Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Çizgi Roman Sohbet, Soru, Haber ve Tartışma

Bende Hulk daha güçlü diye biliyordum ama bir çok kişi Thor demiş, yarı tanrı yenilmez falan demiş. Ben mi yanlış biliyorum diye sorayım dedim:)
Thor yenilmez değil, zaten yenilmez diyebileceğimiz çok az karakter var.
Thor ölümsüz, yarı-tanrı'da değil, direk tanrı.
Yani bir şekilde öldürmeyi başarsan bile, tekrar doğup(çocuk olarak) geri gelir.

Hulk sadece kaba kuvvete sahip, ama thor zeka ve güce sahip. Yarı tanrı en sevdiğim çizgi roman karakteri ayrıca zoro ile birlikte. Thor alır diyorum.
Thor'da ki zekada düşük. Hulk'ta ki zeka 1 ise, Thor'da ki 2'dir.
Dövüşte direk bodoslama dalan, hiç taktik zeka strateji düşünmeyen, sahip olduğu büyük güce güvenen bir karakter Thor.
Üstelik WWH'tan sonra ki Hulk'ın zekasıda gelişti, durup düşünebiliyor. Şuanda Thor ile hemen hemen aynıdır, hatta Hulk daha iyi bile olabilir zeka konusunda.

hulk sadece thor u değil bütün asgard ı yendi :D bu luffy vs arlong u kim alır diye tartışmak gibi birşey
O kadar büyük fark yok, Hulk yener ama kolayca olmaz. Odin uyumuyorken Asgard'a dalsaydı, şöyle güzelinden bir tek yerdi Hulk. :)

Thor'un son filminde Loki'nin Odin'i bir şekilde alt ettiği görülüyor.Thor'a karşı bile bir üstünlük sağlayamayan Loki'nin kozmik güçlerle denk gösterilen Odin'i hileyle bile olsa devre dışı bırakması saçma bir durum değil mi?
Thorun yeni filmi çok saçmaydı zaten.Bence berbat ötesiydi.

Neticede bu film kurgusu ama mitolojide Loki Heimdall ile eşleşiyor ve kazanan çıkmıyor. Yani Odini yenmesi garip hileyle bile olsa.

Marvel evreninde, tanrısal güçlere, evren yaratma güçlerine sahip karakterler dışında en güçlü karakter hangisidir?

Apocalypse heralde kendisi mutant haricinde Galactus falanda var ama bu yatarık gezegen yiyor tanrısal güç sayılabilir. O yüzden Apocalypse diyorum

Çizgi romanlar hakkında pek bir bilgim yok henüz başlayamadım adam akıllı. Sinemadaki filmlerden gördüğümüz kadarıyla. Thor'un 2.filminde sondaki görünen koleksiyoncu amcamız neyin nesidir? Çok sağlam biri olduğunu filan duymuştum. Bilgi verebilirseniz sevinirim. Bir de burada okuduklarım kadarıyla Hulk über güçlülerden biri. İhtiyar Logan'ı okumuştum. Logan'ın en sonda Hulk'u indirmişti yanlış hatırlamıyor isem. Wolverine, Hulk'u indirebilen bir karakter yani?

Marvel evreni para eventleridir. Son Avengers Vs X-men'e bir bakın rezilliğin dibidir bana göre o ne lan öyle su altında yenilen namor ?!
Iron-Man'e yenilen Mangeto. Gül geç. Filmler ise hiçbir şekilde thor konusunda gram ilgilenmeyin konu ile alakasız saçma sapan şeyler bana göre tabi Anime'lerden daha fazla çizgi romanlarla ilgileniyorum uzun süredir. Diyeceğim şu ki Çizgi romanları okuyun. Hele ki son rezalet Wolverine filmi. Silver samurai neydi öyle. Adamantiyum gitti Onu geri nasıl bağlıcan hacı ? Adam japonyaya gitti sunfire yok bide mariko'nun kuzeni bu adam. Apocalypse ise ilk mutant olarak geçiyor. Galactus ise TAA gezeninden olan birisi kadim bir ırktılar ama panzehiri bulunmayan tüm evrene yayılan bir veba yüzünden öldüler. Son anlarda 4-5 kişi gemi ile güneşe fırlattılar kendilerini gezegenlerine en yakın olan ölmek için güzel bir yol olur diye ama tam varacakları zaman bir radyasyon dalgası gemiye etki etti orada ise sadece Galactus'a yaradı. Sonra Galactus doğdu. Enerjisi bittiğinde ise gezegen yiyor. Gümüş sörfçü ile de gezegenlerini yok edeceklerini zaman anlaşma yaptılar. Galactus Gümüş sörfçünün memleketini almadı Norrın Rad'dir gümüş sörfçünün adı. ulağı olmayı teklif etti öyle işte yazın cevaplarım.

Çizgi romanlar hakkında pek bir bilgim yok henüz başlayamadım adam akıllı. Sinemadaki filmlerden gördüğümüz kadarıyla. Thor'un 2.filminde sondaki görünen koleksiyoncu amcamız neyin nesidir? Çok sağlam biri olduğunu filan duymuştum. Bilgi verebilirseniz sevinirim. Bir de burada okuduklarım kadarıyla Hulk über güçlülerden biri. İhtiyar Logan'ı okumuştum. Logan'ın en sonda Hulk'u indirmişti yanlış hatırlamıyor isem. Wolverine, Hulk'u indirebilen bir karakter yani?
Wolverine eventi olduğu için logan ortadan ikiye ayırdı geri zekalı yeşil varlığı. Her zaman kapışmıştır onlar. Wolverine'in ilk çıktığı sayı bile Hulk çizgi romanındadır. Sonra tuttu karakter devam ettirdiler. Her daim kapıştılar gerek hulk gerek wolvi aldı ama ağır basan tabi ki hulktur malesef.

Apocalypse heralde kendisi mutant haricinde Galactus falanda var ama bu yatarık gezegen yiyor tanrısal güç sayılabilir. O yüzden Apocalypse diyorum
Galactus mutant değil.

Bu çizgi romanları nereden okuyorsunuz? Marvel İç Savaşı'nı okumak istiyorum ama tamamını Türkçe bulamadım.

Thor'un son filminde Loki'nin Odin'i bir şekilde alt ettiği görülüyor.Thor'a karşı bile bir üstünlük sağlayamayan Loki'nin kozmik güçlerle denk gösterilen Odin'i hileyle bile olsa devre dışı bırakması saçma bir durum değil mi?
Thor filmi Marvel yapımı olarak değil de daha çok tiyatro gösterisi şeklinde hazırlanmış. Yani düşünün,
--Elinde ışın kılıcı olmayan Kuzey Tanrısı Odin, çöptür.
--Elinde çekiç olmayan Kuzey Tanrısı Thor, çöptür.
--Elinde Aether olmayan Karanlıklar Lordu Malekith, çöptür.
--Elinde kama olmayan Kuzey Tanrısı Loki de çöptür. :D
2 saatlik filmde doğaüstü güç salınımını sadece Loki hapiste anasının öldüğünü duyduğunda yapıyor, onunla da sandalyeleri uçuruyor işte. :D

Alıntı yapıyorum. Sorunu cevaplar.

The Collector karakterini, en azından çizgi romanlardaki mantığı doğrultusunda açıklayabilmek için, öncelikle The Elders of the Universe’den bahsetmemiz gerekiyor. Marvel kozmik (=uzayda geçen) hikayelerinde sık sık karşımıza çıkan Elders of the Universe, isimlerinden de az çok anlaşılacağı gibi, Marvel Evreni’nin, en eski, en yaşlı ırklarının son üyelerinden oluşuyor.
Evrenin yaratılışından sonra ortaya çıkan ilk insansı, akıllı yaşam formlarından olan bu ırklar, büyük medeniyetler kuruyorlar, fakat tabi ki, sonuç olarak zamana yenik düşüyorlar. Bu antik ırklarının görkeminden geriye ise, yalnızca hayata tutunabilmeyi başarmış birkaç varlık kalıyor…
Farklı farklı uzaylı ırkların son temsilcileri olan bu şahıslar, kendilerine özgü “hobi”leriyle, daha doğrusu “takıntılarıyla” özdeşleşiyorlar. Kendilerine bahşedilen ölümsüzlüğün yanı sıra, “İlkel güç” olarak çevirebileceğimiz “Power Primordial”e sahip olan bu arkadaşlarımız, bazen hobileriyle doğru orantılı olarak, çeşitli güçler de kazanıyor.
Örneğin, Runner karakteri, evrende varolan her yeri görmek, her yere seyahat etmek gibi bir takıntıya sahip, ve bu da onu Marvel Evreni’nin en hızlı karakterlerinden biri haline getiren bir güçle tamamlanıyor. Trader, yine isminden anlaşılacağı gibi, pazarlıklar yapmaktan, bir şeyler alıp satmaktan hoşlanıyor. Obliterator, gezegenleri yok etmeye varacak kadar büyük bir yok etme arzusuna sahip. Grandmaster, tüm medeniyetlerin şans ve strateji oyunları konusunda uzmanlaşıyor; Gardener görkemli bahçeler yaratmakla ilgileniyor, Astronomer ise yıldız ve galaksilerle uğraşıyor.
The Collector da, Elders of the Universe olarak adlandırılan bu varlıkların (Elders of the Universe sık sık bir araya gelse de, onları Avengers, X-Men gibi bir takım olarak düşünmek bir hata olacaktır) evren için önemli olan nesneleri, hatta varlıkları toplamakla, onların koleksiyonunu yapmakla kafayı bozmuş olan bir üyesi. Çizgi romanlar içinde ilk ortaya çıkan Elder olmasının yanı sıra, filmde gözükmesinden de anlayacağınız üzere, bu varlıkların en popüleri de muhtemelen Collector.
Bu karakter(ler)in bir biyografisini yazmanın, her göründükleri macerayı özetlemenin anlamsız olacağını düşünüyorum, zira Collector (ve diğerleri) pek çok kozmik hikayede karşımıza çıkıyor, fakat çoğu zaman bir destekleyici rol oynamakla yetiniyorlar. Bu hikayelerin belki de en önemlisi, Thanos’un Infinity Gauntlet’i yarattığı The Thanos Quest serisi.
Şimdi, “Infinity Gauntlet ne ola ki?” diye düşünüyor olabilirsiniz. Kısaca özetlersek, Infinity Gauntlet, altı farklı Infinity Gem’in bir araya gelerek oluşturduğu, takan kişiyi gerçek anlamda bir Tanrı’ya dönüştüren, son derece güçlü bir nesne.
Thanos Quest serisi ise, temel olarak, Thanos’un Infinity Gauntlet’i yaratmak için, altı Infinity Gem’i toplamasını konu alıyor. İnanılmaz güçlü olan bu nesnelerin çoğunun, Elders of the Universe’e ait olduğunu öğrendiğimiz; ve Thanos’un gerek onları kandırarak, gerek zorlayarak, gerekse daha önceden topladığı Gem’lerin gücünü kullanarak, teker teker ele geçirmesini gördüğümüz bu seri, daha sonra çok daha meşhur olan “Infinity Gauntlet” serisine bağlanıyor.
Bu ince detayı yakaladınız mı bilmiyorum, fakat bu anlattıklarım, aslında yukarıdaki sorulardan birini daha cevaplıyor . The Collector’un Thor’un sonunda kurduğu “Biri tamam, kaldı beş tane” cümlesi de, doğrudan Infinity Gems’in geri kalanına bir gönderme yapıyor.
Peki, madem Collector’un bunların hepsini toplamak gibi bir niyeti var, o halde Sif bu “şeyi” neden ona teslim ediyor?
Bu aslında kolay cevaplanabilecek bir soru değil. Marvel Evreni içinde, Collector ve diğer Elders of the Universe, sık sık Avengers ve benzeri takımların “düşmanları” olarak karşımıza çıksalar da, kötü karakterler değiller. Hatta, milyonlarca yıl yaşamış varlıklar olarak, muhtemelen bizim “iyi - kötü” anlayışımızın da çok dışında bulunuyorlar. Dolayısıyla, iki “Infinity Stone”un aynı yerde bulunmaması mantığıyla, onu “güvenilir” bir koruyucu olarak görmüş olmaları aslında o kadar da olağanüstü bir durum değil. Infinity Gems’in farklı yerlerde, birbirlerinden ayrı ayrı saklanmamaları meselesi, 1990’da yayınlanan Infinity Üçlemesi’nden, bugünkü New Avengers’a kadar sık sık işlenen bir kurgu.
Marvel, tüm filmlerini kendi spesifik kurgu ve karakterlerine ayırsa da, arkada devam etmekte olan ciddi bir “büyük hikaye” de var. Bundan sonrasında ne olacağı, çizgi roman bilgilerimizle tahmin edebileceğimiz bir konu değil, zira arada önemli farklılıklar var: Çizgi romanlarda Infinity Gems olarak adlandırılan küçük, mücehverimsi nesneler, filmlerde Infinity Stones olarak adlandırılıyor. Anladığımız kadarıyla, “iki Infinity Stone’un yan yana olmaması”ndan kastedilen iki nesne, The Dark World’de gördüğümüz Aether (Sif Collector’a bunu getiriyor) ve önceki filmlerde gördüğümüz Tesseract - ki bunlar da bildiğimiz Gem’lere pek benzemiyor.
Ama tabi, sınırsız güçlü, ve özellikle Aether örneğinde gördüğümüz gibi, şekil değiştirme yeteneğine sahip olabilecek bu nesnelerin, çizgi romandakine yakın formlar alıp, daha sonra Infinity Gauntlet’i oluşturması da imkansız bir hikaye akışı olmaz.
Eğer her şey çizgi romanlardakine benzer bir şekilde ilerlerse, The Collector’ın elindeki Infinity Stone’u bir süre kullanıp, daha sonra Thanos’a kaptırmasını, ve Thanos’un Tesseract, Aethir ve henüz görmediğimiz dört objeyi daha toplayıp, sonuç olarak Infinity Gauntlet’i sinema evreninde yaratmasını bekleyebiliriz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık