Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Katakuri vs. Marco

Kim Kazanır ?

• Kullanılan toplam oy
    341
Bir meydan muharabesinde ne bekliyordun ki herkesin birebir eşleşmesini mi ? Marco ile bir amiral teke tek çarpışsa o savaş günler sürer.Hem mangaka anlık olarak çizdiği için hem de savaşın kim kime dum duma tarzı devam ettiği için yonkou komutanlarinı bu şekilde saf dışı bırakmayı seçti.Üstelik k.haki ile Marco gayet sezebilirdi Onigumoyu.Kayrosekiyi bilmese bile en azından sıyrılabilirdi gayet.

Amiraller Marcodan üstündürler ama mangakanın çizmediği bir dövüşte Marcoyu bir iki saate alacak adam yoktur.Adamın iyileşmesinin sınırı yok neredeyse.Sakazukiden iki üç yane lav yumruğu yedi.Garptan direk hazırlıksız iken darbe yedi.Kizarudan yediği lazerin haddi hesabi yok.Bunlara rağmen kalkıp savaşabilen adamı zaten öyle bir iki darbeye alamazsin.Alacak adam var diyorsan da o senin kendi düşüncen.
Garp eşleşti mi ? Hayır ama fark ortada.Garp'ın amirallerden öte olduğunu biliyoruz koltuğa tek kuruluyor.Adam belirgin farkını haki ile tek yumrukta koyuyor.Fakat amiraller bu söylediğini yapamıyorlar.Belirgin fark varsa meyve önemli değil o farkı görmemiz lazım ama göremiyoruz.Mesele bir iki darbe değil farkı görmemiz.Kizaru vuruyor adam acıdı diye dalgaya vuruyor aynısını Kizaru da söylüyor.İkisi de haki kullanıyor eee nerede bu fark.Haki her derde deva iyi biliyorsun.Marco'yu Garp gibi adamlar 2 saatte her türlü alır senin iddaa ettiğin farkı koyan adamların da alması gerekir ama sende biliyorsun alamayacaklarını.

Ayrıca kendi ağzınla söylemişsin senin dediğin gibi günlerce sürüyorsa amiralden farksız olduğunun kanıtı zaten o oluyor.10 günlük dövüş bilgisi ortada.

Shilliew sağ kol olarak mı geçiyor ki?
Nasıl geçtiği önemli değil aslında. Sağ koldan kastım tayfadaki en güçlü kişi olmasıdır. Tayfada en güçlü olup da sağ koldan daha aşağı rütbe alan biri de görmedik zaten bugüne kadar.

Baktığın zaman Shiryuu'nun tayfaya geliş şekli ve yarattığı güç etkisi diğerlerinden daha farklı zaten. Mangaka açık bir şekilde ayırmış bu adamı. Isterse sol bacak olsun önemli değil :) Ondan güçlüsü yok.

Garp eşleşti mi ? Hayır ama fark ortada.Garp'ın amirallerden öte olduğunu biliyoruz koltuğa tek kuruluyor.Adam belirgin farkını haki ile tek yumrukta koyuyor.Fakat amiraller bu söylediğini yapamıyorlar.Belirgin fark varsa meyve önemli değil o farkı görmemiz lazım ama göremiyoruz.Mesele bir iki darbe değil farkı görmemiz.Kizaru vuruyor adam acıdı diye dalgaya vuruyor aynısını Kizaru da söylüyor.İkisi de haki kullanıyor eee nerede bu fark.Haki her derde deva iyi biliyorsun.Marco'yu Garp gibi adamlar 2 saatte her türlü alır senin iddaa ettiğin farkı koyan adamların da alması gerekir ama sende biliyorsun alamayacaklarını.

Ayrıca kendi ağzınla söylemişsin senin dediğin gibi günlerce sürüyorsa amiralden farksız olduğunun kanıtı zaten o oluyor.10 günlük dövüş bilgisi ortada.
Önceki yorumunda bana istisna al diyordun.Şimdi de Garpın bu hareketleri istisna oluyor işte.Koskoca denizci kahramani adam.Kk dengi denilen Wbnin bile surat ifadesini yamultan adam köşede durmayacaktı değil mi ? Bu da mangakanın Garpi olaya dahil etmesi bir nebze işe.Garp orada Marcoya yumruğu vurarak buradan sadece Luffy geçecek mesaji verdi.

Bir diğer taraf ise Garp Marcoya fiziksel olarak baskın geldiği için öyle bir duruma geldi Marco.Ayni olay G4-Luffy vs Doffyde de oldu.Lakin ayni Luffy Krakere.Doffyden daha çok zorlandı.Bunun sebebi de dövüş tarzlarındaki farklılıklar.Garpın attığı bir yumruktaki fiziksel güç ile Sakazukinin attığı bir yumruktaki fiziksel güç aynı mı sence.G4 luffy olayını bu yüzden attim ortaya.Bir tarafta Krakerden güçlü olmasına rağmen G4 yiyince uçan Doffy.Diğer tarafta kuklaları bile neredeyse yerinden oynamayan Kraker var.Bunu nasıl açıklayacaģız peki.G4 luffynin Doffye góe daha çok şansı var çünkü Doffye vurabilmesi için aşması gereken kraker askerler yok.Bilmem anlatabildim mi burayı.Garpın yumruğu Sakazukinin yumruğundan daha sert ve güçlü.Sakazuki ise Wbye vurunca kafayı alıp öleyazdırıyor Wbyi.Peki Garptan bir yumruk yese Wb daha çok mu hasar görür Sakazukiye göre.

Sakazuki yumruk ile Marcoyu geldiği yere gönderemez ama Garptan daha çok hasar verebilir ve meyvesini daha çabuk sınıra ulaştırabilir.Fiziksel eksikliğini meyve yeteneği ile kapatıyor vslerde.Tabi bu durum Garpa göre.Marco+Vistaya ahh çeken adam dayanıklılıkta zirvelerdedir.Biraz karıştı ama umarım anladın ne demek istediğimi.Bir yumruk ile Marcoyu geri gönderdi,Saka yapamadı diye Garp>Saka olmuyor yani.Buradan yola çıkarsak Kraker>Doffy oluyor ki böyle bir şeyin izahati yok malesef.

Ben zaten Marcoyu Amirale en yakın korsan olarak görüyorum Yonkouları kenarda bırakırsak.Aradaki fark kişiden kişiye değişir ben diyeyim iki tık sen de bir tık.Kimse de öyle iki saate alamaz bu adamı.Şu yediği darbeleri Wb bile tam olarak yemedi.Başka biri yese idi bunları mesela Katakuri direk mefta olurdu.

Benim garibime giden Marco üzerinden yürüyüp de tüm yonkou sağ kollarına amiral seviyesi çekmen.Katakuri karşısında henüz bu seviyelerdeki bir adam görmedi bu arcta.Jimbe ile begenin saldırısından sıyrılmak yetiyorsa o ayrı tabi.

Şimdiye kadar gördüklerimizi göz önünde bulundurursak Marco rahat zorlukta yener. Amiralin attığı ışınlardan yara almadan çıkan bir karakter var, 2-3 haribo etkilenmez koca Marco'yu.

Son düzenleme:
Önceki yorumunda bana istisna al diyordun.Şimdi de Garpın bu hareketleri istisna oluyor işte.Koskoca denizci kahramani adam.Kk dengi denilen Wbnin bile surat ifadesini yamultan adam köşede durmayacaktı değil mi ? Bu da mangakanın Garpi olaya dahil etmesi bir nebze işe.Garp orada Marcoya yumruğu vurarak buradan sadece Luffy geçecek mesaji verdi.

Bir diğer taraf ise Garp Marcoya fiziksel olarak baskın geldiği için öyle bir duruma geldi Marco.Ayni olay G4-Luffy vs Doffyde de oldu.Lakin ayni Luffy Krakere.Doffyden daha çok zorlandı.Bunun sebebi de dövüş tarzlarındaki farklılıklar.Garpın attığı bir yumruktaki fiziksel güç ile Sakazukinin attığı bir yumruktaki fiziksel güç aynı mı sence.G4 luffy olayını bu yüzden attim ortaya.Bir tarafta Krakerden güçlü olmasına rağmen G4 yiyince uçan Doffy.Diğer tarafta kuklaları bile neredeyse yerinden oynamayan Kraker var.Bunu nasıl açıklayacaģız peki.G4 luffynin Doffye góe daha çok şansı var çünkü Doffye vurabilmesi için aşması gereken kraker askerler yok.Bilmem anlatabildim mi burayı.Garpın yumruğu Sakazukinin yumruğundan daha sert ve güçlü.Sakazuki ise Wbye vurunca kafayı alıp öleyazdırıyor Wbyi.Peki Garptan bir yumruk yese Wb daha çok mu hasar görür Sakazukiye göre.

Sakazuki yumruk ile Marcoyu geldiği yere gönderemez ama Garptan daha çok hasar verebilir ve meyvesini daha çabuk sınıra ulaştırabilir.Fiziksel eksikliğini meyve yeteneği ile kapatıyor vslerde.Tabi bu durum Garpa göre.Marco+Vistaya ahh çeken adam dayanıklılıkta zirvelerdedir.Biraz karıştı ama umarım anladın ne demek istediğimi.Bir yumruk ile Marcoyu geri gönderdi,Saka yapamadı diye Garp>Saka olmuyor yani.Buradan yola çıkarsak Kraker>Doffy oluyor ki böyle bir şeyin izahati yok malesef.

Ben zaten Marcoyu Amirale en yakın korsan olarak görüyorum Yonkouları kenarda bırakırsak.Aradaki fark kişiden kişiye değişir ben diyeyim iki tık sen de bir tık.Kimse de öyle iki saate alamaz bu adamı.Şu yediği darbeleri Wb bile tam olarak yemedi.Başka biri yese idi bunları mesela Katakuri direk mefta olurdu.

Benim garibime giden Marco üzerinden yürüyüp de tüm yonkou sağ kollarına amiral seviyesi çekmen.Katakuri karşısında henüz bu seviyelerdeki bir adam görmedi bu arcta.Jimbe ile begenin saldırısından sıyrılmak yetiyorsa o ayrı tabi.

Sadece meyveyle zarar veremiyorsa haki ile verecek arkadaş öyle bahane mi olur.Sen sanıyor musun ki Kuzan ve akainu birbirine meyveyle zarar verdi.Haki kullandılar öyle zarar verdiler başka yolu yok.Akainunun kulak gitmiş mesela.Eh bu ikisi dövüşürken bunu yapabiliyorlarsa aynını çok rahat Marco'ya da yapabilirler.Ama şimdi diyeceksin onu günlerce dövüşten sonra yapabildiler.Marco'ya da günlerce dövüşten sonra yapabilirseler pek anlam taşımaz.Hemen yapamayacaklarına göre Marco da onlarla aynı seviyededir.10 günlük dövüş sonrası marcodan akainu gibi kulak alman bir anlam ifade etmez yani.Yine amiral seviyesi olduğunu tasdiklemiş olursun.Mevzu garp gibi bunu hemen yapabilmende.Seviye farkını öyle gösterirsin.Nasıl yaptığının bir önemi yok önemli olan yolunu bulman.Kuzan bulmuş mesela buz ile kesmiş.

Sözün özü ben savaşta Jozu'nun amirallere denk Marco'nun ise eşit olduğunun gösterildiğini savunuyorum.Çünkü Marco bu adamlarla eşit çizildi.İkisi de yalan söyleme diyor aldıkları darbelere amiral ile aynı vuruşlara tepkiler bile aynı.Bir amiral eşitliği bozabilmek için koramiral yardımı almak zorunda kalıyor gibi.Mangada açık olarak gösterildiğini düşünüyorum.

Anket sonucu zaten herşeyi gösteriyor.OP ta şuan dahi amirallarden biri yanina 3-5 koramiral ve 1 kamyon denizci eri alıp gidip BB ile kapışsın bakalım geriye sağ dönen olucak mı:a:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık