Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Digimon ve Pokemon

Hangisi Daha Başarılıydı ?

• Kullanılan toplam oy
    44
Forumlara bir göz gezdirdim. Nostalji duygusundan kaynaklı çoğu kişi Pokemon daha başarılı bir yapimdi, Digimon çakmaydi gibi bir fikir sunmuş.

Hangi yapımın daha başarılı olduğuna dair bir anket açmak istedim. Hangi evren tasviri size daha çok zevk vermişti.

Digimon

Jenerik

Konusu

Taichi Yagami, Sora Takenouchi, Yamato Ishida, Koushiro Izumi, Mimi Tachikawa, Takeru Takaishi ve Jou Kido adlı yedi çocuk tatillerini yaz kampında geçirmektedirler. Ancak ansızın bir fırtına başlar ve ardından da kar yağmaya başlar. Fırtına sona erdikten sonra, sığındıkları yerden dışarıya çıktıklarında gökyüzünden yedi nesne hızla yanlarına düşer. Bunları ellerine aldıklarında, kendilerini ansızın "Digital World" adı verilen başka bir dünyada bulurlar.

Bu dünya, geldikleri dünyadan çok farklıdır. Burada kendileri dışında başka bir insan bulunmamakta, sadece "digimon" adı verilen dijital canavarlar bulunmaktadır. Bu dünyada, onları beklemekte olan yedi digimon ile tanışırlar ve macera böylece başlamaktadır. Çocuklar, kendi dünyalarına dönme yolları ararken aynı zamanda Digital World'ü de kötü digimonlardan korumaya çalışırlar.

Pokemon

Jenerik

Konusu

Pokémon, 1995 yılında Satoshi Tajiri tarafından yaratıldı. Markayı yöneten The Pokémon Company; Nintendo, Game Freak ve Creatures ortaklığında kurulan bir şirkettir. İmtiyaz, "Pokémon eğitmeni" denilen insanların spor amacıyla yakalayıp eğittiği ve dövüştürdüğü "Pokémon" adlı kurmaca hayvanları konu alır.

(Bilgiler Alıntıdır)

Pokemon daha epik daha duygusal daha gaza getiren anlara sahipti. Digimon daha derin daha merak uyandırıcı bir kurguya sahipti. İkisi de ateş ediyordu ayrım yapmak ayıp olur.

Pocket Monster vs Digital Monster

Digimon animelerinde karakterleri ve canavarları değiştirerek, iki dünyayı iç içe geçirerek devam etmeye çalıştı, ne kadar başarılı oldu bilmiyorum.
Pokemon animede Satoshi(Ash)-Pikachu sabitinin yanına yeni karakter ve pokemonlar ekledi, her anime bölümünde yeni nesillerden pokemonlara yer vererek, onları tanıtarak ilerledi, bir ara Ash'in Greninjası popülerlikte pikachuyu bile geride bıraktı. Her nesil için oyun hikaye vs. oluşturuldu. Ben Black&White'ı oynadım en son, devamındaki pokemonları pek tanımıyorum.
Hangisi daha önce çıktı, birbirlerinden ne derece etkilendiler bilemem ama Pokemon gerek bilinirlik olarak gerekse pazar hakimiyeti olarak çok daha başarılı diye düşünüyorum. Animede zaman kavramı yok gibi gerçi, Ash hala 10 yaşında sanırım.

Digimon daha ağır konu olarak. Ölümler falan vardı ciddiydi. Pokemon da en fazla vs de yaralanan pokemonlar ki vs bitiminde düzeliyorlar :D Poke ilk tabi ki yeri tartışılmaz lakin digimonu seçerim. Dünyaya bakarsak pokemon tabi ki pazarı müthiş. Hatta yugioh digi den daha fazla oynanıyor izlenir tanınır bilinir. Konu için digi ama...

Daha başarılı iyi anlamında kullanıldıysa Digimon.Ticari başarıysa pokemon tabii oyunlarıyla falan daha popüler bir ara millet sokakta avlamaya bile çıkıyordu.

Digimon, Pokemon'dan çok daha ilgi çekici bir konsepte sahip bana göre.
İlk seride paralel evrenlerin iç içe geçmesi dünyanın zamanının kayması gibi şeyler oluyordu.İkisi de çocuklar için yapılmış ama pokemon tamamen çocuklar için.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık