Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Çizgi Roman Sohbet, Soru, Haber ve Tartışma

JamesLogan

Celestials denen son derece aşırı gelişmiş teknoloji kullanan uzaylılarda son derece güçlüdür, bunlar tek başlarına Zeus ve Thanos ayarı varlar diyebilirim, hatta bunlar 3-4 kişi toplandıkları vakit açlık sıkıntısı çekmeyen Galactus'a rakip bile olup yenecek güce geliyorlar. Ayrıca yaşayan gezegen Ego'da oldukça güçlüdür, o da Zeus ve Thanos ayarı var, hatta bi ara Thanos'u yenmişti.
Galactus 2 tane Celestials almıyor muydu ? Yoksa ben mi uyduruyorum ? Hatırlayamıyorum :confused:

O sayılara tekrar bi' bakmam lazım ama Abraxas, göz dağı için başka bir evrenin Galactus'unu öldürüyordu. Bizim 616 Galactus ile alakalı pek fazla şey yoktu, ama Ultimate Nullifier'le tehdit ediyorlardı Abraxas'ı da. Bu arada Abraxas, Galactus ile Phoenix Force'un çok üzerinde; Eternity'den meydana gelmiş, yine onun seviyesinde bir varlık.
Yanılmıyorsam Galactus: The Devourer hikayesinde Galactus'un ölümü. Yalnız sadece F4 yok. Shi’ar gezegeninde geçiyor olay. Burada ölüyordu. Abraxas zaten Eternity'nin antitezi. Kozmik varlıklar bir uyum içinde olduğundan Abraxas Galactus'un varlığında kontrol altında tutuluyor. Galactus ölünce yada yok olunca Abraxas evreni yok ediyor. En azında aklımda kalan kısmı bu.

Yanılmıyorsam Galactus: The Devourer hikayesinde Galactus'un ölümü. Yalnız sadece F4 yok. Shi’ar gezegeninde geçiyor olay. Burada ölüyordu. Abraxas zaten Eternity'nin antitezi. Kozmik varlıklar bir uyum içinde olduğundan Abraxas Galactus'un varlığında kontrol altında tutuluyor. Galactus ölünce yada yok olunca Abraxas evreni yok ediyor. En azında aklımda kalan kısmı bu.
Doğrudur, okumadım Galactus The Devourer serisini. Ama Abraxas, tek bir evreni değil Multiverse'ü yok etmeye çalışıyordu. O noktada farklı bir durum olabilir.

Galactus 2 tane Celestials almıyor muydu ? Yoksa ben mi uyduruyorum ? Hatırlayamıyorum :confused:
Galactus 4 Celestials ile karşılaşmadan önce karnını tıka basa gezegenlerle dolduruyor ve tam gücü ile onlarla karşılaşıyor, 1 tanesini yendikten sonra 3'ü bir anda saldırıyorlar bu da Galactus'a fazla geliyor, daha sonra hatırladığım kadarı ile gerçekliği bükebilen yani aşırı güçlü başka bir karakter olan Franklin Richards yardım ediyor ancak o şekilde paçayı kurtarıyor diye hatırlıyorum ama çok emin değilim okuyalı oldu baya.

Galactus 4 Celestials ile karşılaşmadan önce karnını tıka basa gezegenlerle dolduruyor ve tam gücü ile onlarla karşılaşıyor, 1 tanesini yendikten sonra 3'ü bir anda saldırıyorlar bu da Galactus'a fazla geliyor, daha sonra hatırladığım kadarı ile gerçekliği bükebilen yani aşırı güçlü başka bir karakter olan Franklin Richards yardım ediyor ancak o şekilde paçayı kurtarıyor diye hatırlıyorum ama çok emin değilim okuyalı oldu baya.
Evet, öyle bir şeydi.

Biz örümcek adamın kartuşları niye bitiyor da kaldık adamlar gerçeklik bükmeyi tartışıyor :S

Ya şimdi benim aklıma takılmış iki mesele var

Birincisi The Avengersla ilgili, şimdi The Avengers'ın sadece filmini izledim, çizgiromanını okumadım ama çizgiromanı hakkında bir kaç yazı okudum zamanında. Bildiğim kadarıyla The Avangers'ın amacı popüler karekterleri bir araya getirmek suretiyle otomatikman epey popüler bir seri yaratmak. Bildiğim kadarıyla Spider-man, telif nedeniyle filmdeki Avengersta yer alamasada Şuan için mevcut olan çizgiromandaki Avengers takımlarından birinde mevcut. Ama geçenlerde Marvel tarihi isimli yazıda okuduğum bir bilgi kafamda soru işareti Bıraktı. Burada yer alan bilgide ise Spider-Man'in Civil War'dan önce Avengers ile çok alakası olmadığı yönündeydi. Spider-Man Marvelin en popüler karekterlerinden birisi, hatta belkide en popüleri ama buna rağmen niçin Iron-man, kaptan amerika veya Thor gibi Avengers'ın en daimi Üyelerinden olmadı?

Diğeri ise şu, Scarlet Witch ve QuickSilver Avengers age of ultronda yer alacak ama gene telif nedeniyle mutant olarak değilde süper güçlere sahip insanlar olarak geçecekler sanırsam. Ama bu iki karekter X-men'in bir parçası değilmiydi her ne kadar x-men filmlerinde Geçmiyor olsada? Marvel bu iki karekteri nasıl filmde gösterebiliyor?

Yazım hatası olduysa affola tabletten yazdım.

@StrawHat
Peter, Civil War döneminde değil de ondan 2 yıl kadar önce Bendis'in New Avengers serisi ile beraber katılıyor Avengers'a, Wolverine de aynı şekilde. Daha sonrasında zamanla hemen hemen tüm popüler Marvel karakterlerini Avengers'ta görme fırsatı yakaladık Bendis'in 9 yıllık yazarlık döneminde. Daha önce katılmamış olmasının sebebi, Spider-man'i Spider-man yapan şeylerin temelinde yatıyordu. Kimse tarafından gerçek kimliği bilinmeden mütevazı bir hayat sürdürmesi Spider-man formülünün tutmasındaki en önemli faktörlerden biriydi. Buna yaşadığı ekonomik sıkıntılar ve sosyal hayatta saygı görememesi gibi şeyler de eklenince hayranları onunla empati yapıp karakteri kucaklayabiliyorlardı. Yine Avengers'a katılmasına denk gelen dönemde Spider-man serileri de J. Michael Straczynski tarafından kaleme alınmaktaydı. Onun da Peter'ın hayat standartlarını oldukça yükseltecek hamleler yapıp, bununla da kalmayıp Peter'ın gizli kimliğini halka açıklaması, Peter'ı içlerinden biri olarak gören hayran kitlesini kızdırdı. Ondan sonra da One More Day story arc'ı ile tüm bunlar retcon'lanmış oldu ve Peter eski mütevazı yaşamına döndü. Ondan sonra da Luke Cage'in Avengers ekiplerinde (2010-2013 arası New Avengers ekibi, 2013'ten bu yana da Mighty Avengers ekibi) bir şekilde var olmaya devam etti, ama hiçbir zaman 2004-2008 arası dönemdeki gibi içli dışlı olmadı. Kısacası bu Avengers olayının en baştan denenmemiş olması için yeterli sebepler vardı, ha denendi, nabız yoklandı, bazı hatalardan geri dönüldü fena olmadı tabii.

Diğer sorun içinse, Wanda ile Pietro ilk kez X-Men yayınlarında gözükmüş olsalar da X-Men ekibinden değillerdi, kötücül bir ekip olan Brotherhood of Evil Mutants'a dahillerdi. İyilerin tarafına geçmeleriyle de ilk olarak Avengers'a katıldılar, bu sebeple her iki stüdyo da karakterlerde hak iddia edebiliyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık