Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Deprem Bilgilendirme ve Yardımlaşma Ağı

Selamlar herkese

Bursa'da çalıştığım okulun uygulama oteline 92 depremzede yerleştirildi. Otel tam kapasite depremzedeler için çalışıyor. Bizler sürekli gıda yardımı yapıyoruz ve yapmaya da naçizane devam ediyoruz. Henüz dışardan bir destek yok. Olunca yardım toplamayı bırakacağız. Yardım etmek isteyen olursa bana ulaşabilir. Maddi yardım yaparsa ben alışveriş yapıyorum, direk okula gıda da gönderebilirsiniz (güven sorunu varsa). Teşekkürler.

Alp (sosyal medyada @ikiteke )

üşenenler için evrim adamın videosunu da atalım buraya. lastik ve kitapla anlatılan basit açıklama kafada bişileri oturtur.

fakat videoda da dediği gibi bu tüm dünyanın kompleksliğini ve hatta şarlatan abimizin girişmeye çalıştığı gezegenler arası geometrinin kompleksliğini anlamanıza yaramayacak ki ortada hala öyle bir model yok. zaten anlaşılan şeyin adına kompleks/karmaşa denmezdi :d dünyanın su küresi ayrı yer küresi ayrı, plakaları ayrı, onun altındaki akıntılar ayrı, gezgenler arası kütle çekim ayrı ayrı hepsinin etkisini hesaplayabilecek kimse yok. çünkü bu plakaların her yönde ağırlığı aynı değil, köşeleri saçaklı ve karmaşık üç boyutlu, altında akan akıntının yoğunluğu derken gidiyor da gidiyor. ki akışkanlara girdiğimizde iş zaten kaotikleşiyor.

unutmamak gerekiyor, bunun gibi şarlatanlar her yerde, büyüğü küçüğü hep var, sana basit cevap verdikleri için, bu karmaşıklıkta içini rahatlatırlar güven verirler. biri deprem uzmanıdır diğeri ekonomi uzmanı falan... karmaşıklıktan daha büyük aymazlıkları ile her şeyi küçümserler sonra hem ekonomik hem de gerçek enkazın altında kalırsın böyle. ama padişahlığın yaşandığı bu demokrasikko düzende ona bi zarar gelmeyecek, onun ve ailesinin her şeyi var ve olacak, senin ise hiçbi şeyin yok çünkü senin malında gözü var eli var. sayılar güncellenmiyor 46 binde kaldı, belki de 1 hafta içinde 100 bin insan öldü YÜZ BİN. bugün itibari ile googleda aratınca koronadan kayıtlı 101 bin insan ölmüş. bu 2 seneyi aşkın sürede gerçekleşiyor, diğeri ise 1 haftaya yakın sürede. her şeye göz yumanlar varken yarın nasıl öleceğin belli değil. bu kader planı değil kader oyunu, asrın felaketi değil aklın felaketi, kendinizi düşünmüyorsanız da azıcık vicdanınız olsun.

Son düzenleme:
Başka yerde olmuyor ama depremi yaşadığım eve döndüğümden beri sürekli ama hiç kesilmeden sarsıntı hisseder gibi oluyorum omurgamdan falan olmadığını biliyorum ama sürekli hissedince insan çok ama çok yoruluyor. Aynı büyüklükte bir depremi yaşamayacağımı (en azından yaşadığım yerde) ve evimin az hasarlı olduğunu bildiğim halde vücudum bunu kabul etmiyor.

Bugün Kayseri de sabah saat 05:28'de 4,9 ile sallanarak uykumuzdan uyandık, daha 3 gün önce 10 dk içinde arka arkaya 3 deprem oldu. Kahramanmaraş depremiyle 630 bin üzeri bina ağır hasarlı çıktı ve hala deprem bölgesi ilan edilmedi Kayseriyi il'den saymıyorlar herhalde?

Sürekli sallanıyoruz korku içinde yaşıyoruz ve kaçacak yerimizde yok yetmezmiş gibi Naci görür ve Jeolog olan kendini jeolog ilen edenlerin ortak görüşü Kayseri, Adana, Erzincan-Karlıova, Sivas, Malatya yörelerinde deprem bekleniyor Mersine kadar giden 730 km uzunluğunda belalı bir fay olan ecemiş fayı ile birlikte yaşıyoruz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık