Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Deprem Bilgilendirme ve Yardımlaşma Ağı

Bu Uğur niye başından geçmiş gibi anlatıyor? Bir de ilgi budalalarıyla uğraşıyor millet, yalan olduğunu itiraf etmiş diyorlar. Tipinden büyük kolpacılık akıyordu arkadaşın ama günahını almamak için yazmamıştım.
Dümdüz ilgi arsızlığına dönüştü. Ve sadece bununla kalmayıp toplu linç, şiddet olaylarına gidiyor. Yazık gerçekten. Konuşunca da "suri aklıyor hğüğh" oluyor.

orada aranıp bulunabilmesi daha büyük mesele gibi geldi bana ondan diyorum. çünkü memeli hayvanlarız, memelilerin çoğu yavrusunu bırakıp gider, gerek yemek bulmak için gerek yırtıcılardan korumak saptırmak için ayrılır. insan bebeği de farklı değil, büyük sorun sıvı tüketememesi ve altını doldurması gibi çünkü bebekler zaten ketosise anne karnındayken alışıklar yetişkin birinden çok daha hızlı giriyor bile olabilirler bakmak lazım. hiçbi şey tüketmediği için vücudundaki yağ kaynağını kullanmıştır uzun süre zaten hareket de etmediği için enerji de harcayamamıştır. bebekler bizden hızlı öğrendiği için ağlamayı da bırakmıştır bi süre sonra zaten. senin için mucize kısmını merak etmiştim umarım daha fazlası gerçekleşir bakalım artık susuzluk baya sıkıntı olacaktır
Her ne kadar bazı dini gruplar bunu farklı dile getirse de (ki maalesef sayıları hiç az değil) terim olarak mucize peygamberlere has bir durum. Onun dışında her şeyin bir açıklaması nedeni vardır. Dini inancı olan biri bunun dışında konun ardında bir hikmet, mana, ders arayabilir/çıkartabilir bunlar öznel konular.

Günlük hayatta ise murpy kanunlarının tam karşıtı anlamda kullanılıyor. Olabilecek en iyi ihtimallerin bir araya gelip bizim açımızdan çok istisnai bir olumlu souç oluşturmuşsa bunu mucize olarak dile getiriyoruz. Yoksa felaketlerde bir çok "şanssız" ölümler de olmuştur. Onlara çok kötü insanlarmış gibi bakmak ne kadar saçmaysa (ki maalesef böyle bakacak insanlar da az olmaz) her masum bebekte de bu "mucize" gereçekleşmez. Tabii umarım "mucizeler"den daha çok görür/duyarız bu hepimizin dileği.

Sadece arkadaşın mucize olarak yorumladığı ayrıntıyı sorduğunun farkındayım. Konusuna denk gelince düşüncemi belirtmek istedim. :sapkali:

Bu Uğur niye başından geçmiş gibi anlatıyor? Bir de ilgi budalalarıyla uğraşıyor millet, yalan olduğunu itiraf etmiş diyorlar. Tipinden büyük kolpacılık akıyordu arkadaşın ama günahını almamak için yazmamıştım.

Adamın tek budalalığı ''gözüyle görmüş'' gibi olayı anlatması. İfadesinde zaten uydurdum dememiş, iddialar duydum diyor. Orada yaşayan halk bunlardan bezmiş, orada yaşayanlar Suriyelilerin, Afganların yağmaya ve tecavüze karıştığını bizzat söylüyor. Oranın halkı bu durumdan şikayetçi ve onların bir an önce defedilmesini istiyor.

Oradaki olaya canlı tanık değiliz, rahat evimizden yorum yapmak hatalı olur.

Adamın tek budalalığı ''gözüyle görmüş'' gibi olayı anlatması. İfadesinde zaten uydurdum dememiş, iddialar duydum diyor. Orada yaşayan halk bunlardan bezmiş, orada yaşayanlar Suriyelilerin, Afganların yağmaya ve tecavüze karıştığını bizzat söylüyor. Oranın halkı bu durumdan şikayetçi ve onların bir an önce defedilmesini istiyor.

Oradaki olaya canlı tanık değiliz, rahat evimizden yorum yapmak hatalı olur.
Ben yağma olmuyor iddiasında mi bulundum? Bu adam ilgi budalalığı yapmış, samimi bir insan değil gözümde.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 23)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık