Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dracule Mihawk vs. Charlotte Katakuri

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    205
@Alpamis

Vista aciz durumda değil ortada adam gibi bir savaş yok çünkü, 3 dakika daha geçse Vista'nın perte çıkmayacağının garantisi yok.

O yüzden Mihawk'a sallamadığı bir dövüş yüzünden seviye belirlemek yanlış. Bırakalım burda diyor.
Yahu 3 dakkada poşet edeceği adam için neden düelloyu erteliyor?:D Olay bu. 3'ün 5'in lafı olmaz.:D Ha Mihawk beni bu 3 dakka oyalar düellomuz başka zamana kalsın diyorsa başka. Her ne olursa olsun Mihawk'ın karizmasını Vista yırtıp attı. Aynı Vista'yı Marco ile birlikte Akainu'ya atak yapıp sonuç alamadığını görmek de bitiren nokta olmuştu.

Son düzenleme:
Hadi bir deneme yapayım bakayım ne olcak.
Şimdi mw de 3 aktif amirali kimler karşıladı? Wb, Marco ve Jozu. Burdan eldeki en iyi seçeneklerin bunlar olduğunu çıkarabiliriz gayet. Burda çelişeceğimizi sanmıyorum. Devam ediyorum. Mihawk çıktığında Marco kendi gitmiyor, Jozuyu falan da salmıyor Vistayı yolluyor. Şimdi bu Mihawk Amiralden gözle görülür şekilde güçlüyse Marco bu adamı ölüme mi yolluyor? Yada ''Nede olsa ciddi takılmaz yea'' diye düşünüp gereksiz bir kumar mı oynuyor Vistanın hayatı üzerine?
Aynen doğru bildin ölsün diye yolladı garezi varmış demek ki :D

Big Mom için olan durum ortada ama. Kadının bu hale düşürülmesi için gereken alt yapı arc'ın başından beri hazırlanıyor. Kriz üstüne kriz geçiriyor. O sıra ezebileceği karakteri ezmiyor. Anlamsız şekilde gemide pasta arıyor. Karşısında düşman var diye görmüyor. Sanki bir oyunun içerisindeymiş gibi algılanacak şekilde konuşuyor. Jinbei'nin BM ile olan durumu ile bu aynı değil. Jinbei son bir gayret ile hayata tutunmaya çalışan durumda. Bir kedi de köşeye sıkışınca beklenmedik şekilde karşı koyabilir. Jinbei ve tayfanın durumu böyleydi. Sonrasında zaten bütün tayfa nasıl aciz duruma düştü gördük.

Mangaka not bırakmış. Bir umut silüeti diye. Karşısında %100'ünden çok daha fazlasını koymuş bir tayfa var. Çünkü bizimkilerin tüm yapabileceklerini yapmaları yanında bütün durumlar bizimkilerin lehineydi. Olabilecek tüm ihtimaller gerçeklemişti.

Ama Big Mom'ın değil %100'ü %10'unu bile göstermediğini düşünüyorum.

Mihawk ve Vista'da her şeyini ortaya koymadı. Ama onların durumu bir değil. Onların arasındaki olayın verdiği hava başka. Vista için aciz bir durumda diyemiyorsun.
Olaylar var ama yukarıda dediğin gibi BM bir Yonko. Birkaç ay önce birilerine göre bu kadın Mihawk'ın kılıcına ruh vererek onu saniyeler yenerdi. Yonko'nun bu forum için anlamını demeye gerek yok.

890. bölüm öncesi şartları biliyorduk. O bölüm öncesi aşağıdakiler olur mu diye bir anket açılsaydı sence ne olurdu?

* BM Jinbe için bitirelim bu işi diyerek gerilip kılıç savuracak ama Jinbe'ye bir şey olamayacak.
* Nami BM'nin saldırısını atlatacak. (@Roronoa Zoro'ya teşekkürler.)
* Chopper BM'yi durduracak.
* Jinbei BM'yi metrelerce uçuracak.
* Brook BM'den katlarca hızlı davranıp onun altındaki Zeus'u kesecek. BM ne olduğunun farkına bile varamayacak.
* Nami BM'nin çarpılıp düşmesine sebep olacak.

Bence aynı şartları bilen %90'lık kesim saçmalama derdi açan kişiye. O zamanlar saçma gelecek fikirleri şimdi mantıklı olarak gösteriyorsunuz bence.

Son düzenleme:
Olaylar var ama yukarıda dediğin gibi BM bir Yonko. Birkaç ay önce birilerine göre bu kadın Mihawk'ın kılıcına ruh vererek onu saniyeler yenerdi. Yonko'nun bu forum için anlamını demeye gerek yok.

890. bölüm öncesi şartları biliyorduk. O bölüm öncesi aşağıdakiler olur mu diye bir anket açılsaydı sence ne olurdu?

* BM Jinbe için bitirelim bu işi diyerek gerilip kılıç savuracak ama Jinbe'ye bir şey olamayacak.
* Brook BM'den katlarca hızlı davranıp onun altındaki Zeus'u kesecek. BM ne olduğunun farkına bile varamayacak.

Bence aynı şartları bilen %90'lık kesim saçmalama derdi açan kişiye. O zamanlar saçma gelecek fikirleri şimdi mantıklı olarak gösteriyorsunuz bence.
Bir de Nami'nin BM'nin saldırısını atlatmasını eklemenizi rica edeceğim. :)

İki kişiyi kesip atarken "Çöplerin suratını dahi hatırlamam" diyen adam, Vistaya acıdı da mı kesip atmadı? Vistanın döşü kıllı diye mi kesmiyor? O da WBnin adamı diğeri de. Konuyla alakası, tepelere oynamayan birini çabucak geçmeyi bırak orta halli bile geçemiyor, düelloyu erteliyorlar. Madem bu Vistadan çok üstün bir seviye, neden düelloyu erteleyelim demeye getiriyor? Kesip atsın önceki kestiği iki adam gibi. Sanki WBnin adamlarına acıyor/seviyesi olarak görmüyor da ondan ölümcül saldırmıyor gibi bir geyik var. Gayet de çatır çatır öldürüyor WBnin adamları. Aha öldürsün önündeki Vistayı, kör mü bu "Şahin Göz"?
Şimdi bu dövüşte Kizaru'nun Rayleigh'e dediği gibi Mihawk da Vista'ya geçemiyorum seni mi dedi veya bir şekilde bunu ima mı etti de onu hemencecik geçmesi gerektiği üzerinden argüman yürütüyorsun?
Adamın Luffy'ye saldırmaya başlaması bile "kader bu çocuğu elimden alacak mı" üzerine zaten. Orada karşısına çıkan "kader"lerden biri de Vista. Mihawk kişilerle değil durumla ilgileniyor orada. Yani Gözünü karartıp "bu çocuğu kesinlikle öldürmeliyim" demiyor, öldürmeye kalkarsam nasıl kurtulur diyor ve o nasılı inceliyor. O nasıllardan biri de Vista orada. Eğer Luffy onun azılı düşmanı olsa ve ölümüne peşine düşmüş olsaydı d Vista buna engel olmuş olsaydı, işte o zaman bu herifin gücü bu kadarmış diyebilirdim. Böyle bir durumda diyemem.

Hadi bir deneme yapayım bakayım ne olcak.
Şimdi mw de 3 aktif amirali kimler karşıladı? Wb, Marco ve Jozu. Burdan eldeki en iyi seçeneklerin bunlar olduğunu çıkarabiliriz gayet. Burda çelişeceğimizi sanmıyorum. Devam ediyorum. Mihawk çıktığında Marco kendi gitmiyor, Jozuyu falan da salmıyor Vistayı yolluyor. Şimdi bu Mihawk Amiralden gözle görülür şekilde güçlüyse Marco bu adamı ölüme mi yolluyor? Yada ''Nede olsa ciddi takılmaz yea'' diye düşünüp gereksiz bir kumar mı oynuyor Vistanın hayatı üzerine?
Kılıç ustasına kılıç ustası yolluyor ve o anda yakınında Vista var. Herifler savaşa ölmeye gelmiş zaten, o bir anlık durumda oturup kim yapabilir acaba diye kafa patlatmaz ve arkadaşına da güvensizlik göstermez.
Bak 4 tane sebep saydım.

OP'u bilen adam bu gibi durumların mümkünatı olduğunu bilir. Ben o yüzden kesin konuşmaktan her zaman uzak durmaya çalışırım. Ben eldeki verilerden Mihawk'ın olabileceği seviyeyi yorumluyorum. Ama bir ihtimal de veriyorum. Yine de şu olanlardan sonra böyle olursa eğer de bana göre bir tutarsızlık olacak.

BM'ın durumunda tutarsızlık yok. Çünkü karakterin kişiliği de bu durumlara uyuyor. Luffy de Arlong'u yenebilecek güçteydi ama başta ne durumlara düştü görüyoruz. Ki Luffy çoğu arc'ta düşer böyle durumlara. Karakterlerin kişilikleri felan önemli yani. Mihawk şu ana kadar hep ciddi takılan biri olarak gözüktü. Karşısına çıkan bir adam olduğunda bunların hepsine aynı şeyi yaptı. Kesip attı. Özellikle güçten dem vuruyor. Daz Bones'ın yanına girdi tekledi. 2 Okamayı kesti attı felan. Yani Mihawk'ın durumunda bir esneklik payı yok.

Big Mom ise gayet esnek bir karakter. Brook Big Mom'ı nasıl şaşırtıyor gördük mesela. Küludonu görebilir miyim diyor? :D Yani Mihawk'a bunu dese ne olacak? :D

Şimdi bu dövüşte Kizaru'nun Rayleigh'e dediği gibi Mihawk da Vista'ya geçemiyorum seni mi dedi veya bir şekilde bunu ima mı etti de onu hemencecik geçmesi gerektiği üzerinden argüman yürütüyorsun?
Adamın Luffy'ye saldırmaya başlaması bile "kader bu çocuğu elimden alacak mı" üzerine zaten. Orada karşısına çıkan "kader"lerden biri de Vista. Mihawk kişilerle değil durumla ilgileniyor orada. Yani Gözünü karartıp "bu çocuğu kesinlikle öldürmeliyim" demiyor, öldürmeye kalkarsam nasıl kurtulur diyor ve o nasılı inceliyor. O nasıllardan biri de Vista orada. Eğer Luffy onun azılı düşmanı olsa ve ölümüne peşine düşmüş olsaydı d Vista buna engel olmuş olsaydı, işte o zaman bu herifin gücü bu kadarmış diyebilirdim. Böyle bir durumda diyemem.

Kılıç ustasına kılıç ustası yolluyor ve o anda yakınında Vista var. Herifler savaşa ölmeye gelmiş zaten, o bir anlık durumda oturup kim yapabilir acaba diye kafa patlatmaz ve arkadaşına da güvensizlik göstermez.
Bak 4 tane sebep saydım.
Vista olmasa Atmosu mu yollıyacaktı yani? Adamlar hayat kurtarmaya ölmeye geldi mi diyorsun? Wb için desen anlarımda kalanı için yuh artık. Kafa patlatmasına gerek yok eli boş duruyor kendi gitsin işte? Önünde über güçlü bir adam var müthiş yenilenmesiyle ölmez en azından?

Mihawk hükümete karşı sorumlulukları olan biri. Savaşa dahil olmak zorundaydı ve katıldı. 50-100 asker indirmek savaşın kaderini fazla etkilemez. Bi tarafın en güçlü üçüncü adamını indirmek ise farklı bişey. O kadar ileri gitmesi gereksizdi. luffy'nin kader tarafından korunup korunmayacağını öğrenmek istedi ve cevabını aldı. Vista araya girer girmez geri çekilse bu sefer korkak derdi herkes.

Kılıç kullanan bi adam ile "swordsman" farklı şeyler. Kılıç ustalarının dövüş tarzı, karakterleri, onur anlayışları falan çok farklı.
"Swordsman" dediğin shiryuu, zoro, mihawk, vista, ryuuma gibi karakterlerdir. Shanks, reyleigh, big mom gibi karakterler ise eli kılıç tutan güçlü karakterler. Kılıç kullanmayı bilen herkese "swordsman" denmez.

Şuan shiryuu bi sağ kol. Zaten eğer magellan'a denkse en az sağ kol seviyesi olması lazım. Mihawk dışında bildiğimiz en güçlü swordsman o şuan. Mihawk shiryuu'dan üstünse bence katakuri, marco, benn beckman gibi karakterlerden de üstün olmalı.

Mihawk bi sağ kol etmese bence çok saçma olur. Shanks'a "tek kollu biriyle duello yapmam" derken shanks'ın yanında duran benn beckman mihawk'tan güçlü olmamalı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık