Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Donquixote Ailesi vs. Beyazbıyık Korsanları

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    187

Alpamis

Reiper

Millenium Wizard

Dof Law'ın meyveyi bilmese ve sizin dediğiniz gibi Marco durumunda ki gibi olsa sanki tek yemiyecek.

Her iki kişinin de yemiyeceğini düşünüyorum aslında. O kadar basit değil. Ama sizin düşüncenize göre bahsettiğiniz durumda herkes tek yer. Dof'u niye ayrı kefeye koyuyorsunuz ?

Resim atmak trolluk belirtisi mi olmuş :/ Hey allahım
Sana görsellik sundum yanıtını bekledim. Ona göre tartışmaya devam etmeyi bekliyordum.
Sadece bir resim koyarak bana cevap yazdığın için savunduğun şey nedir onu da anlamadım, heralde Haki ile tutunca gerçek bedenine ulaştığını savunuyorsun. Luffy, Logia olan Caesar'ı elementine dönüşmeden önce elleriyle yakalayabilmişti, ancak Caesar elementine dönüşmeye başlayınca sonuç bu oldu ;
Luffy halen Haki ile Caesar'ı tutmaya çalışıyor ama Logia olan Caesar'ın elemente dönüşüp kaçmasına engel olamıyor.

Yani diyorsun sadece elementine ayrılınca logialar hasar alırsa içten hasar almış oluyorlar haki ile.Peki amirallerin haki kullandığını söylemiştin marco üstünde.Beyazsakal savaşın başında havadaki kuzanı depremle parçalarına ayırınca niye adama hiçbirşey olmadı.Haki kullanmadı mı şimdi koskoca beyazsakal yoksa temassız eklenemediği için mi buna cevap verirsen sevinirim.Dediğin gibi amiraller ekliyorsa o da eklemeliydi.Kuzan elementine dönüşse bile içten hasar almalıydı ama adamda tık yoktu.
Aokiji'nin canı yanmasa suya düşmek zorunda bence kalmazdı, ayrıca ağzından kan geldi mi gelmedi mi yoksa canı yandı mı bilemeyiz. Bu sayfadan sonra Aokiji gözükmüyor o manga bölümünde.

Kizaru element formunda iken , Rayleigh tarafından kılıçla durduruluyor. Yanağında kılıç kesiğinden oluşan bir yara oluşuyor.
İçini dışını bilmem , bildiğim şey adam kestimi kesiyor olay bu.
Rayleigh saldırırken demek ki insan formundaki yerini bulmuş. Whitebeard'in Haki'sinden şüphe eden yoktur sanıyorum.

Kizaru aynı şekilde Haki'li bisentodan ışığa dönüşerek kurtuluyor, Whitebeard Kizaru'nun gitmesine engel olmayı başarıyor ancak Haki'li saldırıdan hasar almıyor.

Sadece bir resim koyarak bana cevap yazdığın için savunduğun şey nedir onu da anlamadım, heralde Haki ile tutunca gerçek bedenine ulaştığını savunuyorsun. Luffy, Logia olan Caesar'ı elementine dönüşmeden önce elleriyle yakalayabilmişti, ancak Caesar elementine dönüşmeye başlayınca sonuç bu oldu ;
Luffy halen Haki ile Caesar'ı tutmaya çalışıyor ama Logia olan Caesar'ın elemente dönüşüp kaçmasına engel olamıyor.

Aokiji'nin canı yanmasa suya düşmek zorunda bence kalmazdı, ayrıca ağzından kan geldi mi gelmedi mi yoksa canı yandı mı bilemeyiz. Bu sayfadan sonra Aokiji gözükmüyor o manga bölümünde.

Rayleigh saldırırken demek ki insan formundaki yerini bulmuş. Whitebeard'in Haki'sinden şüphe eden yoktur sanıyorum.

Kizaru aynı şekilde Haki'li bisentodan ışığa dönüşerek kurtuluyor, Whitebeard Kizaru'nun gitmesine engel olmayı başarıyor ancak Haki'li saldırıdan hasar almıyor.
E kendin koymuşsun işte.Beyazsakal depremi çakınca adam denize düşüyor bembeyaz bir şekilde yeniden oluşuyor ve ağzında kan yok.Düşmesiyle de canının yanması arasında bir alaka yok.Adam buz meyvesi yemiş doğal olarak titreşimde parçalanacak ve tekrar birleşmesi zaman alacak o yüzden düşüyor.

Logialar elementini dağıtmayı saldırı ve savunma amaçlı kullanabiliyor.Mesela croco dağıtıyor kendini sonra bir anda yanında bütünleşip kancayı takıyor.Kizaruda saldırı aldığı kısmı ışın parçacıkları haline dönüştürerek saldırıyı hasar almadan atlatabiliyor.Yaptığının kuzandan pek bir farkı yok.O da vücüt bütünlüğünü tamamen bozmayıp kısmen boşluklar oluşturarak kurtulmuştu.Çok abartsa bu işi parçalanırdı ama.Kizaru gibi yarım halde durma özelliği yok.Hatırlarsanız apoo kesince bedeninin yarısı hala duruyordu dağılmamış yada parçalanmamıştı.

Yalnız verdiğin resimde Robin seni yalanlamış, bak ne diyor;

"The 'color of arms' haki permits you to catch the 'real body' of your opponent"
"Zırhlanma hakisi, rakibinin 'gerçek bedenini' yakalamanı sağlar"

Sonrada eklemiş;

"But differently from the seastone energy, it doesn't negate the power of your opponent"
"Ama deniz taşı enerjisinden farklı olarak, rakibin güçlerini iptal etmez"

Bu iki cümle olayı çok net açıklıyor, haki ile rakibin gerçek bedenine ulaşıp zarar verebilirsin ama güçlerini kullanmasını engelleyemezsin,

Kafada daha net canlanması için şöyle bir örnek verebiliriz;

Akainu'nun suratına haki ile vurup burnunu kırabilirsin ama oda aynı anda magma yumruğunu senin göğsüne sokabilir..

Son manga bölümlerinden sonra kimse dof un tayfasini savunmasin bana arkadas. O tayfada dof un disinda vasifli bir adam goremiyorum ben. Evet ilginc farkli karakterler dof tayfasini seviyorum ama kesinlikle güçlü gormuyorum. Hele bir yonkou tayfasina kafa tutacak kadar.
Amiralle denk dövüsebilen adamlari, nekadar güçlü olursa olsun tek bacakli bir adama yenilen diamante, law in karsiinda aciz duruma düsmüs trebol, zoro'nun gordugumuz kadariyla resmen dalga gectigi pica ile kiyasliyorsunuz, hatta içlerinden birini çaylak bir elbaf devi yendi. Birine korkak brook tek atti. Buffalo ve baby 5 i konusmaya tahminimce sizinde diliniz varmaz. Dofun tayfasini sahsen cok sevdim sempatik buldum ama güç yönünden kesinlikle birer hayal kirikligi oldular benim icin.

Son manga bölümünü geç , Mingo zaten tüm tayfayla dalsa bir amirali alabileceği konusunda şüpheli .
Nereye Wb tayfası ile mücadele ediyor :/ Hani biraz mantıklı bakın olaylara :/
Mingonun tayfasını gelen geçen tokatladı :/

Anca şu halde şansları var biraz
Jozu tek kol
ace thatch yok

Dof larda ise law var Vergo monet yaşıyor :/ Başka çıkış yok.

Yalnız verdiğin resimde Robin seni yalanlamış, bak ne diyor;

"The 'color of arms' haki permits you to catch the 'real body' of your opponent"
"Zırhlanma hakisi, rakibinin 'gerçek bedenini' yakalamanı sağlar"

Sonrada eklemiş;

"But differently from the seastone energy, it doesn't negate the power of your opponent"
"Ama deniz taşı enerjisinden farklı olarak, rakibin güçlerini iptal etmez"

Bu iki cümle olayı çok net açıklıyor, haki ile rakibin gerçek bedenine ulaşıp zarar verebilirsin ama güçlerini kullanmasını engelleyemezsin,

Kafada daha net canlanması için şöyle bir örnek verebiliriz;

Akainu'nun suratına haki ile vurup burnunu kırabilirsin ama oda aynı anda magma yumruğunu senin göğsüne sokabilir..

Ben logialar hiç bir zaman gerçek bedende yakalanmazlar demiyorum. Haki ile sürüyle dayak yiyen Logia'lar var ortada, benim bahsettiğim olay elemente dönüştükten sonra, logialar elemente dönüşmedikleri vakit gerçek bedenlerinde yakalanabiliyorlar, çünkü sürekli element olarak dolaşmıyor bu adamlar, Luffy ise hep lastik, sürekli lastik olarak geziyor. Logia ile diğer güçlerin farkı bu, bu sebeple elemente dönüştüğün vakit gerçek bedenini istesende yakalayamıyorsun, amiraller bu sebeple canları yanıyor ama hasar almıyorlar, bunun mantıklı açıklaması benim açımdan bu, Akainu'nun yüzeysel hasar almamasına rağmen canı yanmasının sebebi nedir, Aokiji'nin yüzeysel hasar almayıp ağzından kan gelmesinin sebebi nedir, Kizaru'nun Wb'nin Haki'li bisentosundan hasar almaması ama durdurulmasının sebebi nedir. Aokiji'yi Haki'li bisento deliyor, burada herhangi bir Haki savunması yok olsa zaten delemezsin adamı ama canı yanıyor belliki bir gözünü kırpmış, ama gerçek bedenine ulaşılmamış. Caesar'ı Luffy tutmasına rağmen gaza dönüşüyor, Luffy daha sonra yumruk atıyor canı yanıyor ancak yüzeysel hasar gene yok, elemente dönüştükleri vakit Lastik Luffy gibi bir yerleri kırılmıyor canı yanıyor ve içten hasar alıyorlar, logiaları ancak elemente dönüşmeden yakalıyorsan o zaman yüzeysel hasar verip bir yerlerini kırabiliyorsun, kesebiliyorsun, delebiliyorsun.

Defalarca anlattım bunu artık bana cevap yazıpta şunu uzatmayın yoruldum bende anlatmaktan, siz istediğiniz gibi düşünebilirsiniz.

Akainu, Ace'in elini yaktığında hakili miydi magma? Hayır. Ne dedi ben ateşi yakarım. Bu ne demek? Ace'i yakmak demek. Çünkü adamın gerçek bedeni ateş. Sonra gene ateş magma tarafından delindi.

Nami ısı ile Monet'e zarar verdi. Çünkü kar ısıyla erir ve Monet'in de karın kendisi. Böyle durumlar haricinde kara, ateşe vs zarar vermen için haki yüklemen lazım.

CC örnek verilmiş. Yahu burnu falan kırılmamış adamın. Mangaka sadece durumun ciddiyetini göstermek için çiziyor. Enel'in de dişinin kırıldığını göstermişti ama birkaç sayfa sonra adamın dişleri yerinde keza CC'nin dişleri de yerinde şu an. Adam grizly magnum yemiş 1 tane çatlak veya kırık var mı? Yok. Enel sağlam dayak yedi var mıydı kırık-çatlak? Croco fena dayak yedi var mıydı? Akainu WB hayvanında sağlam 2 tane yiyor var mıydı gösterilen?? Aokiji'de? Kizaru'da? Caribou teke gitti, kan kustu var mı gösterilen kırık-çıkık? Smoker, Vergo'dan dayak yedi var mı?

Ne hikmetse logialarda kırık-çıkık çizilmezken normal karakterlerde bir güzel çiziliyor. Bknz: Sanji'nin kaburgalarının kırılması, ayağının çatlaması. İşte bunlar hep mangakanın salaklığı. Logialara bunu çizmeyi unutuyor. Logialar için kırılma olayını Ace'ten duyduk bir tek. Boynum kırılıyordu dedi ama Teach iptal ettiği için Ace'in meyve yemeden önceki, etten kemikten bedenine vuruyor o yüzden.

Bakın mangaka çıkar der ateş yandığı gibi, ateş delindiği gibi ateş kırılır da çatlar da eyvallah ben kabul ederim. Aynısı lastik için de geçerli kırılır der eyvallah derim. Ama şu ana kadar gördüğüm böyle bir şey yok.

Dof , Law , Vergo , Trebol bu dördünü al kalanı beş para etmez. Hee Baby 5 ve Senor sempatik seviyoruz o ayrı. Gladius bile kendi çapında karizmatik bir abi.

Gelelim geçen aylarda burda çok tartışılan Sugar ve Law tüm dünyaya karşı tartışmalarına. Evet belkide Sugar'ın meyve Wb yada amiralleri bile oyuncak yapacak kadar imbadır eyvallah olabilir. Ama ne Wb ne de As Tümen komutanları arkalarından yada başka bir yerden yaklaşan küçük bir kızı kolayca öldürebilir.

Not: Ussop un Law ve Luffy i Sugardan kurtardığı sahne bence komedi amaçlıydı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık