Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Deprem Bilgilendirme ve Yardımlaşma Ağı

Olabilecek bütün kötü senaryolar gerçekleşti.
Evet.
Hem gece vurdu.
Hem kışın vurdu.
Hem çifte deprem.
Hem yüzeye çok yakın.
Hem yerleşim yerlerinin hemen altında.
Hem çok geniş bir alana vurdu.
Hem yollar zarar gördü.
Hem sular yükseldi.
Hem yangınlar çıktı.

Bunlar sadece doğal olanlar. Bir de insan kaynaklı sorunlar var. Kötü binalar. Koordinasyon eksikliği. İletişimsizlik. Cehalet. Umursamazlık.

Olabilecek en kötü senaryolar hepsi birleşti.
Böyle bir zamanda söylenecek şey değil belki ama günlerdir kendimi tutuyorum. O yüzden şimdi söyleyeceğim. Lütfen kimse kızmasın ve yanlış anlamasın.
Ben bu kabusun bize gerekli olduğuna inanıyorum. Bir çok insan bir çok şeyin farkında değildi. Değişim lazımdı ama hiç de değişim olacak gibi görünmüyordu. Bizim böyle bir kabusa ihtiyacımız vardı ki çaresizliği, öfkeyi, kaybı ve değişim arzusu hissedelim. Binlerce insan kaybettik. Ama malesef buna ihtiyacımız vardı.

Evet.
Hem gece vurdu.
Hem kışın vurdu.
Hem çifte deprem.
Hem yüzeye çok yakın.
Hem yollar zarar gördü.
Hem sular yükseldi.
Hem yangınlar çıktı.

Bunlar sadece doğal olanlar. Bir de insan kaynaklı sorunlar var. Kötü binalar. Koordinasyon eksikliği. İletişimsizlik. Cehalet. Umursamazlık.

Böyle bir zamanda söylenecek şey değil belki ama günlerdir kendimi tutuyorum. O yüzden şimdi söyleyeceğim. Lütfen kimse kızmasın ve yanlış anlamasın.
Ben bu kabusun bize gerekli olduğuna inanıyorum. Bir çok insan bir çok şeyin farkında değildi. Değişim lazımdı ama hiç de değişim olacak gibi görünmüyordu. Bizim böyle bir kabusa ihtiyacımız vardı ki çaresizliği, öfkeyi, kaybı ve değişim arzusu hissedelim. Binlerce insan kaybettik. Ama malesef buna ihtiyacımız vardı.
15katlı binalar var maraşda antepte, adıyaman'da bir de hatayda. Bunlar hepsi deprem bölgesi. 15 kat, 12 katlı, 14 katlı binalar amaç ne, nereye ulaşacaksınız Allah'a mi?

Evet.
Hem gece vurdu.
Hem kışın vurdu.
Hem çifte deprem.
Hem yüzeye çok yakın.
Hem çok geniş bir alana vurdu.
Hem yollar zarar gördü.
Hem sular yükseldi.
Hem yangınlar çıktı.

Reis seni çok iyi anlıyorum dün de aynısını düşündüm ama açıkçası buna katılmıyorum çünkü bu söylediğinin hatalarından ders çıkaranlar için faydası olur bu gidişle kaç deprem olsa böyle karşılarız

15katlı binalar var maraşda antepte, adıyaman'da bir de hatayda. Bunlar hepsi deprem bölgesi. 15 kat, 12 katlı, 14 katlı binalar amaç ne, nereye ulaşacaksınız Allah'a mi?
Hiç sorma Esenler, Avcılar, Bağcılar da aynı bokun laciverti bir de binalar bitişik nizam hani gelecek olan İstanbul depremi Türkiye'de çok büyük bir kaosa neden olabilir bu yönetim ile. 4 kattan fazlası sıkıntı oluyor bence.

Hiç sorma Esenler, Avcılar, Bağcılar da aynı bokun laciverti bir de binalar bitişik nizam hani gelecek olan İstanbul depremi Türkiye'de çok büyük bir kaosa neden olabilir bu yönetim ile. 4 kattan sonrası sıkıntı oluyor bence.
Avcılar deprem açısından en riskli yer, orada çok büyük yıkım olacak.
Ben ümraniye'de oturuyorum, 9 katlı bina bizim. Çok fazla yapı var böyle.

Reis seni çok iyi anlıyorum dün de aynısını düşündüm ama açıkçası buna katılmıyorum çünkü bu söylediğinin hatalarından ders çıkaranlar için faydası olur bu gidişle kaç deprem olsa böyle karşılarız
Akıllanmayacak insanlar kesinlikle olur. Önemli olan tamamının değişmesi değil. Toplumun çoğunluğundaki bir değişim. Oylarda oynamaya debep olabilecek bir değişim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık