Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dracule Mihawk (Bıçaklı) vs. Roronoa Zoro (Güncel)

Sonuç ne olur?

• Kullanılan toplam oy
    117
Yorumdaki her cümleye parantez açıp açıklasam mı diye düşündüm ama tahmin ettiğim gibi üşendim. Mihawk güçlüdür diyorum ama kılıç değil de dandik bi bıçakla karşısına çıkabileceği bir adam değil artık Zoro diyorum.

G4 kısmı örnekti sadece, konu dışı ben bi spoilera alayım

G4'te neye göre çok haki kullandığını bilmiyoruz, yani hakisini madem güçlendirebiliyor niye normal yumruklarında kullanmıyor :S Kaslarını şişirip aynı formu korumaya çalışması yüzünden mi fazla kullanıyor bu hakiyi yoksa bedeni şiştiği için daha çok alana haki yüklediği için mi :S Yoksa sürekli haki kullandığı için mi... Sebebi kesinse sen söyle, neden daha güçlü G4 hakisi :S Normal b.hakisinden ne farkı var? Benim düşünceme göre bi farkı yok, farkı oluşturan form.

Mesela şu Bobby Funk diye bi eleman vardı, bedeni doğuştan sert, haki yüklenmiş balta sırtında kırılıyor adam savunmada bile değilken :S Yine eşyaya örnek :/ Neyse benden bu kadar.
Luffy gear 4 açınca hakisi güçlenmiyor. Hakisini hiç kapamadığı için hakisi çabuk tükeniyor. 7/24 full beden haki yapmanın bi yan etkisi olmasa herkes full kokayla dolaşır.

Katakuri tüm gücüyle luffy'i döverken luffy gear 4'teydi.
-gear 4'süz haline karşı katakuri uyanış veya sert haki kullanmaya gerek duymadan ezdi geçti.
-luffy gear 4 kullanmıyorken cracker zırhından çıkmaya bile gerek duymadı.

Zoro daha gear 4'süz luffy seviyesinde bile değil. Komutanlar güçlerini bu kadar kısarak luffy'i eziyorsa mihawk kılıcı yokken zoroyu yenebilmelidir.

Luffy gear 4 açınca hakisi güçlenmiyor. Hakisini hiç kapamadığı için hakisi çabuk tükeniyor. 7/24 full beden haki yapmanın bi yan etkisi olmasa herkes full kokayla dolaşır.

Katakuri tüm gücüyle luffy'i döverken luffy gear 4'teydi.
-gear 4'süz haline karşı katakuri uyanış veya sert haki kullanmaya gerek duymadan ezdi geçti.
-luffy gear 4 kullanmıyorken cracker zırhından çıkmaya bile gerek duymadı.

Zoro daha gear 4'süz luffy seviyesinde bile değil. Komutanlar güçlerini bu kadar kısarak luffy'i eziyorsa mihawk kılıcı yokken zoroyu yenebilmelidir.
yanlışın var luffy ilk defa g4 kullandığında bizimkilerin ilk tepkisi hakisini çok fazla yoğunlaştırdığını ve birden çok fazla kullandığını söylediler. Haki odaklama işidir bir noktaya nekadar odaklarsan orası okadar sert olur. G4 de ise bunu çok yoğun yaptığından hakisi çabuk bitiyor.

yanlışın var luffy ilk defa g4 kullandığında bizimkilerin ilk tepkisi hakisini çok fazla yoğunlaştırdığını ve birden çok fazla kullandığını söylediler. Haki odaklama işidir bir noktaya nekadar odaklarsan orası okadar sert olur. G4 de ise bunu çok yoğun yaptığından hakisi çabuk bitiyor.
Katılıyorum. G4 Luffy'nin daha üzün sürede kullanacağı hakiyi yoğun bir şekilde daha kısa sürede kullanmasıyla oluşuyor. Bu sayede B.H seviyesi Kata'ya erişiyor hatta belki de üste çıkıyor. Bunun sonucunda da çok daha uzun sürede tükenecek hakisi çok daha kısa sürede tükeniyor. Kata'nın kullandığı Kare Mochi tekniğinin de benzer özellikler taşıdığını ve animede gösterilirken Luffy'nin G4 formunda olduğu gibi kırmızı karışımı bir görüntüsü olacağını düşünüyorum.

Law çok haki harcıyor dedi sadece. Başka bişey demediler. Çok harcamasının sebebi de koka'yı kapatmaması. Bunun bi yan etkisi olmasa haki bilen herkes 7/24 full kokayla dolaşır zaten.

Sırtı bile sürekli siyah. Şu sayfalarca açık bi şekilde görebilirsin:
http://www.mangareader.net/one-piece/884/12
http://www.mangareader.net/one-piece/885/5

Görünüşü cool olsun diye göbeğini siyah çizmiyor büyük ihtimalle. Sırtına kullanıyorken göbeğine koka kullanmaması için bi sebep yok çünkü. Göbeğine doğru alevli alevli haki çizmesi ve saçını değiştirmesi falan mangakanın görünüşü önemsediğini de gösteriyor.
________

Hakisinin miktarı dediğin gibi ayarlanabilecek olsa gear 4 açmadan da yapar. Gear 4'te artan kuvvetin hakiyle alakası yok. Elini yumuşaklık sayesinde içine soktuktan sonra sertlikten dolayı o el dışarı çıkarken inanılmaz bi kuvvet çıkıyor ortaya.

Tank man kullanarak cracker'i uçurduğu gibi yumruğunu da koluna sokup yüksek kuvvetle fırlatıyor.
Tıpkı çok güçlü bi yay gibi. Bükemediğin için beton gibi sert sanırsın ama yeterince güç uygularsan kırılmak yerine büküldüğünü fark edersin. Luffy'nin kol ve bacakları da gear 4'teyken öyle oluyor işte.

Luffy gear 4 açınca eli katakuriden sert olmadı. Ama katakuriden daha kuvvetli yumruk atmaya başladı.
Zaten bu yüzden rakiplerini 100'lerce metre uçurabildiği halde rakipleri yedikleri darbeye dayanabiliyorlar. Luffy aşırı kuvvetli yumruk atıyor olsa da katakuri hala luffy'den sert.
Garp katakuriye yumruk atsa belki gear kadar kuvvetli olmadığı için o kadar uçuramayabilir ama hakisi sert olduğu için luffy'den fazla hasar verir.

Şuana kadar aksini yazdım fakat fikirlerim değişti.
Zoro o antrenmanda bence inanılmaz gelişti. Hatta Dressrosadaki Luffynin üstünde bile olabilir.
Şimdi düşünüyorum adam bu arc yok. Wanoda ciddileşecek ilk sefer. Ve wano bariz bir şekilde Zoronun çok aktif olacağı bir arc olacak.Luffy Katayı geçecek power up aldığında Zoronunda en aşağı 3.adam seviyesinde olması mantıksız gelmiyor gözüme. Eee bu adam power up almadı Wcıda nasıl olacak bu iş.
Tek mantıklı açıklama bana burada Zoronun gücünün saklanmış olma ihtimali geliyor. Çünkü bu adamın seviyesi belki de Lawın veya Luffynin üstüydü o zaman için. Fakat Oda bu dengenin bozulmasını istemedi.

Şuana kadar aksini yazdım fakat fikirlerim değişti.
Zoro o antrenmanda bence inanılmaz gelişti. Hatta Dressrosadaki Luffynin üstünde bile olabilir.
Şimdi düşünüyorum adam bu arc yok. Wanoda ciddileşecek ilk sefer. Ve wano bariz bir şekilde Zoronun çok aktif olacağı bir arc olacak.Luffy Katayı geçecek power up aldığında Zoronunda en aşağı 3.adam seviyesinde olması mantıksız gelmiyor gözüme. Eee bu adam power up almadı Wcıda nasıl olacak bu iş.
Tek mantıklı açıklama bana burada Zoronun gücünün saklanmış olma ihtimali geliyor. Çünkü bu adamın seviyesi belki de Lawın veya Luffynin üstüydü o zaman için. Fakat Oda bu dengenin bozulmasını istemedi.
Öyleyse Mihawk>Rayleigh. :a:

Zori kendi diyordu hakisi daha yüksekse kesemem diye. Mihawkı şu an geçtiğini sanmıyorum, daha çok yolum vardı diyordu Marimo. Tamamen onun sözleri üzerinden hareket ediyorum.

Zori kendi diyordu hakisi daha yüksekse kesemem diye. Mihawkı şu an geçtiğini sanmıyorum, daha çok yolum vardı diyordu Marimo. Tamamen onun sözleri üzerinden hareket ediyorum.
Mihawk'ın saldırısından çok savunmasını düşünüyorum. Zoro kolay kolay ulaşamaz Mihawk'ın vücuduna bence. Haki olayı ayrı bir şey zaten.

Mihawk'ın saldırısından çok savunmasını düşünüyorum. Zoro kolay kolay ulaşamaz Mihawk'a bence. Haki olayı ayrı bir şey zaten.
E işte hem kesemeyecek hem de Mihawk bıçak mıçak kesebilir, hakisi yüksek ennihayetinde. Zoronun kılıçlarından birini de alırsa eline hele Zoro tam anlamıyla rendelenir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık