Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Claymore

Manga gibi manga, anime gibi anime :at:

Meşhur 126. bölüm trolünü hatırlayan çıkar. Manga bitti diye haber ettiler, herkes de inandı ama sonraki ay bölüm geldi ve 30 bölümde hikaye sonlandı. Hep bitti bitecek diye devam etti bu manga yıllarca. Sonu kötü olmaktan ziyade hadi bitiriyoruz havasının oldu bittiliğine sahip, yoksa yine de iyi bir sonu var. Piyasa kurbanı :üzgünüm:

En son konuştuktan sonra diziyi izlerken aklıma geldi.Claymore anime ve mangasının iyi olmasının sebeplerinden biri de seyircide game of thrones etkisi yaratmasıydı.Yani olaylar ilerliyor bir anda neye uğradığını anlamadan ölmez bu karakter seride derken şok edici bir
ölüm gerçekleşiyor.Tıpkı got ilk zamanlardaki gibi.Malum kişinin ölümü aşağı yukarı böyle gerçekleşmişti.
Özellikle animede kim ölür kim kalır belli değildi, ana karakter bile gidici gibiydi sonuna dek. Manga o kadar belirsiz olmasa da her an küt diye karakter gidebilir tedirginliği vardı.

Manga gibi manga, anime gibi anime :at:

Meşhur 126. bölüm trolünü hatırlayan çıkar. Manga bitti diye haber ettiler, herkes de inandı ama sonraki ay bölüm geldi ve 30 bölümde hikaye sonlandı. Hep bitti bitecek diye devam etti bu manga yıllarca. Sonu kötü olmaktan ziyade hadi bitiriyoruz havasının oldu bittiliğine sahip, yoksa yine de iyi bir sonu var. Piyasa kurbanı :üzgünüm:

Özellikle animede kim ölür kim kalır belli değildi, ana karakter bile gidici gibiydi sonuna dek. Manga o kadar belirsiz olmasa da her an küt diye karakter gidebilir tedirginliği vardı.
Aynen sırf onu farkettiğim için yazdım.Çok konuşuluyor ya got karakter harcama meselesi malum.Bu seride anime - mangalarda öyleydi patır patır karakter harcıyordu.Tema da benziyor hani ortaçağ şovalyeleri falan.Oda gibi bir mangaka elinde ölümsüz karakterlerle de çizilebilirdi ama öyle devam etmemiş.Bence büyük bir artı bu.Tek kılıç hamlesine ikiye bölündüğün evrende öyle de olması gerekir bence de.

Sonu aynı güzellikte biten kaç tane manga var ki zaten neredeyse hepsi sonunda beklentileri karşılayamayarak bitiyor.Son tasarlamak çok zor bir konu.
O dediğin de doğru aslında. Anime olarak sonunu beğendim diyebileceğim aklıma gelen tek seri Basilisk'tir. O da zaten kısa ve aksiyon ağırlıklı bir seriydi.

En azından cevaplanmamış bir soru ya da plot hole bırakmıyordu. Çok gördük öyle yarım yamalak sonları. Bu oturaklıydı en azından.
Okuyalı uzun zaman oldu. Detayları hatırlamıyorum ama sonlara doğru seriden soğuduğumu hatırlıyorum. Özellikle yeni çıkan karakterler pek hoşuma gitmemişti.

Anime 2007 yapımı, manganın üçte birini içeriyor. Devamı yok. Son üç bölüm filler, toplam 26 bölüm. Ama güzeldir animesi. Mangası daha da güzeldir.
Valla animesini epey sevmiştim. Keşke devamı gelseydi :( Mangadan devam o halde. Şuradan oku dediğin bir yer var mı ?

Önce animesini bitir sonra baştan yada kaldığın yerden mangasına başla.
Tamam. Animesine bir daha başlarım olmadı. Baya oldu çünkü izleyeli.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık