Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dracule Mihawk (Bıçaklı) vs. Roronoa Zoro (Güncel)

Sonuç ne olur?

• Kullanılan toplam oy
    117
Bence kullanılan kılıçtan daha çok haki önemli. Kılıç tabiki önemli fakat mihawk haki konusunda daha üstün olduğu için zorlanarak alır diyorum.
Peki şöyle birşey söylesem. Katakuri Luffy'nin normal yumruklarını b.hakide eziyordu ama Luffy kaslarını kaslarını şişirince bi anda üstün gelmeye başladı, adamın sert moçi savunması folloş oldu. G4 ile fiziksel bi güç patlaması geldi. Aynı şekilde G4 hakili darbe alırken de haki kullandığı bölgede bile meyvenin esnekliğini kullanıp enerjiyi emiyor. Yani eşyanın, materyalin bi önemi yok diyemeyiz. Kaldı ki Mihawk'ın kendi sözüdür tavşan avlamak için tüm gücünü kullanan ahmaklardan biri değilim. Demek ki arada baya bi fark var.

Peki şöyle birşey söylesem. Katakuri Luffy'nin normal yumruklarını b.hakide eziyordu ama Luffy kaslarını kaslarını şişirince bi anda üstün gelmeye başladı, adamın sert moçi savunması folloş oldu. G4 ile fiziksel bi güç patlaması geldi. Aynı şekilde G4 hakili darbe alırken de haki kullandığı bölgede bile meyvenin esnekliğini kullanıp enerjiyi emiyor. Yani eşyanın, materyalin bi önemi yok diyemeyiz. Kaldı ki Mihawk'ın kendi sözüdür tavşan avlamak için tüm gücünü kullanan ahmaklardan biri değilim. Demek ki arada baya bi fark var.
Yani Mihawk döver mi diyorsun. :D

İyi de luffy vs sağ kolda olan şey Luffynin dayak yemesi.Denklik vesaire yok.Sadece mangaka Katakurini karakterinde oynama yapmış ve kendine eş gördürtmüş diye bunlar birbirlerine denk diyemeyiz.Hallerine bakarak bile anlaşılıyor.Luffy zar zor ayağa kalkar iken Kata dimdik ayakta.

Luffy bu seviyedeki adamlara G4 sayesinde hasar verebiliyor.G2 g3 luffy bu adamlar için bebe.Zoronunda bu seviyede bir yeteneği olamayacağı için komutan alması imkan dahilinde bile değil benim için.
Şu muhabbet bir bitmedi? Söylesene Katakuri Luffy'e nasıl zarar verebilmiş? Meyvesini uyanış gücünü k.haki b.hakisini dibine kadar kullanarak değil di mi?

Ne bitmedi ? Adam Luffyi kaç saattir dövüyor la.H.haki saldıkları hallerine bakabilirsin.Kimin daha çok hasar aldığı çok çok belli.
Ona itiraz eden yok. Ama Kata bunu yapabilmek için bütün gücünü kullanıyor. Luffy'den beklenilen basit hamlelerle baya etki etme işini Kata'da yapamıyor. Adam tüm gücünü kullandı Luffy'i o duruma sokabilmek için.

Bu anlamda Mihawk'ta bıçak ile adam akıllı ulaşamaz Zoro'ya bence. Tam gücünü ortaya çıkarması için Yoru'ya ihtiyacı var. Yoru'suz yenemez bence.

Ona itiraz eden yok. Ama Kata bunu yapabilmek için bütün gücünü kullanıyor. Luffy'den beklenilen basit hamlelerle baya etki etme işini Kata'da yapamıyor. Adam tüm gücünü kullandı Luffy'i o duruma sokabilmek için.

Bu anlamda Mihawk'ta bıçak ile adam akıllı ulaşamaz Zoro'ya bence. Tam gücünü ortaya çıkarması için Yoru'ya ihtiyacı var. Yoru'suz yenemez bence.
Ben farklı bir şey mi dedim ki ? G4süz komutanlara şansının olmadığını Zoroda da G4 olmadığından komutana şansı olmadığını Katakuri üzerinden yorumladım.Gelip bağırıp çağırmana gerek yoktu yani :bilmem:

İyi de luffy vs sağ kolda olan şey Luffynin dayak yemesi.Denklik vesaire yok.Sadece mangaka Katakurini karakterinde oynama yapmış ve kendine eş gördürtmüş diye bunlar birbirlerine denk diyemeyiz.Hallerine bakarak bile anlaşılıyor.Luffy zar zor ayağa kalkar iken Kata dimdik ayakta.

Luffy bu seviyedeki adamlara G4 sayesinde hasar verebiliyor.G2 g3 luffy bu adamlar için bebe.Zoronunda bu seviyede bir yeteneği olamayacağı için komutan alması imkan dahilinde bile değil benim için.
Luffy'nin Kata'ya zarar verememesinin sebebi Kata'ya ulaşmasını engelleyen K.H idi. Bu noktada gelişim kaydettiğini fark etti Kata. Yani sırf sen adammışsın helal olsun seni kendi dengim görüyorum olayı olduğunu düşünmüyorum. Açıkça dengi bir rakibi olarak gördüğünü ilan etti Kata.

Ayrıca çoğu kişi öyle düşünmese de Luffy Nami faktörü olmasa da ölümüne bir dövüşte kendisine çok ters olsa bile Cracker'i yenerdi diye düşünüyorum .
Sadece o dövüş sonrasında Luffy'nin ayakta kalabilmesi ve yoluna devam etmesi gerekiyordu ki Sanjiden sağlam bir dayak yesin ve öfkeli orduya kaybetsin.
Luffy'nin dövüşleri yerde öl gibi yatarak bitirmek gibi bir huyu var zorlu rakiplerine karşı. Luffy'nin asıl sınırlarını o seviyesi gösteriyor.
Ayrıca Kata LG4'ü gördükten sonra uffy'e Cracker'i nasıl yendiğini anladım şeklinde konuşmuştu.

Zoro'nun G4'e yaklaşan bir saldırısı olmadığı ortada, kabul ediyorum. Ama bununla birlikte kendisini ciddi olarak zorlayan bir rakiple karşılaşmadığı, ölümüne bir dövüş yapmadığı da ortada. Malum Luffy Dof'la dövüşene kadar kozlarını ortaya dökmedi. Zaten ben bu sebeple Zoro'yu gösterdikleriyle değil Luffy'nin sınırlarına göre belirliyorum. Yani G4 gibi olmasa da özel saldırısı olduğu kesin bana göre Zoro'nun. Ve bunu Wano'da göreceğiz. Wano'da göreceğiz diye Zoro şimdi o seviye de değil anlamı çıkmaz.

Gördüklerimizle değerlendireceksek Zoro Komutan alamaz ve bıçaklı Mihawk'a yenilmese bile, yenemez.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık