Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Deprem Bilgilendirme ve Yardımlaşma Ağı

Son Hatay depreminden hemen sonra işyerinde konuşuyoruz depremi diğerleri yeni deprem falan diyince dedim nasıl olur çünkü bu çok zor bir ihtimal.Ertesi gün yayında Celal Şengör açıkladı aynı fay üzerindeki artçı deprem diye.Artçı olmasının sebebi zaten aynı fayın yavaş yavaş harekete devam etmesi aynı fay üstünde olduğundan artçı deniyor.Yani bu yeni deprem mi yoksa o etkinin devamı mı bu kadarını tespit edebilmek kolay spekülasyonlara gerek yok.Asıl deprem de gerçekten büyük olduğu için artçısı 6.4 büyüklüğüne ulaştı.Malatya’da olan deprem ise tespit edilmeyen bir fay olabilirmiş.Arazinin jeolojik haritası MTA gibi kurumlar tarafından çıkarılıyor ama bu haritalar her zaman güncel olmuyor ve yüzeyden yapılan tespitlerin sonucu işlendiği için her tabakayı formasyonu yada fayı %100 doğrulukla tespit edebilirsin diye birşey yok.Bu haritalar arazi çalışmaları olduğu için jeolojik gözlemlere dayanıyor.
Meslek ne ?

Şimdi ben burada depre mi o tetikledi bu tetikledi vs demedim.
Teslanın yüzlerce patenti var ve patenti olmayan icatları da var ve bunların kaçına hakimiz?
Nasa'nın nasıl bir teknoloji üzerinde çalıştığını neler yaptığını sana gösterilen kadar bilebilirsin.
Haarp dediğiniz şey ise gerçtekte var olan bir durum fotoğraflarıyla yeri de belli bir yer. O işi yapar yapmaz fakat böyle bir teknoloji var mı var.
Tesla osilatör ile deprem yaratmış mı yaratmış.
Fransız bilim adamı TV ye çıkıp fay hattının üzerine yerin bilmem kaç km altında kayaları patlatmak için kullanılan teknik sonucu depremlerin tetiklemesinden bahsetti mi bahsetti.
Dolu bir bardağa bir damla dökünce taşması misali tetiklenebilen durumlar var.
Ayrıca Rusya'da 300 farklı nokta da orman yangını çıkınca Putin de dahil bunda abd nin parmağı var dedi mi dedi...
1950-60 larda havaalanlarında iniş kolaylığı olması için sis ve bulut dağıtıcı teknolojiler kullanıldı mı? Kullanıldı...
Dünya'nın katmanları üzerine gönderilen frekanslarla hava manipülasyonları yapılabilir olduğu BM de bile konuşuldu.

Bundan 20-30 yıl önce bu bu olacak dediklerinde yok ..... daha neler diyip de sonrasında ortaya çıkan ne teknolojiler var. Gana da istek üzerine insan üretiliyor bebekler yapılıyor dendiğinde komplo teorisi dediler Ectolife çıktı biz insan üretiyoruz dedi. vs vs

Bazıları sanıyor ki dünya üzerinde yapılan her teknolji bize bildiriliyor bahsediliyor. Bizim haberimizin olmadığı bildirilmeyen bir teknoloji yoktur deniyor. Ve buna da inanıyorlar.
Bu bildiğin saflıktır bana kalırsa. Resmen polyanna misali.

gezegenlerin geometrisinin nasıl bi plaka hareketine sebep olduğunu hesaplayan formülleri var mıymış abimizin :S

tamam bilimin bilinmeyen bizlerden uzak geliştirilen bi kısmı olabilir fakat ortaya attığımız bu bilinmezliğe bi de kanıtlanamaz çürütülemez bi kalkan çekmiş oluyoruz ve insanlar bunları paldır küldür ilişkilendirmeye başlıyor :S üstelik bu ilişkilendirmeler de hep vasat insanlarca yapılıyor :S yani garip değil mi sence de
Burda ne demek istedin?

abimin* yanlış olmuş dfgşjdfgfghlkj pardon
Yok ben cidden merak ettim tam olarak nedemek istedin. Gezegenlerin buyuklukleri, donus hizlarini ve yuzeysel(ic cekirdegide dahil) yapilimlarini etkiler ve belli oranda sekillerini etkiler. Yildiz sistemindeki gezegenlerin veya uydu ve o sisteme dahil parcaciklarin( gezegen ve uydu tanimina girmeyen tum cisimler) gorece kutleleri, sistemdeki yildiza gore yok misali diyebilirsin ama yildizada diger gezegenlere etkisi olur. Atomun cekirginin etrafindaki elekron yorungesinin durumu gibi. Neyse, tam ne demek istedin onu anlamadim bir turlu xd

Yok ben cidden merak ettim tam olarak nedemek istedin. Gezegenlerin buyuklukleri, donus hizlarini ve yuzeysel(ic cekirdegide dahil) yapilimlarini etkiler ve belli oranda sekillerini etkiler. Yildiz sistemindeki gezegenlerin veya uydu ve o sisteme dahil parcaciklarin( gezegen ve uydu tanimina girmeyen tum cisimler) gorece kutleleri, sistemdeki yildiza gore yok misali diyebilirsin ama yildizada diger gezegenlere etkisi olur. Atomun cekirginin etrafindaki elekron yorungesinin durumu gibi. Neyse, tam ne demek istedin onu anlamadim bir turlu xd
söylediğim açıktı işte ya, ne kulllanıyormuş abi de depremi daha iyi tahmin edecek ne gibi bi formülü varmış :S adam deprem tahminini gök cisimlerinin geometrisine göre programladığı bi algoritma ile yapıyormuş. sitesinde programın ssleri var fakat programın kendisi yok. indirilebilir değilmiş çünkü deprem tahmini çok hassas ve yanlış kullanıma müsait bi konuymuş :d

sitedeki açıklamasında gezegen modeli varsa ki ne kullandığını yazmamış, dönüş hızı, iç dış hareketlilikleri yok, sadece gezegenller arası geometrik yapıları ve dünyada olan sismik hareketlilikle eşleştiren bi model yapmış anladığım kadarıyla. buna göre de bi şekilde tahmin üretiyor

edit ayrıca elektron atom etrafında yörünge yapmaz :S

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık