Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Cilt 100 [3 Eylül 2021]

Hadi Doktor Kılıç Ustası diyelim ;) Meyve kullanımı, kılıç ustalığını iptal etmez. Bahsettiğin özellikler meyve kullanımı.
Meyve kullanılıyor özünde :dd.d Zoro gibi Mihawk gibi özü kılıç ustası olup teknikleri direkt kılıçtan gelen isim olmadıkça ötesi bana mantıksız geliyor. O yüzden kılıç ustası fakat saf kılıç ustası değil diyorum ben bunlara. Big Mom'da öyle Hawkins'te vb.

Law'ın bir kılıç öğretisi var fakat bu onu bushido yolunda bir kılıç ustası yapmıyor arada ki farkı anlamak istemiyorsun sadece bu bence olay Luffy eline kılıç alıp öğrense kılıç ustası olmaz. Senin dediğine gelirsek aynı zamanda Silah ustası olarak Usopp'unda rakibi olabilir oda öğretilmiş sonuçta adama veya Lao G gibi dövüş sanatçısı da olabilir yav Law sen neymişsin be ya.
Öff be kardeşim, bıktım bu, "herkes kesinlikle kılıcıyla fantezi yaşamalıdır, yoksa kılıç ustası sayılmaz" sözlerinden. Kılıç eğitimi gerekli düzeyde alan herkes, MF'de kılıç kullanan çöp denizciler dahil(bunlar da buşido yolunda depar atmıyor), kılıç ustasıdır. Seviyelerinin farklı olması, kılıç ustası olmadıkları anlamına gelmez. Zoro'nun çöp halini bile Mihawk, "kılıç ustalığın zayıf" diye tanımlıyor. Bu adam kılıç bulamayınca yumruk da atıyor, kendinize gelin be kardeşim, saçma sapan kurallar koymayın şu işe.

Nas

Nasıl bırakmazlardı gülüm yav. Mihawk adaya geldiğinde Shanks savaşa hazırlanıyordu, belkide en sert bakışlarından birini attı la adama, düello mu istiyorsun çekiyor. Tek kollu olduğu için Shanks ile dövüşmüyor, yoksa çizerim diyor, sen "aynı stil olsalar dövüşürlerdi" diyorsun. Shanks çift kılıç kullanıyordu da tek kılıca mı geçti, hayırdır, nasıl bir stil değişikliği bu? Ne stilinden bahsediyorsun, kılıcı bırakıp " şimdi asıl stilime geçme zamanı geldi, OKAMA KENPO" falan mı diyor :hhh:

Law muhabbetine gelirsek, tekniklerini Kılıç Ustalığı ile harmanlıyor. Bkz; Kaku da tekniklerini Kılıç Ustalığıyla harmanlıyor. Daha net bir örnek için; Mr.1'e bakılabilir. Sana göre meyve yiyince veya H. Haki açınca, ne bileyim yanlışlıkla tekme atınca falan Kılıç Ustalığı iptal oluyordur gerçi, kime ne anlatıyorum.
İşin komik yani dünyanın en iyi kılıç ustası için Shanks'in onun düello etmek için geldiğini düşünmesi. Buradaki ayrıntıyı kaçıyorsunuz. Shanks niye Mihawk'ın düello için geldiğini düşünsün ki eğer Mihawk'ın ondan daha önde oldugunu düşünen biri olsa ya da bunu kabul etmiş biri olsa bu soruyu sorması mantıksız. Aksine düello için Shanks'in Mihawk'a gitmesi gerekir. Ama Shanks Dünyanın en güçlü kılıç ustasına düello için mi geldin diye soruyor. Cidden ironik.

Altındaki mesaj

Meyve kullanılıyor özünde :dd.d Zoro gibi Mihawk gibi özü kılıç ustası olup teknikleri direkt kılıçtan gelen isim olmadıkça ötesi bana mantıksız geliyor. O yüzden kılıç ustası fakat saf kılıç ustası değil diyorum ben bunlara. Big Mom'da öyle Hawkins'te vb.
Saf kılıç ustası diye muhabbet yok. Meyve kullanmayan, tek yeteneği Kılıç Ustalığı üzerine olan Kılıç Ustaları var. Mihawk meyve yese veya tekme falan atsa, kılıç ustaları cemiyeti tarafından locadan ihraç mı edilecek?

İşin komik yani dünyanın en iyi kılıç ustası için Shanks'in onun düello etmek için geldiğini düşünmesi. Buradaki ayrıntıyı kaçıyorsunuz. Shanks niye Mihawk'ın düello için geldiğini düşünsün ki eğer Mihawk'ın ondan daha önde oldugunu düşünen biri olsa ya da bunu kabul etmiş biri olsa bu soruyu sorması mantıksız. Aksine düello için Shanks'in Mihawk'a gitmesi gerekir. Ama Shanks Dünyanın en güçlü kılıç ustasına düello için mi geldin diye soruyor. Cidden ironik.

Altındaki mesaj

Zaten düello teklifi için gelmiyor ki. Sen bir kol taktır önce, sonra düşünürüz diye reddediyor teklifini. Düello teklifini Mihawk yapıyormuş gibi konuşmuşsun.

Saf kılıç ustası diye muhabbet yok. Meyve kullanmayan, tek yeteneği Kılıç Ustalığı üzerine olan Kılıç Ustaları var. Mihawk meyve yese veya tekme falan atsa, kılıç ustaları cemiyeti tarafından locadan ihraç mı edilecek?
Saf kılıç ustası olmaz benim için. Oda, ortaya yine tartışılacak bir konu bıraktı. :dd.d Bence fan yapımı bir görseli geçiştirmiş. Birisi bizim burada böyle tartıştıklarımızı soruya çevirip sorsa, bana kılıç ustalığını detaylandırır gibi geliyor.

Edit. Ayırır yani bunları.

Zaten düello teklifi için gelmiyor ki. Sen bir kol taktır önce, sonra düşünürüz diye reddediyor teklifini. Düello teklifini Mihawk yapıyormuş gibi konuşmuşsun.
Düello teklifi yapan yok. Shanks düello için mi geldin havamda değilim diyor. Karşısındaki en güçlü kılıç ustası. Hani normalde meydan okunan adam kendisi olur. Ama Shanks niye öyle düşünüyor garip. :D

Aynen öyle kaç noktada eğitim almış ama işte... :S

Hhahahah valla kendi yorumunda kendini haksız çıkaran tek insansın. MR.1 kılıç ustası mı? :S
Diğer tarafta bırakmazlardı, eğer Shanks kılıç ustalığı konusunda hayvan gibi güçlenmeye devam etseler bırakmak için bir sebep olmazdı. Mihawk veya Shanks dediğin adamlar çift kılıç stili sahibi biri mi de ''tek kollu bir adam ile dövüşmem'' diye bir olay çıkaracak? Savaşa hazırlanmıyordu çünkü biliyor Mihawk'ın düello etmeyeceğini. Neden dersen bu adamlar geçmişten buyana ilk defa karşılaşmıyorlar. Mihawk'ın neden geldiğine ve sözlerine bak ''Bana geçmişte bir çocuktan bahsetmiştin'' gibi şeyler söylüyor Luffy için. Bunu ne zaman söylemiş olabilir sence? Mantıken Luffy'den sonra ve kolsuzken. Bu adamlar geçmişte düello etseler bile aralarında arkadaşlık var bir noktada, beraber içiyorlar falan. Sen ''sert bakış attı'' falan diyorsum hala yav. :D

Bir de trollük yapıp ''Okama Kenpo'' hikayeleri anlatıyorsun. Aynen Okama kenpo açacak. Mesela bir meyve yeteneği olamaz ya da Kral hakiyi çok farklı bir mod da kullanamaz değil mi senin kafana göre. Ciddi ciddi tartışıyoruz bir de seninle...

Law'ın düz kılıçla yaptığı saldırı yok, Kaku'nun yaptığı çoğu saldırı saf kılıçla diyebileceğimiz ya da 9 stil teknikleriyle harmanlayarak yaptığı saldırılar.
Sen Room açıp meyveyle içten saldırı yapmak ile Zürafa meyvesi yemiş birinin saldırılarını bir tutuyorsan bir şey anlatmak zaten mantıksız sana. Öyle ki Kaku meyveyi dala yeni yiyor, onun öncesinde bu karakter kılıç ustalığı üzerinden ilerleyen bir karakter.
Mr.1 kılıç ustasıdır. Bir kılıç mı arıyorsun dostum? Bedeninin tamamı kılıç ve Mihawk'a meydan okuyor. Git bir Zoro vs Mr1'e reset at sen :S

Bir sebep yok mu? Adam kolun yok diye yapmıyorum diyor, sen sebep yok diyon. Bu mangayı nasıl okuyosun, anlamak mümkün değil. Düello etmeyeceğini bilse, o sözleri etmezdi. Kendi kafana göre sallama bir şeyler. Her zaman dostluğu bahane edeceksek kankam, Garp vs Roger, Garp vs Wb, Wb vs Roger'i falan çöpe at. Onlarda dostça alıştırma yapıyorlardı diyelim hadi. Çöpedile sırf kancaylan dokundu diye nasıl bir içerlenmişsen, gözlerin kör olmuş, mangada olmayan şeyler görmeye başlamışsın.

Lol. Kral Haki diyor ahahaha. Zoro vs King'de de kafası güzeldi herhalde arkadaşın. Hacım Zoro H. Haki açtı, o kapalı gözlerini aç artık. Öhm öhm, Zoro artık Haki Masterları sınıfından falan mı, ne yaşıyorsun da bu gibi çıkarımlar yapıyorsun? Şu ciddi ciddi muhabbetin baydı artık, sen ciddi ciddi değil, saçma sapan tartışıyorsun, ben de bir şeyler anlaman ümidiyle seni ciddiye alıyorum.

Ayrıca Kılıç Ustası olduktan sonra meyve yiyor zaten Law da. Ne dediğinin farkında değilsin herhalde. Her ikisi de meyve harmanlıyor ustalıklarına işte, ne yapacaz seninle Croco-boy yav.

Öff be kardeşim, bıktım bu, "herkes kesinlikle kılıcıyla fantezi yaşamalıdır, yoksa kılıç ustası sayılmaz" sözlerinden. Kılıç eğitimi gerekli düzeyde alan herkes, MF'de kılıç kullanan çöp denizciler dahil(bunlar da buşido yolunda depar atmıyor), kılıç ustasıdır. Seviyelerinin farklı olması, kılıç ustası olmadıkları anlamına gelmez. Zoro'nun çöp halini bile Mihawk, "kılıç ustalığın zayıf" diye tanımlıyor. Bu adam kılıç bulamayınca yumruk da atıyor, kendinize gelin be kardeşim, saçma sapan kurallar koymayın şu işe.
Tamam reis WB'nin bisentosu da kılıç sınıfına giriyor WB Dünya'nın en güçlü insanı ve en güçlü kılıç ustası olarak anılsaymış keşke. Benden bugünlük bu kadar ne düşünmek istiyorsan düşün.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık