Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Deprem Bilgilendirme ve Yardımlaşma Ağı

Bu binaların yapılmasında tek suçlu müteahhitler değil bunlara izin veren belediye vb kurumlar ilk etapta suçlu olanlardır partisi falan önemli değil

Abi olay caydırmaksa hukuku bıraktım vicdanen de bazı yapılanlar meşru değil çünkü bazıları acısını çıkarmaya çalışıyorlar gibi görünüyor
Öyle olduğunu düşünmüyorum, ben yolda yürürken bir kere gece 3-4 gibi hırsızlık olayı varmış. Polisler beni zanlı zannedip bir güzel dövdüler. Adamlar bir sertler bir sertler anlatamam, sonra olmadığım anlaşılınca çay verip özür dilediler ki bu olay 2012'de falan oldu. Buradakiler gerçekten suçlu öyle düşün, ben yediğim dayağımla kaldım. Polisle çok işimiz olmadığından gerçekte nasıl oluyor bilmiyoruz ama bunlar daha hiçbir şey. Caydırma olayına gerçekten dayaktan başka bir şey fayda etmiyor. Zaten bu suriyelilerde kimlik falan da yok adam çaldığıyla kalıyor. Millet canının peşine düşmüş bunlar malın. Kafalarına sıksalar şu an acımam ki zaten vasıfsız elemanlar dünyaya faydadan çok zararları var ki bir de bunlar çocuk yetiştiriyor. Neyse konuyu çok baltalamayım.

Ben saha içinde değilim neyin doğru olduğunu da tam kestiremiyorum fakat ben videoda elleri bağlanarak dayak yemiş veya kafasına sopa yemekten yüzünün yarısı görülmeyen adamlar görünce içimin yağları eridi diyemiyorum hırsızlık yağma vb esnasında yakalanırsa vur emri zaten var dediğim gibi ben rast gelsem ve gücüm yetse ben de dalarım zaten insan mantıken bu durumlarda kendine hakim olamaz ama ellerini bağlayıp dövmek hiç tasvip ettiğim bir şey değil hem ya sadece ihtiyaçtan çalan biriyse ve videoda anlayamıyorsak ben izlerken bunu da düşünüyorum.

Tır yolu kesip çatışanlara gelince ben polyanna değilim onların olay yerinde vurulup öldürülmeleriyle hiçbir meselem yok ama aynı şekilde bunlar canlı yakalanıp videoda idam edilse yine de hoşuma gitmez
Şimdi şöyle bir durum var. Herkesi polis veya asker yakalamıyor. Gördüysen yağma olaylarını adam doğrudan halk ile karşı karşıya bir noktada. Televizyon çalmış, çamaşır makinası çalmış adam yürüyor sokakta dümdüz. Eğer kalabalık halka denk gelirse bunu zaten perişan ediyor. Elini kolunu bağlamış ya da bağlamamış pek farkı yok. Çoğu izlediğim video da elleri falan bağlanmamış ama adamın kafasında sopa kırdılar. Şimdi ben bunu meşrulaştırmak için demiyorum ama eğer o çalma girişimini göze alacak kadar korkmuyorsan, tırı yağlamayacak kadar bu ülkenin silahlı gücünden halkından çekinmiyorsan o dayağı yersin. Bak normalde polisin şuan bu tip olaylarda vur yetkisi var. Fakat yine dayak atarak işi geçiştiriliyorsa yine iyi onlar açısından. OHAL varken bile adamlar korkmuyor hala yağma tır önü kesme derdinde, lazım olmayan eşya çalma derdinde.

Şimdi tıra ateş eden yağmacıyı nasıl dövmesin bu adamlar...

Abi olay caydırmaksa hukuku bıraktım vicdanen de bazı yapılanlar meşru değil çünkü bazıları acısını çıkarmaya çalışıyorlar gibi görünüyor
Medya sektöründe çalışıyorum hukuksuz bir şekilde bir gece içeri de alındım, joplandim polis şiddeti de gördüm. Ben mesleğimin gereklerini yapmaya çalışırken bunlar başıma geldi.

Mesleğimin gerekleri dediğim de gezi parkı zamanı ve 15 temmuz zamanında bunları siz buyuttunuz dediğim için. Şimdi bu yağmacılara insanlık mi gösterilecek?

Anlayana anladığı dilden muamele vereceksin. Unutma bu topraklarda alçakgönüllü olanlar her zaman ezilir ki şu an da bu yapılmakta.

Bence tam sırası herkes kime oy vermeyeceğini unutmadan bu işi bitirmek lazım. Yoksa balık hafızalı insanlar yine unuturlar.
artık dayanacak gücümüz kalmadı 4 sene daha devamsa devam değilse değil artık bilelim su belirsizlik yordu muhalefetin adayı bile hala belli değil bu ülke siyasetinden nefret edyorum
Bir sene daha mı katlanalım diyorsun bu bahsettiğin bunalımlara sebep olan insanlara?
Çok doluyum ama şimdi tane tane dert anlatma zamanı değil. O şunu yaptı bu bunu yaptı deme zamanı değil. Herkes haklı ve herkes üzgün şuan.

Konuyla ilgili toplasan 4-5 mesaj atmışımdır ki onlar da kendimi tutamayıp ağzımdan kaçanlar. Her şey bitip sadece enkaz kaldırma zamanı başladığında kimsenin umurunda olmasa bile içimi dökeceğim inşallah.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 33)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık