Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Deprem Bilgilendirme ve Yardımlaşma Ağı

Öyle olduğunu düşünmüyorum, ben yolda yürürken bir kere gece 3-4 gibi hırsızlık olayı varmış. Polisler beni zanlı zannedip bir güzel dövdüler. Adamlar bir sertler bir sertler anlatamam, sonra olmadığım anlaşılınca çay verip özür dilediler ki bu olay 2012'de falan oldu. Buradakiler gerçekten suçlu öyle düşün, ben yediğim dayağımla kaldım. Polisle çok işimiz olmadığından gerçekte nasıl oluyor bilmiyoruz ama bunlar daha hiçbir şey. Caydırma olayına gerçekten dayaktan başka bir şey fayda etmiyor. Zaten bu suriyelilerde kimlik falan da yok adam çaldığıyla kalıyor. Millet canının peşine düşmüş bunlar malın. Kafalarına sıksalar şu an acımam ki zaten vasıfsız elemanlar dünyaya faydadan çok zararları var ki bir de bunlar çocuk yetiştiriyor. Neyse konuyu çok baltalamayım.
Dayak tamam okeyim ama aynı videoları izlediysek normal bir dayaktan bahsetmediğimi anlarsın dediğin gibi polisle hiç işimiz olmadığı için normal işleyişlerini de bilemiyoruz zaten ama Suriyeliyse yakala hırpala Suriyeye teslim et daha da ülkeye sokma sendense döv ve hapse yolla kafasına sıkmak ise bana ağır gelmekle birlikte misal senin başına gelen de bana yanlış geliyor belki polislerin işleyişi böyle ama bu illaki doğru olduğunu göstermez dediğin gibi fazla baltalamaya gerek yok

Medya sektöründe çalışıyorum hukuksuz bir şekilde bir gece içeri de alındım, joplandim polis şiddeti de gördüm. Ben mesleğimin gereklerini yapmaya çalışırken bunlar başıma geldi.

Mesleğimin gerekleri dediğim de gezi parkı zamanı ve 15 temmuz zamanında bunları siz buyuttunuz dediğim için. Şimdi bu yağmacılara insanlık mi gösterilecek?

Anlayana anladığı dilden muamele vereceksin. Unutma bu topraklarda alçakgönüllü olanlar her zaman ezilir ki şu an da bu yapılmakta.
Ben kendimi yeterince ifade edemiyorum sizin de damarınıza bastıysam hakkınızı helal edin ne yeri ne de zamanı bu söylediklerimin diyecek bir şeyim yok

Şimdi şöyle bir durum var. Herkesi polis veya asker yakalamıyor. Gördüysen yağma olaylarını adam doğrudan halk ile karşı karşıya bir noktada. Televizyon çalmış, çamaşır makinası çalmış adam yürüyor sokakta dümdüz. Eğer kalabalık halka denk gelirse bunu zaten perişan ediyor. Elini kolunu bağlamış ya da bağlamamış pek farkı yok. Çoğu izlediğim video da elleri falan bağlanmamış ama adamın kafasında sopa kırdılar. Şimdi ben bunu meşrulaştırmak için demiyorum ama eğer o çalma girişimini göze alacak kadar korkmuyorsan, tırı yağlamayacak kadar bu ülkenin silahlı gücünden halkından çekinmiyorsan o dayağı yersin. Bak normalde polisin şuan bu tip olaylarda vur yetkisi var. Fakat yine dayak atarak işi geçiştiriliyorsa yine iyi onlar açısından. OHAL varken bile adamlar korkmuyor hala yağma tır önü kesme derdinde, lazım olmayan eşya çalma derdinde.

Şimdi tıra ateş eden yağmacıyı nasıl dövmesin bu adamlar...
Elleri bağlanması verdiğim bir örnekti yoksa birkaç videoda dediklerini gördüm sizi anlıyorum bir noktaya kadar hakta veriyorum ama normalde yapılmayacak bir şeyin acıya verip yapılması hoşuma gitmiyor... neyse ben doğru olduğumu iddia etmiyorum dediğim gibi damariniza bastiysam özür dilerim

Ben kendimi yeterince ifade edemiyorum sizin de damarınıza bastıysam hakkınızı helal edin ne yeri ne de zamanı bu söylediklerimin diyecek bir şeyim yok
Yok anlıyorum esasında ama en ufak bir hak arayışında halkına TOMA gönderilen bir ülkede yaşıyoruz...

Bu ortamda senin dediğini beklemek yanlış. Normal bir demokrasi ülkesinde olur ama bizim gibi ileri demokrasi ülkelerinde olmaz.

2.kurtuluş savaşı ? Wow değişik söylem...
Tek bir mermi atmadan ülkenin dört yanına yerleştiler, bütün hizmetlerden ücretsiz şekilde faydalanıyorlar. Bunun karşılığı asayişin sağlanamadığı ilk an yağmaya ve çok daha büyük ahlaksızlıklara başlamak oluyor. Öngörüm değişik geldiyse biraz bekleyelim o zaman, belki durduk yere bir gün entegre olurlar böyle bir sorunumuz da kalmaz. :)

Elleri bağlanması verdiğim bir örnekti yoksa birkaç videoda dediklerini gördüm sizi anlıyorum bir noktaya kadar hakta veriyorum ama normalde yapılmayacak bir şeyin acıya verip yapılması hoşuma gitmiyor... neyse ben doğru olduğumu iddia etmiyorum dediğim gibi damariniza bastiysam özür dilerim
Yok damara basma durumu yok da şu yagmacılarin yaptığı şu noktada aşırı şerefsizlik. O yüzden acımam böyle kişilere, yani dediğim gibi yoktur paran markete gidersin meyve, ekmek, kısacası gıda ürünü alırsın. Bu çalmak da değildir ama diğer şeyler vatana ihanet ile eşit suç gözümde. Senin o noktada televizyona falan ihtiyacın yok. Bir tanesi mesela tır kesmiş "Bebek bezi" var mı diyor. Merak ettim biraz baktım ki bu tip durumlarda paraya ya da takas da kullanılacak en önemli şeylerden biri bezlermiş. Adamlar resmen planlı programlı gibi bu işe girmiş. Şimdi gel de buna acı...

Dayak tamam okeyim ama aynı videoları izlediysek normal bir dayaktan bahsetmediğimi anlarsın dediğin gibi polisle hiç işimiz olmadığı için normal işleyişlerini de bilemiyoruz zaten ama Suriyeliyse yakala hırpala Suriyeye teslim et daha da ülkeye sokma sendense döv ve hapse yolla kafasına sıkmak ise bana ağır gelmekle birlikte misal senin başına gelen de bana yanlış geliyor belki polislerin işleyişi böyle ama bu illaki doğru olduğunu göstermez dediğin gibi fazla baltalamaya gerek yok
Polislerin karşısına günlük 100 tane adam çıkıyor, suçlu suçsuz dövüyorlar, şu an hak hukuk kavramı ön son konuşulacak şey oralarda. Kafalarına sıkma olayıysa normalde zaman kaybını önlemek için, bu tip kişilerin vatana millete hayrı olmaz bundan dolayı da polislerin zaten işi başından aşkın bir de bunlarla mı uğraşsınlar.

Dün enkazın kenarında görevli de içiyordu. Stresten belki, millet bu kafayla iyi gidiyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 31)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık