamış. Tavşanlara hakarete giriyor bu. Sanki onlar güçlü olamazmış gibi algı yapılıyor. Kabul etmiyorum.

Amiral seviyesini kabul ediyorum, serinin zirve güçlerinden. Ama shichibukai seviyesi diye bir şey olduğunu düşünmüyorum, aralık o kadar geniş ki. .
Aralık geniş onu bende diyorum zaten, benim dediğim şey Amiral altı ve diğer katmanları, benim bahsettiğim seviye bu, yoksa yelpaze çok geniş tabii, Amiral seviyesine yakın Mihawk ile çöp Buggy'ye kadar sıralanmış işte.

Benim bahsettiğim şey kimse Amiral kadar güçlü olupta bu ünvanı almaz, mantık dışı yani. Sen hükümetin gücünü kabul ediyorsun ki bu ünvanı alıyorsun, kabul etmesen zaten o ünvanı almazsın, e birader sen hangi hükümetin gücünü kabul ediyorsun ? Hükümetin en büyük gücü nedir ? Amiraller. Shichibukai olmak demek Amiralin gücüne boyun eğmektir. Law direk bunu söyledi Doffy'ye, Shichibukai'lığı bırakırsan yeni dünyadaki adanı kaybedersin, Amiraller seni tokatlar.

Ama Yonko'ya bakıyoruz adamların birden fazla adası var, Amiraller gelip tokatlayamıyor. Sen Shichibukai olmana rağmen Yeni dünyada bir adaya sahip olabiliyorsun, Yonko dediğin adam hükümetin düşmanı olmasına rağmen birden fazla adaya sahip, baya bir seviye farkı var burada.

Mihawk'ta bunu bildiğinden gitmiş hükümetin gücünü kabul etmiş, yoksa Mihawk karakterinde birisi neden gidip ''hükümet köpekliği'' ünvanını alsın ? Kaç senedir bu durumda, gizli saklı dolapta çevirmiyor, savaşa gel diyorlar geliyor. BB ünvanı aldığı gibi Impel Down'ı bastı, ve ünvanı direk geri iade etti, bu son derece ekstrem bir örnek, BB Shichibukai'lık yaptı bile denemez, Shichibukai'lık yapmak için belirli bir süre altında çalışmak, diğer korsanları hükümet adına yakalamak, veya savaşa katılmak gibi işler gerekli.

Amiraller'in güçlerinin Yonko Komutanlarından genel olarak fazla olduğunu düşünüyorum.Çünkü Sakazuki'ye neredeyse eşit Kuzan.Mihawk ise her Shichibukai gibi diğerlerine göre farklı bir güçte.Shanks ile düello atan bir adamdan bahsediyoruz.Büyük ihtimallede gücünün maksimumunu görmedik.Ben Mihawk diyorum.

Amiraller'in güçlerinin Yonko Komutanlarından genel olarak fazla olduğunu düşünüyorum.Çünkü Sakazuki'ye neredeyse eşit Kuzan.Mihawk ise her Shichibukai gibi diğerlerine göre farklı bir güçte.Shanks ile düello atan bir adamdan bahsediyoruz.Büyük ihtimallede gücünün maksimumunu görmedik.Ben Mihawk diyorum.
Shanks ile 15 sene evvel düello etmiş ve sen bunu görmedin, ancak gözünle gördüğün Vista düellosuna inanacağına tutupta 15 sene evvel ne olduğu belli olmayan bir düello üzerinden Mihawk diyorsun. Shanks ile Mihawk şuan eşit güçteler mi ? Böyle bir şeyi kanıtlayacak hiç bir şey yok, 2 senede karakterler ne kadar güçleniyor görüyoruz, burada 10 seneyi aşmış bir zaman diliminden bahsediliyor, düello mu kalır ortada. Adam güncel olarak Vista ile berabere kalan bir güç konumunda işte, halen Shanks falan deniyor hakkaten enteresan.

Shanks ile 15 sene evvel düello etmiş ve sen bunu görmedin, ancak gözünle gördüğün Vista düellosuna inanacağına tutupta 15 sene evvel ne olduğu belli olmayan bir düello üzerinden Mihawk diyorsun. Shanks ile Mihawk şuan eşit güçteler mi ? Böyle bir şeyi kanıtlayacak hiç bir şey yok, 2 senede karakterler ne kadar güçleniyor görüyoruz, burada 10 seneyi aşmış bir zaman diliminden bahsediliyor, düello mu kalır ortada. Adam güncel olarak Vista ile berabere kalan bir güç konumunda işte, halen Shanks falan deniyor hakkaten enteresan.
Neden enteresan?

Tamam aradan çok zaman geçmiş ama bu iki adamın eşit olmadığını gösterir net bir argüman da yok ama sizin kesin bir sonucu varmış gibi savunduğunuz argümanınız Vista ve Crocodile karşılaşması, sanırsın ki Mihawk bu iki adama yenişmiş! Bana göre bu iki karşılaşmada Mihawk ciddi ciddi dövüştü diyen adam seriiyi iyi anlayamıyordur.

Hatta Mihawk, içten içe wb tarafının yenilmesini istemediği için işe yarayacak adamları devredışı bırakmak istememiş olabilir. Yoksa ikisi de ona rakip değil :)

Aralık geniş onu bende diyorum zaten, benim dediğim şey Amiral altı ve diğer katmanları, benim bahsettiğim seviye bu, yoksa yelpaze çok geniş tabii, Amiral seviyesine yakın Mihawk ile çöp Buggy'ye kadar sıralanmış işte.

Benim bahsettiğim şey kimse Amiral kadar güçlü olupta bu ünvanı almaz, mantık dışı yani. Sen hükümetin gücünü kabul ediyorsun ki bu ünvanı alıyorsun, kabul etmesen zaten o ünvanı almazsın, e birader sen hangi hükümetin gücünü kabul ediyorsun ? Hükümetin en büyük gücü nedir ? Amiraller. Shichibukai olmak demek Amiralin gücüne boyun eğmektir. Law direk bunu söyledi Doffy'ye, Shichibukai'lığı bırakırsan yeni dünyadaki adanı kaybedersin, Amiraller seni tokatlar.

Ama Yonko'ya bakıyoruz adamların birden fazla adası var, Amiraller gelip tokatlayamıyor. Sen Shichibukai olmana rağmen Yeni dünyada bir adaya sahip olabiliyorsun, Yonko dediğin adam hükümetin düşmanı olmasına rağmen birden fazla adaya sahip, baya bir seviye farkı var burada.

Mihawk'ta bunu bildiğinden gitmiş hükümetin gücünü kabul etmiş, yoksa Mihawk karakterinde birisi neden gidip ''hükümet köpekliği'' ünvanını alsın ? Kaç senedir bu durumda, gizli saklı dolapta çevirmiyor, savaşa gel diyorlar geliyor. BB ünvanı aldığı gibi Impel Down'ı bastı, ve ünvanı direk geri iade etti, bu son derece ekstrem bir örnek, BB Shichibukai'lık yaptı bile denemez, Shichibukai'lık yapmak için belirli bir süre altında çalışmak, diğer korsanları hükümet adına yakalamak, veya savaşa katılmak gibi işler gerekli.
Doffy örneğini kabul ediyorum yukarda yazmıştım. Doffy ile Croco'nun planları yerleşik bir suç organizasyonu üzerine kurulu. Hükümetin görmezden gelmesi gerekiyor düzenlerini devam ettirmek için.

BB kullanma olayına en iyi örnek. Ama dediğim gibi Law da kullandı ve planı işleyince bıraktı shichiliği. Jimbe balık adam adasının dünyayla kaynaşması için bir bağ olmak maksadıyla kabul etti, WB'ye karşı savaş denince bıraktı. Kuma yıllarca ajan olduğu için en sadık shichi gibi davrandı, eğer bir amiralden güçlü olsa ajan olmayacak mıydı?(Güçlü diye demiyorum ama hedefi başka) Hancock Luffy'i ID'ye götürmek için savaşa gitmeyi kabul etti.

Laffite'in sızdığı, Dof ve Kuma'nın ilk kez göründüğü shichi toplantısında Mihawk gelince şaşırılıyor, gelmesini beklediğimiz en son kişi geldi diyorlar. Demek ki bu adam nerdeyse hiç takmıyor bu çağrıları. Savaşa ünvanı gitmesin diye gelmiş olabilir, belki de sadece WB ilgisini çekti diye geldi. Kuma gibi bir şeyleri bekliyor olabilir ünvanıyla, adamın motivasyonunu hiç bilmiyoruz. Şu da var bir amiralden çekinmiyor olabilir ama iki amiral gelirse :) sonuçta bu adamın yonkoular gibi oluşumu yok. İki amiral tek yakalasa bir yonkouyu da alır.

Neden enteresan?

Tamam aradan çok zaman geçmiş ama bu iki adamın eşit olmadığını gösterir net bir argüman da yok ama sizin kesin bir sonucu varmış gibi savunduğunuz argümanınız Vista ve Crocodile karşılaşması, sanırsın ki Mihawk bu iki adama yenişmiş! Bana göre bu iki karşılaşmada Mihawk ciddi ciddi dövüştü diyen adam seriiyi iyi anlayamıyordur.

Hatta Mihawk, içten içe wb tarafının yenilmesini istemediği için işe yarayacak adamları devredışı bırakmak istememiş olabilir. Yoksa ikisi de ona rakip değil :)
Mihawk konusuna gelince hakkaten enteresan yorumlar okuyorum, şaka da yapmıyorum.

Diyorsun ki Mihawk savaşta ciddi değildi, ama 15 sene evvel Shanks ile Mihawk ciddi düello etti, birader sen gözünle görmediğin bir düello hakkından nasıl böyle emin olabiliyorsun ? Bir yandan da Marineford'da ciddi değildi diyorsun, burada çok büyük bir tezat var. Marineford'da neden ciddi olmasın, Mihawk tam gücümle savaşmıyorum falan mı dedi ben mi kaçırdım, resmi bir kaynak mı açıkladı Mihawk gücünü kullanmadan savaştı diye böyle bir kaynak varsa bilelim yani. Size kalsa Mihawk bulutların üzerinde oturan, Vista ile şakacıktan dövüşen bir adam. Bu adam değil miydi Daz Bones'a, Iva'nın adamlarına tek atıp geçen, Vista'yı da çıkarsaydı aradan işte. Ama dövüşü sonlandırmak için Vista'dan izin istiyor, bu denk güçte olduklarını ispatlar, dövüşleri nereden baksan bir Jack ile Neko, Jinbe ile Ace kadar sürecek demektir.

Bence; Akainu , Kizaru , Aokiji > Mihawk.

sonra;

1- zoronun, nihai hayali mihawk degil artık. çünkü mihawk ustası... hiçbir japon shouneninde, usta son asım noktası olmamıstır kolay kolay. kaldıki ana karakterin hayali, tayfasının shanksın tayfasını yenebilecek kişiler olması. yani zoro, beckmanıda aşsa, mihawkıda aşsa bence en nihayetine ulasmıyacak. muhtemelen shiliew, belki bir baskası son düşmanı olucak ve ondan sonra rayleigh gibi yenilmez bir şekilde içki içip takılacak. ki rayleigh orjinal gücünde > mihawk.

2- shicibukailer içinde, amiral yenicek kimse cıkamazmı ? tabiki cıkar. cıktıda mesela teach. amiral yenebilecegini düşündü, gitti onlardan daha güclülerine yonkolara bulastı ve yonko oldu. öte yandan mihawk ve weevil tek takılan tipler, yani tayfasız yeni dünyada işleri zor. gelgelelim tayfaylada yonko capları bence yok. yoksa shicihibukai unvanını kaidouya önersen adam güler :D

3- amiral denen 3 hayvan, özellikle marineford üçlüsü için, mangaka wgnin en büyük savas gücü unvanını kullandı. yani en azından marineforddaki 3 amiral, o zamanki tüm shicibukailerden güclü. çünkü shicihibukai sistemide dünya hükümetine baglı. ama o hükümetin en büyük savas gücleri 3 logia amiraldi... su an için ise issho, onlardan az daha gücsüz olabilir. weevil gercekten wb gibi cıkabilir, çünkü yeniler. ama ben mihawkın calısıp güclendigini sanmıyorum.

en basa dönüyoruz;

Bence; Akainu , Kizaru , Aokiji > Mihawk.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık