Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dizi Sohbet, Soru, Haber ve Tartışma

Perpetual Grace LTD (2019)

Mükemmel bir dizi. Tek sezonluk iptal edilmiş haliyle bile benim gözümde efsane oldu . Tür olarak suç - dram- kara mizah denebilir. Birçok sahneyi kahkahalarla izledim. Başta Ben Kingley olmak üzere Jimmy Simpson, Terry O’quinn gibi harika oyuncular var. Artı olarak cok iyi bir sinematografi, müzik, ve 10/10 senaryoya sahip . Sezon finalinin çok kilit yerde bitmesi ve dizinin iptal edilmesiyle hikayenin yarıda kalması dizinin tek kusuru denebilir. Ama bu çok önemli değil yaklasık 10 saatlik her sahnesinden keyif aldığım bir yapım. Imdb puanı korkunc derecede düşük . Fargo sevenler mutlaka izlesin(fargo’dan daha iyi).

Patriot (2015-2018)

Patriot bir istihbarat ajanının macerasını anlatıyor. İran’da ki yaklaşan seçimlerde nükleer silahlanma karşıtı adayı desteklemek için ana karakterimiz John Tavner yüklü bir miktar parayı İran’a ulaştırmak için mühendis kılığına girerek Lüksemburg’a iş seyahatine gider ve olaylar gelişir. Bir başka deyişle bir şeyi a noktasından b noktasına taşımanın zorluklarını anlatıyor dizi.

Henüz ilk sezonunu izledim . 2. Sezondayım. Oldukça kaliteli ve tarz bir dizi . Michael Dorman’in oyunculugunu çok beğendim role yakışmış. Ayrıca müzikler de şahane. Kara mizah sevenler mutlaka izlemeliler.

İki dizinin de yazarı ve yönetmeni Steven Conrad isimli bir abi bu arada. İkisinden birini beğenecek olursanız mutlaka diğerini de beğenirsiniz.

The Missing tam anlamıyla 10/10'luk bir iş. İki sezonu da ayrı güzel ve bilinmez. Dizide boş bir karakter yok, hepsini çok yakından tanıyor ve onlara aşina olabiliyorsunuz. Karakterler ve diyaloglar o kadar güzel yazılmış ki, ilk sezonda yer alan pedofili bir adamla bile empati kurabiliyor, onun için üzülebiliyorsunuz. İlk sezon saf bir drama, bir noktadan sonra kayıp çocuğun bulunmasından çok, çocuğun kaybolmasının etkisini yaşayan insanların hayatlarını izlemeye başlıyorsunuz. Dizinin ikinci sezonu ise bambaşka bir hikaye. İkinci sezon da, ilk sezonun aksine kaybolma olayı daha ön planda ve çok daha kompleks bir kurgusu var. Açıkçası ben tahmin edemedim olayların bu şekilde ilerleyeceğini. Sözün özü, mutlaka izlemeniz gereken bir dizi.

The Missing'in ardından başladığım dizi, Kanada yapımı Anne (with an E) oldu. Açıkçası sıkılacağımı düşünüyordum, çünkü çocuk karakterleri pek sevmem. Haliyle çocuk bir karakterin üzerine yazılmış bir dizinin de çok hoşuma gitmeyeceğini sandım, ama öyle olmadı. Dizi su gibi akıyor, karakterler çok iyi. Özellikle de Matthew ve Marilla karakterlerini çok sevdim. Şu an ikinci sezonu izliyorum, bitirince daha detaylı yorum atarım.

The Missing tam anlamıyla 10/10'luk bir iş. İki sezonu da ayrı güzel ve bilinmez. Dizide boş bir karakter yok, hepsini çok yakından tanıyor ve onlara aşina olabiliyorsunuz. Karakterler ve diyaloglar o kadar güzel yazılmış ki, ilk sezonda yer alan pedofili bir adamla bile empati kurabiliyor, onun için üzülebiliyorsunuz. İlk sezon saf bir drama, bir noktadan sonra kayıp çocuğun bulunmasından çok, çocuğun kaybolmasının etkisini yaşayan insanların hayatlarını izlemeye başlıyorsunuz. Dizinin ikinci sezonu ise bambaşka bir hikaye. İkinci sezon da, ilk sezonun aksine kaybolma olayı daha ön planda ve çok daha kompleks bir kurgusu var. Açıkçası ben tahmin edemedim olayların bu şekilde ilerleyeceğini. Sözün özü, mutlaka izlemeniz gereken bir dizi.

The Missing'in ardından başladığım dizi, Kanada yapımı Anne (with an E) oldu. Açıkçası sıkılacağımı düşünüyordum, çünkü çocuk karakterleri pek sevmem. Haliyle çocuk bir karakterin üzerine yazılmış bir dizinin de çok hoşuma gitmeyeceğini sandım, ama öyle olmadı. Dizi su gibi akıyor, karakterler çok iyi. Özellikle de Matthew ve Marilla karakterlerini çok sevdim. Şu an ikinci sezonu izliyorum, bitirince daha detaylı yorum atarım.
Anne with an e listemde olan bi dizi ama çok duygu sömürüsü gibi duruyor.

The leftovers bitirdim.
Dizi iyiydi bir durum hoşuma gitmedi dizinin bölüm geçişleri çok kötü takip etmek de zorlandım. Bir ana hikaye izlerken çat farklı bir yerden başka karakterin hikayesini izliyorsun buda dizinin bütünü bozuyor o yüzden doğru yerimi izliyorum diye bir kaç kez kontrol ettim. Farklı bir durum olmadı bir kaç kez bu geçişleri görünce soğudum biraz .
Hikaye:8
Müzik:8.5
Bütünlük:6.5
Genel puanım:7.7

The leftovers bitirdim.
Dizi iyiydi bir durum hoşuma gitmedi dizinin bölüm geçişleri çok kötü takip etmek de zorlandım. Bir ana hikaye izlerken çat farklı bir yerden başka karakterin hikayesini izliyorsun buda dizinin bütünü bozuyor o yüzden doğru yerimi izliyorum diye bir kaç kez kontrol ettim. Farklı bir durum olmadı bir kaç kez bu geçişleri görünce soğudum biraz .
Hikaye:8
Müzik:8.5
Bütünlük:6.5
Genel puanım:7.7
Anladığım kadarıyla tek karakter merkezli bölümlerden bahsediyorsun . Benim en çok hoşuma giden şeylerden biriydi . Az puan vermişsin :(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık