Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Donquixote Doflamingo vs. Eustass Kid

Kim Döver?

• Kullanılan toplam oy
    152
10 dakika kim gezdirecek luffy yi ? Dof rahatça kalktı ayağa o kadar darbe üstüne.Kaldı kid in gördüğümüz meyvesi ile doff'a etki edecek gücü yok.En azından g4 gibi etki çıkaramaz.Bişiler yapar da g3 g2 gibi gıdıklar.
Hacı ama atladığın nokta var. Bu Luffy dediğimiz bu duruma eğer hakisini sonuna kadar harcarsa düşeceğini bilen biri. Yani eğer ki kafes gibi herkesin canını tehlikeye sokan bir tekniği Luffy üstüne sorumluluk almasa kendisini o şekilde harap edip o duruma düşürecek şekilde de dövüşmez. Yani bu çok bariz bir nokta. Adam Dof'a son hamleyip yapıp kafesi yoketmek için bir de kendini zorladı. Sonrasında hakisi bitince mecbur o duruma düştü.

Ki adada bile bu duruma düşüp sağ kurtulduğunu gösteren bir FB'de okuduk. O durumda Kong Gun'un bile etki etmediği bir şeyden kendini koruyabildiyse, meyvesi sayesinde ayakta duran ve titreye titreye yürüyen Dof'tan da kendisini her türlü sakınırdı bence.

Kid'in ise ne çıkaracağını tahmin edemiyorum. Ama eğer ki Luffy'e yakın seviyedeyse onun da şansı vardır.

Ya bak sen Luffy'nin handikapını düşünerek bunu diyorsun ben ise Kid o seviyedeyse diyorum siz Luffy'nin handikabına göre değerlendiriyorsunuz.
Bak diğer tarafta Law'ın yaptıkları diyorsun Luffy Dof'a gelene kadar ne dövüşlerden geçti bunları hiç göz önüne koymuyorsun.
Luffy ve Dof'u koy bir adaya handikasız olsun Luffy bence G4'le işi bitirir.

Bu yüzden Kid'in alabileceğini düşünüyorum. Eğer göründüğü gibi aynı seviye adamlarsa.
G4 ekstrem bir durum. Geçici olarak Luffy'yi çok üst düzeye taşıyor. Düşüşü de bir o kadar sağlam tabi. Bu tarz dengesiz bir güç dalgalanması sadece Luffy'de var, ona özgü bir durum yani. Kid'in gücü ise sabittir. O sabit gücü ise G4 olmaz, olamaz. Amirallerle falan kafa kafaya çok rahat çarpışabilecek bir güçten bahsediyoruz ne de olsa.

Mesele şu ki; G4 bayağı bayağı serinin ağır toplarıyla çarpışabilecek bir güç. Handikapı o kadar fazla ki yanında birisi olmasa direkt Luffy'nin ölümüyle sonuçlanabilir. Böylesine bir handikapa girmeye değmesi için de Oda ona muazzam bir güç vermiş. Dolayısıyla diğer novalarda böyle ekstrem bir durum yoktur. Beklemeyin derim yani.

Hacı ama atladığın nokta var. Bu Luffy dediğimiz bu duruma eğer hakisini sonuna kadar harcarsa düşeceğini bilen biri. Yani eğer ki kafes gibi herkesin canını tehlikeye sokan bir tekniği Luffy üstüne sorumluluk almasa kendisini o şekilde harap edip o duruma düşürecek şekilde de dövüşmez. Yani bu çok bariz bir nokta. Adam Dof'a son hamleyip yapıp kafesi yoketmek için bir de kendini zorladı. Sonrasında hakisi bitince mecbur o duruma düştü.

Ki adada bile bu duruma düşüp sağ kurtulduğunu gösteren bir FB'de okuduk. O durumda Kong Gun'un bile etki etmediği bir şeyden kendini koruyabildiyse, meyvesi sayesinde ayakta duran ve titreye titreye yürüyen Dof'tan da kendisini her türlü sakınırdı bence.

Kid'in ise ne çıkaracağını tahmin edemiyorum. Ama eğer ki Luffy'e yakın seviyedeyse onun da şansı vardır.
İyi de g2 g3 etki etmiyor.Mecbur direk g4 e geçecek.Ki tarafsız dedin orada doff un iç organları da sağlam olacak :D Titreme falan da olmaz.G4 de illa ki yere yatar luffy ama doff kalkar ki kalktı da her seferinde.Ben kid den g4 etkisi yaratacak bişi beklemiyorum.G3 belki.

Kid dediğimiz adam 'yeterli gücün yoksa cesaretin beş para etmez' olayının en güzel örneği. Kid alır demek Luffy ve Law'a hakaret gibi bir şey. Kid'in potansiyeli Luffy ve Law'dan düşük. İttifaka girer de Luffy bunu adam ederse bir şeyler yapabilir. Yoksa zaten bitmiş bir adam.
Doff rahat alır.
Doff'un klonu vs Kid sorulsa anket başa baş gider idi belki. :)

Doflamingo vs Kid değil aslında bu konu :S Dolaylı yoldan Doflamingo vs Luffy :/

Doflamingo istediği kadar ağır bassın Kid'in şansı yok diyemeyiz. Ne 2 sene önce ne de şimdi gücünü görmediğimiz bi adam. Sadece meyvesini biliyoruz ve potansiyeli var.

Ayrıca Kaidou'ya 3 kişi yenildi yeaa nasıl kıyaslanır bunlar Luffy ve Law ile falan demeyiniz. Kaidou'nun eline nasıl düştüğü de belli değil. Büyük ihtimalle ihanete uğradı ve öyle dayak yedi. Hem Kid bi ülkeyi kurtarmak uğruna joker çıkarmaz. Pıçak ata ata bitiredebilir. Bilemedim.

Vicdansızlar gece gece, bir de hafta içi konu mu açılır, uyuyan var uyumayan var. :)

Forumda görüyorum ki Doflamingo'nun karşısında Kid değil de sanki usopp varmış gibi yorumlar yapılıyor. Kid dediğimiz adam en kötü jenerasyonun luffy ile beraber en potansiyelli adamı ve zirveye oynayabilecek en büyük aday, nedir bu Kid'i küçük görme çabaları anlayamıyorum. Sanırsın dof çok süper, güçlü, über, Kid'e tek atacak. Yok öyle bir dünya. Doflamingo'nun adını duyması ile it gibi tırstığı, altına oluk oluk bıraktığı Kaido'yu tek başına karşısına alabilecek cesarete sahip bir Kid var. Muhtemelen diğer vasıfsızlar yüzünden teke tek yüzleşmek zorunda kaldı ve aslanlar gibi de savaştı ve kaçmadı. Aynı durumda Dof olsa muhtemelen iplerle gökyüzüne kaçmıştı çoktan bile.

Bu seride Dof'un zamanı geçti artık, luffy'e bile doğru düzgün zarar veremeyen adam Kid'e de zarar veremeyebilir, Kid'in haki durumu vs nasıldır bilmiyoruz sonuçta. Ama şu da bir gerçek ki bu adam kesinlikle law'dan üstün, luffy ile de eşit veya yarım tık üstte. Kid ölümüne kapışır doflamingo'yla, metal kolunu kaybeder ama yine de ayakta kkalmayı başarır.

MDL_Roronoa

Kid'in vücudu demir değil, en fazla demirle vücudunu kaplar ve korur. Hakisi yüksekse ki muhtemelen öyledir, Dof ince telleriyle kidi kevgire çevirir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık