Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Katakuri vs. King

Dövüşü kim alır ?

• Kullanılan toplam oy
    445
Kaidoyu kesen zoronun saldırıları kinge işlemiyordu , h.haki açmasa muhtemelen Zoro kaybedecekti bu savaşı. Peki zoroyu katakurinin karşısına koysak ve vurmasını sağlasak (zoronun kataya vurabileceğini kabul etmeyenler için) h.haki kullanmadan dahi katakuriye rahatça zarar verebilir. Aksini iddia eden ağır kata fanıdır.
Şimdi bu durumda king dayanıklılık olarak katakurinin önüne geçiyor aynı zamanda katakurinin Zoro kadar hasar gücü de yok.
Kinge hasar da veremeyecek.

Geleceği görme olayına gelirsek , defalarca yeterince hızlı olunursa bunun üstesinden gelinebileceği gösterildi. King hem hızlı , hem çeşitli pozisyonlardan saldırılar yapabilme potansiyeline sahip bu durumda katakuri ile rahatça vuruş alışverişine girebilir.

Sonrası kimin hasarlara dayanabileceğine geliyor.
Katakuri kinge hasar vuramaz iken , King magma seviyesinde ateş kullanarak veya kılıcı ile katakuriye çok ciddi hasarlar verebilir.

Yani katakuri iyi , sevilen bir karekter , potansiyel olarak fazla ama objektif bakıldığında bariz şekilde king alır bu savaşı.
Sırf paneli az diye , marco şekil yaptı diye , kötü lanse edildi diye gücü inkar ediliyor.

Farklı olarak tabiki katakuri de kazanabilir.
Oy farkının bu denli olması fanboylugun önemini vurguluyor.
Kafasını lastik gibi sündürüp fırlatmasından daha şiddetli o saldırı ama sen bilirsin.
Göze hitap etmemesi zayıf olduğunu göstermez , lazer gibi diyordu zoro.

King karşısında koka basmadı Sanji. Ki kendisi zırhın dayanıklılığını övüyordu saldırı sonrasında. Germa üyeleri hem daha güçlü ve sert bir iskelete sahip+Sanji'yle aynı suite sahipti.

Germa için özel mermiler kullanılıyordu tüm kekte. Pudding söylüyor bunu. Sanji sadece vücut sertliği olarak gen uyanışı sonrası o seviyeye çıktı.

Bu da gen uyanışı sonrası Sanji'nin vücut sertliği.

Big Mom direkt vurup işlerini bitiriyor bunların. Kadının fiziksel gücü King'e tur bindirecek seviyede çünkü. King'in yapamadığını rahatlıkla yapıyor.

Yonji o ekibin suit bile varken açık ara en zayıfı olarak gösterildi. İchiji suratının ortasına kare mochi yiyip devam etmiş kapakta gözüküyor. Kare mochi dediğin saldırı Snakeman'in culverin atağını bastırıyordu. İchiji ile Yonji arasında epey fark var yani. Ki ben örneği bile İchiji ve Niji'den verdim zaten.

Yonji'ye saldıran Oven'dı zaten. Sonrasında da gözükmüyor ortalıkta.

Bundan bahsetmiştim ben. Ki adam performans diyor.İşin içine irade/azim girerse durum elbette değişebilir de Sanji stat olarak gerideydi yonji hariç herbirinden.
Koka basmamış olabilir sanji , ozaman bu durum karşısında suit epey güçlü değil mi?
Madem kingin o saldırısı suiti bile delemiyor ozaman sanjinin içerden zayıf olmasının ne anlamı kalıyor? Yani dayanıklılık anlamında sanjiyi zayıf saysak dahi suiti giyince diğerleriyle eş olacak.
Bu durumda diğerlerinin kemiklerinin veya vücutlarının güçlü olmasının bir esprisi kalmıyor. Suit giydiklerinde. Eğer suit aşılırsa sanji haki basar kardeşleri de normal dayanıklıkları sayesinde kurtulur benzer duruma düşerler.
Yani bu açıdan süiti kıyaslama yaparken duruma dahil etmenin önemi kalmıyor.

Suitsiz açıdan bakarsak , kardeşlerin yetenekleri epey kısıtlı hale geliyor.
Birincisi kardeşleri uçamıyor. Sanji uçabiliyor bu durumda hasardan kurtulma ihtimali artıyor. Buda daha uzun dayanacağını gösteriyor.
İkincisi sanji ayaklarını kullanarak saldırıları rahatça bloklayabilir. Hakiyide işin içine katarsak kişinin iradesine bağlı o anki gücüne ve duygularına bağlı. Oysa kardeşlerinin bedenlerinin belli bir limiti var.
Bu açıdan bile dayanıklılık olarak yüksek.

King ile bigmomu kıyaslamak tabiki doğru değil ancak kingde çok dayanıklı bir karekter

Germa için özel mermiler kullanılıyordu bu doğru , germanın vücudu geçip delebilecek mermilerdi. Ancak bu mermiler hakiyi aşabilir miydi? Bana kalırsa hayır , öyle olsa sıkarlardı bir şekilde sağlam adamlara. Bu durumda sanji gene avantajlı. Ki sanji görüş hakisi sayesinde o mermileri yemez dahi ama mesele dayanıklılık olduğundan eklemedim.

Bahsederken kardeşleri diye bahsettiğiniz için Yazdım yoksa yonji zaten diğerlerine göre zayıf orası belli.

Adamın ateşe özel bi zayıflığı olsa belirtilir böyle sahnelerde. Luffy’nin g2 saldırılarında hep ateş var.

Normal bi insan ateşe ne kadar zayıfsa kata da o kadar zayıf.

edit:
@Enma
Tüm kek adasında aşağılanması yetmemiş queen bile söylüyor bunu:
Kardeşlerine kıyasla zayıftı. İradesi sağlamdır, dövüşse belki pes etmeyip kazanırdı onu bilemem. Ama kuvvet, hız ve özellikle dayanıklılık gibi konularda kardeşleriden zayıftı.
Queen herkesi aşağılıyordu zaten burdan yola çıkarak yorum yapmak oek mantıklı gelmiyor.Ayrıca bu saldırılarına kardeşleri dayanabilirmiydi orasını bilmiyoruz. Katakurinin normal tekmesinde ichijinin içi dışına çıkıyordu az kalsın.
Queen suit giysin diye sanjiye baskı uyguluyordu bu sahnelerde zaten buna da yorulabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık