Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Katakuri vs. King

Dövüşü kim alır ?

• Kullanılan toplam oy
    444
Ateşini kısması büyük dezavantaj, Zoro ateşi kısınca 2 kez kesiyor zaten. Katakuri meyve uyanışı ile vura vura beynini patlatır Kingin.

Kaldı ki bunu Katakuri geleceği görme yeteneği ile çok rahat kavrar. King alevi kapamadan Katakuri hazırlığını yapmış olacak.
Ateşini niye kıssın adam ? Karşısında ateşini kısmasa bile onu yaralayacak bir kral haki kullanıcısı mı var ?

Hangi saldırısı Zoro'nun Enma ile yaptığı killer'i tekleyen saldırı kadar güçlüdür ? Hangisi biri bana söylesin ? Cidden eğer Katakuri'yi Enmalı Zoro'dan iyi saldıran biri olarak görüyorsanız tamam derim katılmasam da.

"Ateş mochiyi eritir" muhabbeti de saçma. Mangaka hakiyi bu kadar ön plana çıkarmışken, hala serinin ilk zamanlarına ait yorumlar yapılıyor. Ortada Akainu vs Aokiji gibi bir olay varken, böyle yorumlar çok sığ duruyor.
Ateş mochiyi eritiri manga panlleriyle tak tak çürüttük artık mühim değil.

ama Kuzan ve Sakazukinin olayı alakasız olmuş gerçek hayatta da Magma ve Buz temas ettiğinde bir taraf diğerine üstün gelmiyor. Ateş, Su gibi bir olay yok burada

Zoroyu karşılaştırma olarak örnek verdim.
Anlatmak istediğim luffy olunca tolere ediyorsunuz argüman sunmuyorsunuz.
Argüman mı sunmuyoruz? Kaç tane resim atıldı bakmıyor musun? Gerçi ben ne anlatıyorum ki. Herif G4 ile adayı havalandırmış sen gelmişsin normal halkın gözünde güçlüdür görünüyor diyorsun. Aynen G4'ün saldırı gücü düşük.

Ateşini niye kıssın adam ? Karşısında ateşini kısmasa bile onu yaralayacak bir kral haki kullanıcısı mı var ?

Hangi saldırısı Zoro'nun Enma ile yaptığı killer'i tekleyen saldırı kadar güçlüdür ? Hangisi biri bana söylesin ? Cidden eğer Katakuri'yi Enmalı Zoro'dan iyi saldıran biri olark görüyorsanız tamam derim katılmasam da.
Hızlanması gerekiyor ki Katakuriye vurabilsin. King uçup gaga ile Katakuriye vuramayacağına göre mecburen ateşi kısması ve savunmadan açık vermesi lazım.

Snakemane bile ayak uydurdu Katakuri. Kingin bu adamla savaşması için her halükarda hızlı olması lazım.

Kaldı ki Zoro tekrar ediyorum Kinge karşı çok güçlü kaldı, şu an Queen gelse üstüne onu da alacak kadar var.

King bu yüzden dolu bir karakter olamadı.

Katakurinin Luffyi zemine gömdüğü saldırıyı King yese mortu çeker gayet

İçten patlamalı b hakiyi kaç kişi yapıyor ki King yapsın! King zaten Tanrı psikolojisinde olan birisi. Sadece kendinden güçlü Kaidoya biat ediyor. Bu yüzden önünde yapsalar, bu neymiş diye öğrenmek istemez.

Kingin kılıç ustaliğı gayet üst seviyede. Zoronun 3 kılıç stiliyle gayet başa çıkıyor üstüne bütün kılıclarını topladı Zoronun.

Kingin forumda kimsenin değinmediği ateş tabanlı saldirıları var. Ateşi yumruğuna tekmesine kılıcına ekleyip saldırabiliyor.

King vs Zoro için 1 vs 1 denemez. King öncesinde Marcoyla ve Sanjiyle de kapışıyor. Zoroya olduğu gibi yok mink yardımıydı, yok hasar sıfirlamaydı, yok Enmaydı yok Kral hakiydi yok. Adam zaten artik tükenmekte olduğu için nihai saldırı yapıyor ve yeniliyor. Son atağı yapmayıp defansta kalsa Zoro Enmayla sabaha kadar kesse bana misın demiyordu zaten.

Nihayetinde King > Katakuridir. Katakuri önce saldırı gücünü artırsın, sonra tekrar değerlendirmeye alınabilir.

Bir de kimsenin cevap vermediği Mochi Ateş ilişkisi var. King Katakuriyi kavurur, mochi karamel olur, nasıl Jozunun Acei yenmesi imkansızsa Katakurinin de Kingi yenmesi mümkün değil. Luffy fanları ıslak rüyalarından uyansın artık. :)
Kata nasıl çok az kişide olan geleceği görme yeteneğine sahipse, King'den de içten patlamalı biliyor olabileceğine dair beklenti vardı.

Üst seviyede olduğunun kanıtı yok. Kılıcındaki eklenti sayesinde kılıçları o tırmıklara sıkıştırdı. Bu mu kılıç ustalığı? Ayrıca 3 stiliyle başa çıkmasının ana nedeni hızı ve gücüydü. Ben kılıç ustasının sergileyeceği incelikleri göremedim. Kendisinin de böyle bir derdi yok zaten.

Ateş tabanlı saldırıları bir artı zaten. Irk özelliği derken onu da kastediyorum.

Ne tükenmesi yahu? Orijinal çeviriye bak, King orada sınırımdayım vs demiyor. Ayrıca Marco dövüşünden sonra King'de belirgin hiç bir yorgunluk yok. Bir handikapı olsaydı, Oda bunu bize söylerdi.

Nasıl nihayete vardırmış oldun şimdi böyle. Neyiyle Kata'nın önünde tam olarak?
Son cümlendeki saçmalıklara değinmeyeceğim bile. Argüman oluşturduğunu mu sanıyorsun şimdi sen?

Katakuri'nin hiç şansı yok. Ha kolay kolay yenilmez tabii ama karşı tarafı yenmesinin hiçbir yolu yok. Katakuri'yi gidin Queen ile kıyaslayın daha çekişmeli ve yoruma açık bir vs olur.

Hızlanması gerekiyor ki Katakuriye vurabilsin. King uçup gaga ile Katakuriye vuramayacağına göre mecburen ateşi kısması ve savunmadan açık vermesi lazım.

Snakemane bile ayak uydurdu Katakuri. Kingin bu adamla savaşması için her halükarda hızlı olması lazım.

Kaldı ki Zoro tekrar ediyorum Kinge karşı çok güçlü kaldı, şu an Queen gelse üstüne onu da alacak kadar var.

King bu yüzden dolu bir karakter olamadı.
İşte buna katılmıyorum.

Katakuri geleceği görüyorsa, King'in de Kata'nın saldırılarına dayanacak bir savunması var neden açık verip savunmasından ödün versin ? Savunmada kalırsa onu tehdit edecek bir saldırı mı gelecek diyorum sabahtandır. Bana bunun cevabını verin size katılayım.

Kata geleceği görüyorsa diğeri de katadan gelecek her saldırıda kendini koruyacak bir savunmaya sahip. Olay hangisinin erken tükeneceğinde.

Tekrar söylüyorum King, Zoro karşısında açık verdi çünkü hızlanmasa bile onu kesebilecek bir karakter var karşısında, Kata'da aynı durum niye olsun ?

İşte buna katılmıyorum.

Katakuri geleceği görüyorsa, King'in de Kata'nın saldırılarına dayanacak bir savunması var neden açık verip savunmasından ödün versin ? Savunmada kalırsa onu tehdit edecek bir saldırı mı gelecek diyorum sabahtandır. Bana bunun cevabını verin size katılayım.

Kata geleceği görüyorsa diğeri de katadan gelecek her saldırıda kendini koruyacak bir savunmaya sahip. Olay hangisinin erken tükeneceğinde.

Tekrar söylüyorum King, Zoro karşısında açık verdi çünkü hızlanmasa bile onu kesebilecek bir karakter var karşısında, Kata'da aynı durum niye olsun ?
Yahu Marco uçup tekme ile vurunca kan aldı bu adamdan. Katakuri niye zarar veremiyor ben onu anlamadım.

Katakuri gayet vurunca inletebilir Kingi ki saldırı gücü gelişmiş biri katakuri.

Ateş mochiyi eritiri manga panlleriyle tak tak çürüttük artık mühim değil.

ama Kuzan ve Sakazukinin olayı alakasız olmuş gerçek hayatta da Magma ve Buz temas ettiğinde bir taraf diğerine üstün gelmiyor. Ateş, Su gibi bir olay yok burada
Akainu ve Aokiji olayını serinin, kendi içindeki mantığına göre örnek verdim. Ateşte yanmıştı magma karşısında. Ama gerçek hayatta da magma kaynağına bağlıysa her türlü eritir buzu. Isı yayıyor sonuçta. Temas etmelerine gerek yok yani.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık