Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dracule Mihawk vs. Kuzan

Aokiji vs Mihawk

• Aokiji takmaz bile.Direk buzdan heykele çevirir.

• Az biraz zorlandıktan sonra Aokiji paketler.

• Aşırı zorlanarakta olsa Aokiji alır.

• Beraberlik

• Mihawk zorlanarakta olsa alır.

• Az biraz zorlansada Mihawk bir daha birleşmemek üzere Aokijiyi onlarca parçaya ayırır.

• Mihawk hiç zorlanmaz.Tavşan avlama bıçağıyla bile alır

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Tek düello ile o kadar hikaye anlatılmaz karekterler arasında. Shanks Mihawk'a baya baya açılmış olmalı ki adam kalkıp Luffy'nin hikayesini ona taşıyor. Yani japonca nedir bilmiyorum ama mantık olarak birden fazla olması daha büyük olasılık.
Tek düello olsa ne olur olmasa ne olur, 15 sene önceki bir olay bu. Son derece güncel olmayan bir düello, ikisinin seviyeleri neydi, ne değildi hiç biri belli değil. Vista ile çok daha güncel olan bir düellosu varken tutupta 15 sene önceki gözümüzle görmediğimiz Shanks düellosunu sürekli dile getirmenin manası nedir. Shanks'ın güncel hali ve konumu üzerinden Mihawk'ı yüceltmek mi ? 15 senelik olmasa yine tamam hadi gözünüzle görmediniz hayal ettiniz diyelim, bide 15 sene evvel olmuş bir olay yani...

2 senelik bir zaman diliminde karakterler ne kadar güçlenebiliyor gördük, yani bu 2 senenin nereden baksan bir 6-7 katı büyüklüğünde bir zaman dilimi geçmiş adamlar düello ettikten sonra, benim gözümde hiç bir değeri yok.

Mesela Shanks'ın, WB ve Kaido ile olan takışmaları çok daha güncel, bunlar konuşulması gerekiyorken fizan zamanından kalmış düellodan bahsediliyor, o kadar eskiye gidersek Moria ile Kaido'da denk görülüyormuş.

Son düzenleme:
Weevil bir amiralin kolunu alabiliyorsa Mihawk'a da bir amiral karşısında en azından şans tanımak gerekir diye düşünüyorum.

İki karakterin bir biri ile alakası var açıklayabilir misin ?
İki karakterin birbiri ile alakası yok haklısın. Bunu bu ikisinin en güçlü iki shichibukai olarak görülmesine dayanarak yazdım. Yani şans vermeyenlerin bile çoğu Mihawk'ı Weevil ile aynı seviyede görüyor. Hatta Mihawk'ı daha güçlü görenler daha da fazla. Şayet Mihawk'ı 3.-4. güçlü shichi olarak görüyorlarsa problem yok. Dof'tan Kuma'dan güçsüz görenler bir çelişkiye düşmüş olmaz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık