Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Crocodile vs. Emporio Ivankov

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    273
Canım benim istediğin gibi algila, şuan ki durumun ödül sisteminin o zaman ki gibi olmadığı net. Şu noktada düşünmediğim bir şeyi "Düşünüyorum" diye dolanamam forumda yalandan, bu bir iddaa değil mesela 1 ay avatar yap geç gibisinden bir düşünce. Sizin anlamak istemediğiniz nokta da bu...

Diğer tarafta hala boş yapıp "Kendini savunmaya çalışman" gibi konuşuyorsun. Benim o dönem ödül konusunda yorumlarım ortada, 1 yoruma değil de genel yorumlarıma bakan aklı başında insanlar ne dediğimi ve şuan ki durumu anlar zaten. Sana gerizekalısin diyen yok ama tek yoruma odaklanıp işine geldiği gibi diğer düşünceleri bir kenara bırakırsan bu şekilde gibi davranmış oluyorsun. Ben zaten belli şeylerde yanıldığımı söylüyorum fakat bu yine pek çok şeyin değiştiği gerçeğini değiştirmiyor.

Ben kimsenin yorumuna göre hareket etmedim o dönem. Bak hala genel yorumlarıma bakmadan tek yorum üzerinden boş çıkarım yapmaya kalkmışsın. Senin bile patladığın bir ton konu var "Mihawk korsan değil" olayında bile yorumun var. Ödülü olduğu söylendi o noktada bile hala "Kesin değil korsan olduğu" olaylarını söyledin, Wano muhabbeti gibi yorumlarinla patladığın nice tartışmalar var. Bunlar senin sonunu hazirlamadiysa benim sonumu hazirlamaz bu tartışmalar sen rahat ol. ;)

Çünkü Mihawk'in aktif olduğu süre belli değil. Buggy 2 yıldır aktif şekilde ki onu etkileyen Shanks ve Roger tayfasinda üye olma ve güçlü olduğu düşüncesi yaygın. Ek olarak da bir de şimdi ki yanlış anlaşılma olması artışı aldı. Ona rağmen "Gücüyle Mihawk-Croc'u kendine kattı" tarzında algı var. Yani Mihawk'dan güçlü oldukları düşündükleri birine daha az ödül vermişler. Bu da ödül=güç olayından ziyade olay yaratmanın ve aktif olmanın da etkisi olduğunu gösteriyor bu duruma. Hele ki önce ki ödüllerin düşük olması bunu etkileyen diğer faktör. Misal Jinbe zaten bu seviyenin adamıydı 1 Milyar aldı. Zorlanmadı bile bu arc, şuan ödülü 800 falan olsaydı öncesinde bu arc alacağı ödül çok daha fazla olurdu. Çünkü sistem bu şekilde işliyordu. Bugün Teach de gördüğümüz gibi 2.2 ödülü vardı ve 4 oldu. Sana göre bu karakterler 2 kat mı güçlendi? Yoksa olay yaratmaya devam mı etti yaptıkları ile? Yani bazı şeyleri yine işine geldiği gibi karakterlere laf atmak için kullanmaya çalışıyorsun saçma biçimde.

İstediğin kadar devam et ama olan ortada...
Neyse önemli bir konu değil :d

Mihawk'ın imparatorluğu kesin, geçte olsa kabul edeceksin.

Neyse önemli bir konu değil :d

Mihawk'ın imparatorluğu kesin, geçte olsa kabul edeceksin.
Öyle olur sen patlayınca önemli olmaz zaten... :D

Gayet mantıklı yorumlamışım. Bir de hater dersin şimdi.
Değil misin? Mantıklı diyor hala işine gelince böyle işine gelmeyince farklı yorumlama stili. Yani bu konuda bile tutarlılığın sıfır...

Neyse takıl kendi kendine.

Öyle olur sen patlayınca önemli olmaz zaten... :D

Değil misin? Mantıklı diyor hala işine gelince böyle işine gelmeyince farklı yorumlama stili. Yani bu konuda bile tutarlılığın sıfır...

Neyse takıl kendi kendine.
Tutarsız olan sensin. İşine gelende retconu kabul ediyorsun, işine gelmeyende kabul etmiyorsun. Tamamen tek taraflı bakan bir adamsın. Ben Croco'da hata yaptı demişim. Ödüller uçacak demişim. Mihawk için seri sonunu bekliyor hata yapmamak için demişim. Hepsi de dediğim gibi olmuş. Gayet mantıklı yorumlamışım. Bu yorumları bulmakla iyi etmişsin. Varsa çıkar daha.

Herkesteki Croco karşıtlığının sebebi senin tavrın. Genelde insanların iyi tasarlanmış bir villain deyip üzerinde çok durmadan geçeceği bir adam. Mesela sen olmasan Croco hakkında 3-5 yorumdan fazla yazacağım kadar umrumda olan biri değil.

Yanlış yorumlamak başka, patlamak başka, farkı algılayabiliyor olmalısın :d
Hehe kıvır şimdi, sen zaten patlamazsın hiç. :hhh:
Tutarsız olan sensin. İşine gelende retconu kabul ediyorsun, işine gelmeyende kabul etmiyorsun. Tamamen tek taraflı bakan bir adamsın. Ben Croco'da hata yaptı demişim. Ödüller uçacak demişim. Mihawk için seri sonunu bekliyor hata yapmamak için demişim. Hepsi de dediğim gibi olmuş. Gayet mantıklı yorumlamışım. Bu yorumları bulmakla iyi etmişsin. Varsa çıkar daha.

Herkesteki Croco karşıtlığının sebebi senin tavrın. Genelde insanların iyi tasarlanmış bir villain deyip üzerinde çok durmadan geçeceği bir adam. Mesela sen olmasan Croco hakkında 3-5 yorumdan fazla yazacağım kadar umrumda olan biri değil.
Eee ben söylüyorum durumlari zaten, ödül ödül hikâyesi anlatıp şu sahneyi ve ortaklığı yorumlamaya girmediniz hiç.

Sizin gibilere kalsa Zoro 2 yıl sonrası hâliyle bile tek atardi Crocodile'a. Gelinen noktada "Daha Mihawk seviyesinde bile değildir" hikâyeleri anlatildı. Peşine Mihawk-Crocodile ortaklığı ortaya çıktı ve bunları hiç anlatmamış gibi geçtiniz olayları.

Diyorum ya siz yanılmadınız hic, hani şu yorumların işine geldiğinde "Mihawk kılıcını karşılıyor" diye anlatıp sonra farklı bir konuya geçince bambaşka bir hikâye anlatıyorsun, sonra "Sen retcon dedin" diyorsun. Öyle çünkü, ödül sistemin de kaç farklı faktör var. Buggy'nin yendiği 1 adam bile yok evrende ama Yonkou olarak anılıyor sadece söylenti üzerine, ne kadar troll de desen durum bu...

Diğer attığın yorum da şu.

Tadında bırakmak ve Oda :)

Hala Vista'dan Yonkou'ya kadar yolu var Mihawk'ın. İşleyene kadar ne ödülü ne de gücü netleşir. İşlendiği zamanki güç dengelerine göre şekillenecek.

Diyelim ki Shiryu meşhur teorilerdeki gibi elmas gücünü aldı ve Zoro'nun son rakibi olacak olsun.

1-Shiryu, Mihawk'ı yenip en güçlü kılıç ustası oldu. Daha sonra Zoro ile Shiryu karşılaştı.

2-Zoro, Mihawk'ı yendi. Sonra Shiryu ile karşılaştı.

Hangi hikayenin işleneceğine göre Mihawk'ın gücü de değişecektir.
Yani hala belli şeyleri sadece kişilere söyledin demekten vazgeç. Aynen ödüller uçacak demişsin ama bunu da demişsin. 100 M'den 500 M muhabbeti yapmaya kalkmışsın...

Şimdi de anlattıkların ortada.

Crocodile haterliği eskiden buyana var. Ben "Bu karakter zayıf gelmeyecek" dediğimden buyana hikâye anlatanlar ile doldu buralar. Çoğu da uçtu gitti şuan, sen hala anlatıyorsun mesela "Senin tavrın" diye boş boş. Neden benim tavrim haklı çıktım diye mi Crocodile konusunda? Hikâye anlat sen anca...

Çıkar göster arkadaşım, kafandamı kuruyorsun hayalmi görüyorsun analamadım :d
Söyledim hala patlamadim diyorsan ne göstereceğim la sana? "Mihawk'ın Wanoya gelmeme ihtimali yok" dedin? "Gelip herkese göstermiştir gününü" dedin ne oldu? Patladın.

"Mihawk korsan değil" muhabbetini açtın. Sonra ödülü olduğu bilgisi geldi"Hala korsan olmayabilir" dedin gelinen noktada yine patladın. Crocodile konusunda desen yine patladın, sorsak patlamamışsındir hiçbirinde hala at diyorsun. Dediklerini söylüyorum demedim diyorsan bulur atarım sıkıntı yok ama sen biliyorsun zaten bu dediklerini. ;)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık