Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dört İmparator vs. Dünya Hükümeti

Kim Alır?

• Kullanılan toplam oy
    226
Garp , Wb'den bile daha güçlü görünüyorsa +1 Marine. Garp vs herhangi bir yonkou desek her türlü gideri olur mesela Kaido diyelim.
Akainu'da temiz yonkou seviyesi ve BigMom'u alabilceğini düşünüyorum.

Geriye kalanlar Shanks ve Teach'e karşı Sengoku , Kizaru , Fujitora , GreenBull. Ben sanmıyorum hiçbir yonkou 2 amirale karşı galip gelsin.

Olaya tümenler dahil olunca ortalık biraz karışıyor lakin WB tayfada hiçbir tümen komutanı Akainu'yu çizememişti bile. Denizcilerde de yeni PX'ler , dev komutanlar , vicelar vs tümenleri oyalarken amiraller işi bitirebilir.

İlla vs mi atmaları gerekiyo bu arkadaşların. Ace mallık yapmasa belki wb de hiç bir zaman denizcilerle karşı karşı gelmeyecekti keza diğer yonkolar da. Birbirlerine hiç karışmıyorlarmış, o zaman onların durumuna da siyasi diyelim.
Zaten olmaz normalde olmayacak bir şeyi burada tartışıyoruz maksat o dönem vakit geçsin diye düşünceler ne diye bende biliyorum direk girişirse hükümet devrimcileri yakalayıp alır Dragon henüz hazır değilim diyip durdu. Daha direk hükümet ile savaşacak gücü yok biz burada yonkoular toplansa napar derdindeyiz anlatabildim umarım.

Garp , Wb'den bile daha güçlü görünüyorsa +1 Marine. Garp vs herhangi bir yonkou desek her türlü gideri olur mesela Kaido diyelim.
Akainu'da temiz yonkou seviyesi ve BigMom'u alabilceğini düşünüyorum.

Geriye kalanlar Shanks ve Teach'e karşı Sengoku , Kizaru , Fujitora , GreenBull. Ben sanmıyorum hiçbir yonkou 2 amirale karşı galip gelsin.

Olaya tümenler dahil olunca ortalık biraz karışıyor lakin WB tayfada hiçbir tümen komutanı Akainu'yu çizememişti bile. Denizcilerde de yeni PX'ler , dev komutanlar , vicelar vs tümenleri oyalarken amiraller işi bitirebilir.
Òncelikle , gucunun zirvesinde ki bir Kaido , Garp gibi devri gecmis ve emekli olmus bir adami her turlu ezer. Dunyada ki en guclu yaratiktan bahsediyoruz. Bu adamin 2. Tumen komutani da en azindan butun shichibukailerden guclu yada en kotu ihtimal denktir.

Bigmom dedigimiz kadin , dunyanin en guclu 4 korsanindan biri. Ne Shanks ne de Wb kendisine ustunluk kuramamis ki onlarla denk kabul ediliyor. Bu kadinin da en yakin adami en azindan Doflamingo seviyesinde vardir. Akainu ile savassalar her hangi bir rahat yenme durumu soz konusu olmaz. En iyi ihtimal , kazanan kisi dovusemeyecek kadar bitkin olur. Belki de uzuv kaybeder.

Sengoku her ne kadar efsane de olsa , Shiryu su an o yasli dedeyi en axindan saglam oyalar.

Teach + Shanks + Ben Beckmen + Burgess vs Kizaru + Issho + Yesil Boga .

Geriye en az 20 tane tumen komutanimiz kaldi ki onlar da Koramiral / Shichibukai arasi. Ha denizcier diyenler tatmin olsun diye denizcileri olduklarindan daha guclu kabul ederek eslestirdim ama yine de 4 yonkou cok daha ustun duruyor. Neyse...

Hükümetten bizim bilmediğimiz adamlar çıkmazsa eğer 4 Yonkou tek taraflı katliam yapar.Sadece Wb için bile denizcilerin tüm güçlerini toplamak zorunda kaldığını unutmayalım.

Ya Issho'yu sallamayan , Aokiji ' yi umursamayan , Sengoku'yu ciddiye almayan Doflamingo bile Kaido karsisinda iliklerine kadar korkuyor.

Yonkoular ağır basıyo aslındada.Marine dışında WG"nin kendi ordusu çıkarsada şaşırmam.Gorouseiler Yonkou gücünde olsa,mutlaka Gorouseilere bağlı amiral gücünde adamlar vardır.

Gorousei
Gorousei"ye bağlı başka bi oluşum
Marine böyle gider.

Hükümetten bizim bilmediğimiz adamlar çıkmazsa eğer 4 Yonkou tek taraflı katliam yapar.Sadece Wb için bile denizcilerin tüm güçlerini toplamak zorunda kaldığını unutmayalım.
Sence bu stratejik bir durum değilmidir ? Savaş komutanı olduğunu düşün bir yerden ordu geliyor sen elindeki gücün %50 sini gönderip durumu niye riske atasın ki ? Ayrıca sadece Wb'nin geleceği ne malum belki 2. Yonkoyu düşünerekten savunmalarını sağlam tuttular. Bu olay bir acizlik değil tamamen savaş stratejisidir. Bunun neticesinde büyük kayıplar vermeden savaşı kazandılar. Sadece senin için demiyorum senin yazdığının aynısı yazanlarda var ha Wb geldide ne oldu ? Wb ölü 2 tümen komutanı ölü tekinin kolu koptu. Shanks müdahele etmese büyük ihtimal Akainu tümenleri katledicekti.

Sence bu stratejik bir durum değilmidir ? Savaş komutanı olduğunu düşün bir yerden ordu geliyor sen elindeki gücün %50 sini gönderip durumu niye riske atasın ki ? Ayrıca sadece Wb'nin geleceği ne malum belki 2. Yonkoyu düşünerekten savunmalarını sağlam tuttular. Bu olay bir acizlik değil tamamen savaş stratejisidir. Bunun neticesinde büyük kayıplar vermeden savaşı kazandılar. Sadece senin için demiyorum senin yazdığının aynısı yazanlarda var ha Wb geldide ne oldu ? Wb ölü 2 tümen komutanı ölü tekinin kolu koptu. Shanks müdahele etmese büyük ihtimal Akainu tümenleri katledicekti.
Haklısın stratejik bir durumdur ama mangada bize gösterilen denizcilerin tüm gücünü toplamak zorunda olduğu ve buna rağmen kaybetme ihtimallerinin olduğu gösterildi.Sengoku da bu tarz bir şey söylemişti hatta.
Ayrıca Wb son savaşını orada yapmak istedi.Yaşamak isteseydi bir şekilde oradan kurtulurdu.

Yonkoular ağır basıyo aslındada.Marine dışında WG"nin kendi ordusu çıkarsada şaşırmam.Gorouseiler Yonkou gücünde olsa,mutlaka Gorouseilere bağlı amiral gücünde adamlar vardır.

Gorousei
Gorousei"ye bağlı başka bi oluşum
Marine böyle gider.
Bu konu zaten Yonkoular açısından tamamen hayal çünkü böyle bir ittifak söz konusu dahi olamaz ama Denizciler zaten tek yumruk o yüzden şuan op evreninde en güçlü oluşum Yonkoular değil Marinelerdir.Gorousei oluşumu güçsüz olsaydı şimdiye kadar yıkılmış veya Denizciler yönetimi devralmıştı. Yüzlerindeki o yaralar boş değil bence lakin Yonkou seviyeside değilde Amirale yakın gibi düşünüyorum.

WB sadece yonkou olarak kendi 4 gemisiyle gelmediki oraya, yenidünyanın seçkin korsanları da yardım için geldi yaklaşık 43 gemilik korsanlar birliği.
Eğer böyle hesaplar her yonkouda böyle bir birlik ortaklaşası varsa bi kere sayıca üstünlükleri var, eğer sadece 4 yonkou ve kendi adamlarını sayarsak işler değişiyor.Hükümet alır bence bu durumda.

O gelen adamlar boş kişiler değildi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık