Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Dr. Vegapunk Üzerine

Sizce bu teorinin tutma ihtimali nedir?

• Kullanılan toplam oy
    21
ellerine saglık vergapunkla ilgili bilgileri bir araya toplayıp güzel bir teori ortaya cıkarmısın.

tek sıkıntı tsukiminin yasayıs zamanıyla ilgili.orada görüldügü üzere straw-sat ve smoker acıklamıs ama bizim tegmeni ve digerleri yenen uzay korsanı enel geldiginde hala orda.yani vegapunktan bir nesil önceki büyük bir bilim admaı olması hatta vegapunkın babası olması bile daha makul bir teori.

diger konunda kendi konumu attım bilka sehri ve aydakilerle ilgili cok kapsamlıdır.o konuya bakarsan shandora,bilha ve skypielılar nerdeyse 1000 yıl önce dünyaya inmiş.ve adamlar bu robotları daha öncedende yapıyormuslar,kaynakları tükenince ayı bıramıslar yani belkide 1500 yıldır spacey yapıyorlar.senin tsukimin bunu kendi basına yakın bir zamanda basarıyor.

adayı iyi yakalamısın kanji cevirisne bakınca dedigin gibi aynı ada cıkıyor,zaten adanın tanıtımı dehaların adası sekliden oldu,tsukimi ve punkın aynı adada yasaması makul.ama senin ddigin gibi cok uzun bir süre önce degil gibi duruyor.

üsteli spaceylerin orjinalleri kanatlı yani,tsukimi ya kendi öz bilinciyle aynı seviyede teknolik robot yaptı,yada daha öncesinde karsılastıgı bir kanatlı var ;)

enelle sentoumarudaki aynı simgeye bakarsak.biri bilkalı digeri,ise mavi denizde yasıyor.ikisindede kanat yok.tsukimi bu teknoliji rahatca kanatsız yaptı.acaba diyorum tsukimi ve vegapunkun kökenini aya baglarmı.çünkü sentoumaru direk vegapaunka korumaya verilmiş,enel bilkalı ve skypielılar,shandoralılar unutmus olsada,bilkalılar hala nesilden nesile antik sehirleri bilkayı unutmamıslar aydaki ;)

o yüzden vegapunk için az daha beklemek lazım.

en önemliside kökeninde ziyade tarafı.sonuna kadar wgden yanamı ? yoksa devrimcimi ? bence kökeni aya yada antik krallıga (ki teknolojik bilgilerine bakarsak ay daha makul) baglanıcak ve onlarda antik krallıgın müttefikleri oldugu için vegapunk bizim tarafa gecer.içimde öyle bir his var :ehe:
Yorumun için teşekkürler :). Spaceylerin Ay'a vardıklarında dövüşüp yenildikleri kişi ile Enel'in onları şarj ettikten sonra karşılaştıkları kişi farklı dikkat edersen. Yani bizim spaceylerin yenilişinin üzerinden birkaç yıl bile geçmiş olabilir. Bunun yanında benim için asıl muazzam bir zamanın geçtiği kısım spaceylerin Ay yolculuğu. Belirttiğim gibi Tsukumi'nin ölümüne sebebiyet veren patlamanın Ay'daki ırkların tarihiyle ilgili önemli bir yer tuttuğunu düşünüyorum, o patlamanın bir şeyleri değiştirdiği kesin. Ama bana göre o patlamaya sebep olanlar Uzay Korsanları değil, yani spaceyler yanlış düşmana çattılar. Ha tabi ki bunlar yalnızca varsayım, ama bunlara göre biraz daha somut olduğunu düşündüğüm şey Karakuri Adası'nda o zamandan bu yana iklimin değişmiş olması. Vegpaunk'ın yaşlı bir adam olduğunu ve o daha çocukken bile adanın karlarla kaplı olduğunu biliyoruz, yani ortada iki farklı Karakuri Adası yoksa Tsukimi en az 60-70 yıl önce yaşadı ki bu süre çok daha uzun olabilir, işte bu noktadan sonra varsayımlarım devreye giriyor.
Teoriyi iyi toparlayamadığımın farkındayım, Ay'daki spaceyler başta olmak üzere bir sürü eksik noktası var, ama biraz daha araştırma yaptıktan sonra bir gün daha sağlamını ortaya çıkaracağıma inanıyorum :D.
Vegapunk ve Dragon'un ortak yönlerinden birisi muhtemelen her ikisinin de Kayıp Yüzyıl hakkında bilgi sahibi olması, ama dediğin gibi o konulara girmek için serinin ilerlemesi ve biraz daha bilgi edinmemiz lazım :D.

Spaceylerin Ay'a vardıklarında dövüşüp yenildikleri kişi ile Enel'in onları şarj ettikten sonra karşılaştıkları kişi farklı dikkat edersen.

Aynı kişi, o yüzden spaceyler ve Enel'in ay'a ulaşmaları arasında pek bir zaman farkı olduğunu sanmıyorum, geriye kalan tek ihtimal balonla yolculuğun çok uzun sürmüş olması, 800 yıl kadar..

Aynı kişi, o yüzden spaceyler ve Enel'in ay'a ulaşmaları arasında pek bir zaman farkı olduğunu sanmıyorum, geriye kalan tek ihtimal balonla yolculuğun çok uzun sürmüş olması, 800 yıl kadar.
Dragon ve senin uzay korsanı hala oradaydı derken spaceyleri yendiği bölgede olduğunu, yani üzerinden birkaç dakika geçtiğini kastediyorsunuz sanmıştım. O nedenle spaceyleri yenen uzay korsanı ile Enel geldiğinde o civarlarda bulunan Seamars'ın farklı kişiler olduklarını belirttim. Yoksa yüzlerce yıl Ay'da kalmalarını beklemiyorum, yine de o aralıkta birkaç yıl geçmiş olabilir.

Sitede olmuş dediğim, 5 teoriden biri oldu. 2-3 tane çürük yeri var. Ama 4 yıl öncesine göre şahane işçilik ve güzel toplanmış. Vegapunk taslağı hazırlarken denk gelmem de güzel oldu. Eline sağlık

Sitede olmuş dediğim, 5 teoriden biri oldu. 2-3 tane çürük yeri var. Ama 4 yıl öncesine göre şahane işçilik ve güzel toplanmış. Vegapunk taslağı hazırlarken denk gelmem de güzel oldu. Eline sağlık
Bu konu nerede gömülüymüş hacı ya ? Mezar kazıcılığı yapmışsın resmen :) Konuştuğumuz bazı şeylerle ortak noktası olan sağlam bir konuymuş. Machine island ? :) Neyse özele geliyorum.

Yazanın emeğine sağlık :respect:

Vay be ne güzel teoriler yapılmış forumda, haberimiz yokmuş, emeğine sağlık @Solid Snake.

Ben de bir süredir; ay, Karakuri, automatalar, Tsukimi falan kafa yoruyorum. Güzel denk geldi.
Ayda bir patlama ile antik ay insanlarının Mavi gezegene geldiği söylenmiş teoride ama kaynak kıtlığı nedeniyle mavi gezegene göç ettikleri bir kapakta yer alıyor.

Tsukimi'nin ne zaman yaşadığı gerçekten kafa karıştırıcı bir olay. Spaceylere saldıranlarla Enel'e saldıran uzay korsanlarının biri aynı gibi duruyor ama uzay korsanlarının ortalama ömrünü bilmiyoruz. Bir de Karakuri günümüzde Grandline'da kış adası olarak resmedildi, ama Tsukimi kapaklarında ada öyle soğuk görünmüyor. Yüzyıllar var mıdır bilemem, hayli zaman var gibi arada.

Mavi Deniz'de yaşayan tek Ay ırkı Shandialılar ve Antik Krallıkla müttefik oldukları belli. Aynı şekilde Karakuri Adası da belki hem AK hem Shandia ile ittifak içinde olmuş olabilir. Balık Adam Tom nasıl Plüton'un koruyuculuğunu üstlenmişse, nesilden nesile Tsukimiler de Uranüs hakkında bilgileri nesilden nesile aktarıyor olabilir. Ay'a bakıp fenalaşmasının nedeni bu olabilir.

Son düzenleme:
Teori çok güzel hazırlanmış, çok güzel sunulmuş. Ellerine sağlık hocam. Vegapunk ile ilgili bilgi almak, yorum yazmak için biraz konu araştırayım dedim hazine ile karşılaştım. Senin isteğin üzerine ben de biraz kafa yormak istiyorum Dr. Vegapunk ile ilgili.,

"....halkına yardım edemediği için ağladını söylemiştir" cümlesindeki bu kelime benim buraya gelmeden önce kafamda olan ufak teori ile örtüşüyor. Şöyle ki, ben doktorumuzun aşırı korkak biri olduğunu düşünüyorum. One Piece evreninde bulunan absürt şeyler daima dünya hükümeti tarafından bilinmektedir. Üstten yağdırılan emirler ile sürekli denizciler harekete geçirilmektedir. Bir örnek verip devam edicem; Nico Robin'in çocukluğunda yaşadığı durum... Makine Adası'nda yaşayan doktorumuzun da hükümet farkına varıyor ve operasyon düzenliyor. Doktoru alıp getiriyor denizciler ve böylece biraz korku ile, biraz adalet ve iyilik aşılayarak denizciler, hükümet için icatlar, keşifler yapmasını istiyorlar. İkna olması bu durumda çok kolay. Küçüklüğünde ekonomik gücü olmadığı için yapabileceği yardımları yapamayan bir çocuğun hayal kırıklığını taşıyor içinde. Ve ayrıca çok korkak biri. (Varsayımın doğru olduğunu düşünelim.) Bu sayede dediğim gibi kolaylıkla ikna edilebilir. Ve böylece küçüklüğünden beri insanlara yardım etme isteğini sürekli gerçekleştireceği bir fırsat yakalıyor. Vegapunk denizcilerin tarafında ve insanlığa yardım etmeye çalışan korkak bir bilim insanı. Bu noktada onun nasıl biri olduğunu bir şekilde bilen veya sonrasında öğrenen Dragon kendisiyle temas kuruyor ve aralarındaki aracı Kuma oluyor. Kuma içerisinde devrim ateşiyle yanan bir insan. Dragon Kuma'yı Vegapunk'ın yanına sokuyor evet, çok güzel bir kazanç sağlıyor. Fakat doktorumuz? O da Kuma'yı deneylerinde kullanıyor ve gördüğümüz gibi son şeklini alıyor. Ortada bir win-win durumu söz konusu kısacası.

Biraz daha ileri gitmek istiyorum: Vegapunk'ın asosyel bir dahi olduğunu düşünmüyorum. EQ dediğimiz emotional intelligence'ının da (duygusal zeka) gayet yüksek olduğunu düşünüyorum ve bu sayede olayları, durumları güzel bir şekilde kavrayabiliyor. Buradan gelmek istediğim nokta şudur;

Vegapunk evrende kayıp yüzyıl olarak bilinen tarihi biliyor. Biliyorsa WB'nin dediği gibi birinin gelip düzelteceği (dengeleri tamamen kıracağı) kanaatini de taşıyor içinde. Bu sayede denizcilerin içerisinde ekonomik yardım alarak evreni tamamen değiştirecek o kişiye yardım edecek bir buluşta bulunacaktır.

Mis gibi konuymuş. Ek olarak Germa kalesindeki konuşma ile birlikte Judge ile birlikte genetik alanında da sağlam çalışmalar yaptığını öğrenmiş olduk. Şu aralar en merak ettiğim karakterlerden birisi. Gerçi Oda bey unuttu sanki bu karakteri.

Ne hasta bekler sabahı,
Ne taze ölüyü mezar.
Ne de şeytan, bir günahı,
Seni beklediğim kadar.

Geçti istemem gelmeni,
Yokluğunda buldum seni;
Bırak vehmimde gölgeni
Gelme, artık neye yarar?

Vegapunk seride benim de çok ilgimi çeken bir karakter.
O dehayı ve ardındaki hikayeyi çok merak ediyorum. Teori güzelmiş ama yine de akıldaki soruları pek cevaplamıyor. Umarım güzel bir şekilde açıklanıt her şey.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık