Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Deprem Bilgilendirme ve Yardımlaşma Ağı

Ben iyiyim, yaşıyorum. Çok şükür evimizdeyiz, bi zarar görmedik. Buraya da yazıp bildirmem gerektiğini düşünüyorum, kf üzerinden soran olmamış daha ama olsun, görenlerin içi rahatlar en azından. Yine de şu an deprem bölgesinin ortasında olmama rağmen kendi evimde kalabiliyor olmaktan dolayı mahcup hissediyorum.

Pazartesi öğlen ikinci depremde evde tek başımaydım, inanılmaz korkutucuydu. Babam ve annem, babamın çalıştığı sağlık ocağında çalışan hemşirelerden birinin çökmüş evine gidip arama kurtarma çalışmalarına bakmaya gitmişlerdi, geri dönerlerken de tekrar sallandık sonra.

Ertesi gün Ayşe hemşirenin en büyük oğlunu enkazdan çıkardılar, ama Ayşe hemşire, kocası ve küçük kızı sağ çıkamadılar. Sadece 2 hafta önce Ayşe hemşire benim kanımı almıştı mesane sorunlarım için bizim ocağa gittiğimde.

2 gün sonra cenazelerini kaldırdılar Kadirli'nin bi köyünde.

Bugün de ilk defa evden dışarı çıktım bizimkilerle birlikte. Kuzey Adana'da hasar görmemiş apartman neredeyse yok. Bazı enkazlar duruyor, bazı enkazlar ise çoktan kaldırılmış. Pazar yerleri ve parklarda çadır kentler kurulmuş. İnsanlar camilere sığınmış. İnsanların hepsinin yüzünde korku var, kimse gözünü bile kırpmıyor korkudan. Bizim oradaki sokak köpeklerini de artık kimse besleyemiyor sanırım, toplanmışlar ve gelene geçene havlıyorlar. Bir-iki haftaya saldırganlaşabilirler.

Bu ülkede 2013'ten (öncesini çok detaylı hatırlamıyorum) bu yana yaşanan her türlü felaket ve skandal benim için Twitter'ı kapadığım zaman ortadan kalkan şeylerdi, ancak bu sefer direk ortasında kalınca telefonu bi kenara koyup kaçmak mümkün olmuyor. Geceleri düzgün uyuyamıyorum, sık sık sık başım dönüyo ve götüm de sürekli deprem varmış gibi sallanıyo.

Moral ve kafa olarak bitik durumdayım.
Geçmiş olsun.

Parfüm ne zamandan beri ihtiyaç oldu yahu
Her yer ceset, dışkı ve idrar kokuyorsa belki temizlenmek için bile kullanılabilir. Sabun, şampuan için su gerekir. Havlu vs gerekir. Sıcaklık gerekir. Bu şişedeki parfümlerle vücudunu temizlemek, kokmayı engellemek de mümkün.
Düşünüyorum da 5 gün enkaz bölgesinde kalsam yıkanacak ortam, su bulamasam, her yer ölüm koksa belki ben de aynı şekilde davranabilirdim.
Tabi kadın tamamen hırsızlık amaçlı da çalmış olabilir. Bu durumda dövülmesine de bir şey demem ama 10 tane adam bir kadını bir köşede kıstırıp Allah ne verdiyse dalıyorsa bu da Allahsızlıktır.

Ben iyiyim, yaşıyorum. Çok şükür evimizdeyiz, bi zarar görmedik. Buraya da yazıp bildirmem gerektiğini düşünüyorum, kf üzerinden soran olmamış daha ama olsun, görenlerin içi rahatlar en azından. Yine de şu an deprem bölgesinin ortasında olmama rağmen kendi evimde kalabiliyor olmaktan dolayı mahcup hissediyorum.

Pazartesi öğlen ikinci depremde evde tek başımaydım, inanılmaz korkutucuydu. Babam ve annem, babamın çalıştığı sağlık ocağında çalışan hemşirelerden birinin çökmüş evine gidip arama kurtarma çalışmalarına bakmaya gitmişlerdi, geri dönerlerken de tekrar sallandık sonra.

Ertesi gün Ayşe hemşirenin en büyük oğlunu enkazdan çıkardılar, ama Ayşe hemşire, kocası ve küçük kızı sağ çıkamadılar. Sadece 2 hafta önce Ayşe hemşire benim kanımı almıştı mesane sorunlarım için bizim ocağa gittiğimde.

2 gün sonra cenazelerini kaldırdılar Kadirli'nin bi köyünde.

Bugün de ilk defa evden dışarı çıktım bizimkilerle birlikte. Kuzey Adana'da hasar görmemiş apartman neredeyse yok. Bazı enkazlar duruyor, bazı enkazlar ise çoktan kaldırılmış. Pazar yerleri ve parklarda çadır kentler kurulmuş. İnsanlar camilere sığınmış. İnsanların hepsinin yüzünde korku var, kimse gözünü bile kırpmıyor korkudan. Bizim oradaki sokak köpeklerini de artık kimse besleyemiyor sanırım, toplanmışlar ve gelene geçene havlıyorlar. Bir-iki haftaya saldırganlaşabilirler.

Bu ülkede 2013'ten (öncesini çok detaylı hatırlamıyorum) bu yana yaşanan her türlü felaket ve skandal benim için Twitter'ı kapadığım zaman ortadan kalkan şeylerdi, ancak bu sefer direk ortasında kalınca telefonu bi kenara koyup kaçmak mümkün olmuyor. Geceleri düzgün uyuyamıyorum, sık sık sık başım dönüyo ve götüm de sürekli deprem varmış gibi sallanıyo.

Moral ve kafa olarak bitik durumdayım.
Çok geçmiş olsun. Deprem bölgesinde olduğunu bilmiyordum

Bu yağma olaylarıyla ilgili 2 farklı yöntem uygulanabileceği fikri kafamı kurcalıyor. en hafifinden en ağırına doğru ifade edeyim;

1.si yağma yapan gerçekten depremzededir ve yardım onların olduğu tarafa gelmiyor diye belirli bir insan grubu adına bu işi kendince üstlenmiştir ve neticede yakalanmıştır. Kimlik ve adres tespitleri yapılır, doğru söyleyip söylemediği araştırılır, gerekli adli işlem varsa yapılmak üzere tutuklanır. Yaptığı eylemi uygulayışı şiddet gerektirmiyorsa dövülmez.

2.si yağma yapan şahıs Suriyelidir ya da civar illerden yağmaya gelmiştir Türk olabilir Kürt olabilir. Polis bunlara 2 seçenek sunar; yağmaya geldiğini itiraf edenlere itinayla ölmeyecek şekilde dövüleceği ve yargılanma sürecini bekleyeceği bildirilir. Israrla inkar edenlerin adres ve kimlik tespiti yapıldığında yalan söylediği ortaya çıkarsa içeriği icracıya kalmış şekilde oracıkta infaz edileceği ve yargılamanın diğer tarafta yapılacağı bildirilir.

Daha insani düşünemiyorum çünkü müsait değilim şuan.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 81)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık