Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Katakuri vs. Jinbe

Er meydanından kim galip çıkar ?

• Kullanılan toplam oy
    233
Devamını yazayım.Yazarın kafasındaki shichibukai imajı sizin kafanızdaki shichibukai imajından çok farklı.Luffy kimi dövmüş kimi dövmemiş bu da ilgilendirmiyor yazarın kafasındaki imaj açısından.Jinbe -Crocodile - Doflamingo - Ace aslında hemen hemen aynı liglerin adamları olarak gösterildi.Aralarında seviye farkları olsa bile.Jinbe croco ve ace işkencede ses çıkarmayan 3 kişi diye eş tutuldu.Yani belli başlı lordlar ve o teklifi alan Ace.Jinbe -Ace denkliği malum aynı jinbe croco için vs atalım muhabbetine denk çizildi.Croco - Doffy savaşta yine denk çizildi.Ace zayıf diyeceksiniz yine hayır aslında Kuzan’a kaybetmedi Saka’ya kafa tutu eli yandı.O iki dakikada kaybetmesi bile Akainunun hayvanlığı ve meyve hiyerarşisiydi.Bunun dışında işte Jinbe imparatora kafa tutabiliyor Croco için ray dengi gibi garip bilgiler gelebiliyor.Bunların tek sebebi var o da mangakanın kafasındaki lord seviyesi imajı yüzünden.Bu sebeplerden ötürü seviyeleri aşağı yukarı şöyle.Eğer kata,king,Beckmann gibi adamlar amiral seviyesiyse 2. Komutan seviyesiler yani şu an bildiğimiz sağ kol seviyesi esasında.Ki amiral seviyesi olduklarını düşünüyorum.Eğer bu 1. adamlar amiral seviyesi değilse de onlara tamamen eşitler yada onlarla ikinci komutan arasında bir yerdeler.Buna net örnek olarak Ace verebiliriz Marco’ya eşit olmama açısından.
Wowowowowooow bi dk reyiz, Croco için nerede Ray dengi dendi lan noluyoruz oha nerde geçti bu :S La Croco boy sen mi yayıyon böyle mitleri :S

Hayır değil olmuyor. Jimbei 3. Adam ile 4. Adam arası bir güce sahiptir. Temiz 4. Adam gücü aslında. Dof 3 ve 4 arası gibi biraz.
Shichilerin tüm featleri zaten şunu karşıladı, karşısında durdu, saldırdı falan. Birisini aldı olmuyor genelde bu featler bu sıkıntı işte.
Dof 3 ve 4 arası diyorsun o zaten Law seviyesi yapıyor.Law inanılmaz güçlü kendi jenerasyonundan Hawkins’i beş parçaya bölen adam Snack gibilerini alır.Doflamingo’yu ise biliyorsun Law’ı uyanış bile açmadan tokatladı.Denklemleriniz tamamen yanlış sil baştan yapın.....

Wowowowowooow bi dk reyiz, Croco için nerede Ray dengi dendi lan noluyoruz oha nerde geçti bu :S La Croco boy sen mi yayıyon böyle mitleri :S
O canon bilgi değil ya.Ama garip bilgiler dedim işte ray etmesin çıkar oda onaylayıp ikinci komutan eder der wb ile dövüştü diye.Böyle bilgiler geliyorsa kafasındaki imaj hayli hayli 2. komutan eder demek istedim.Mangada luffy karşısında başka çiziyor o ayrı kafasındaki imajla çelişen yazar.

O canon bilgi değil ya.Ama garip bilgiler dedim işte ray etmesin çıkar oda onaylayıp ikinci komutan eder der wb ile dövüştü diye.Böyle bilgiler geliyorsa kafasındaki imaj hayli hayli 2. komutan eder demek istedim.Mangada luffy karşısında başka çiziyor o ayrı kafasındaki imajla çelişen yazar.
Crocodile Ray dengiyse Alabasta Luffy'de Korsanlar kralıdır. Adam perişan etti Crocodile'ı sonuçta.

Crocodile olmamış.

Crocodile Ray dengiyse Alabasta Luffy'de Korsanlar kralıdır. Adam perişan etti Crocodile'ı sonuçta.

Crocodile olmamış.
Bullet ray dengi denmişti croco da bu admla yenişemedi dendi şaka gibi. :D Şimdi canon bilgi olmasa bile croco komutan etmese Oda’nın en kötü editörlerinin müdahale etmesi lazım naptınız siz kardeşim uçmayın bu kadar diye. :D Oradan komutan edeceğini çıkarıyorum yani kafasındaki shichi imajının bambaşka olduğunu.Filmdeki bilgiden değil yani esas kökenini sorguluyorum.Ana karaktere gelince imaj dinlemiyor o ayrı arcı ajitasyona göre ülke kurtarma kesin sonucuna göre çiziyor.Kendiyle çelişmiş oluyor aslında hikaye uğruna.

Dof 3 ve 4 arası diyorsun o zaten Law seviyesi yapıyor.Law inanılmaz güçlü kendi jenerasyonundan Hawkins’i beş parçaya bölen adam Snack gibilerini alır.Doflamingo’yu ise biliyorsun Law’ı uyanış bile açmadan tokatladı.Denklemleriniz tamamen yanlış sil baştan yapın.....
Hayır kaçırdığın bir nokta var oda gelişim hızı. Punk Hazarddaki Law ile Wano sonrası law arasında güç farkı olacak. Law belki o zaman 3. Adam veya 2. Adam seviyesine gelir. Fakat Dressrosaki Law Prosperoyu yenemezdi veya Snacki. O yüzden süpernovaları ayrı düşün. Belki 1 arc sonra Dofu geçmiş olacak Law.
Birde 3. Adam ve 4. Adam arası baya bir boşluk var. 1 milyarlık adamla 600mlik adam arası boşluk gibi düşün. Law 700 m gücünde olsa sallıyorum Dof 950 m Jimbei 650m gücünde falandır.

Hayır kaçırdığın bir nokta var oda gelişim hızı. Punk Hazarddaki Law ile Wano sonrası law arasında güç farkı olacak. Law belki o zaman 3. Adam veya 2. Adam seviyesine gelir. Fakat Dressrosaki Law Prosperoyu yenemezdi veya Snacki. O yüzden süpernovaları ayrı düşün. Belki 1 arc sonra Dofu geçmiş olacak Law.
Birde 3. Adam ve 4. Adam arası baya bir boşluk var. 1 milyarlık adamla 600mlik adam arası boşluk gibi düşün. Law 700 m gücünde olsa sallıyorum Dof 950 m Jimbei 650m gücünde falandır.
Law wanoda kendini aşacak birşey yapmadı aştıysa eğer ki zaten onu dressrosa arcta yaptı.Oda’nın boyutunu büyük açıp ömründen verdi.Sonra enerjisini fazla harcadı falan bitik yerde yatacak kılını kımıldatamayacak hale geldi.Wano’da artık enerji tasarrufu yapmama gerek yok büyük oda açıyorum efendime söyleyim b.hakim artmış falan demedi.Dressrosa arcta zaten kendini zorladı şu anki seviyesi bu.Dediğin gelişim ancak arc sonu kendinden güçlü rakip yenerse yaşanır.Konuştuğumuz seviye o değil zaten dressrosa sonu wano başında bulunduğu seviye.O da 3 - 4 arası bir konuma tekabül ediyor.Makas geniş mi onu da mangaka bilir onu ölçmek biraz zor.

Law wanoda kendini aşacak birşey yapmadı aştıysa eğer ki zaten onu dressrosa arcta yaptı.Oda’nın boyutunu büyük açıp ömründen verdi.Sonra enerjisini fazla harcadı falan bitik yerde yatacak kılını kımıldatamayacak hale geldi.Wano’da artık enerji tasarrufu yapmama gerek yok büyük oda açıyorum efendime söyleyim b.hakim artmış falan demedi.Dressrosa arcta zaten kendini zorladı şu anki seviyesi bu.Dediğin gelişim ancak arc sonu kendinden güçlü rakip yenerse yaşanır.Konuştuğumuz seviye o değil zaten dressrosa sonu wano başında bulunduğu seviye.O da 3 - 4 arası bir konuma tekabül ediyor.Makas geniş mi onu da mangaka bilir onu ölçmek biraz zor.
Aslında Doflamingonun kendisine 3. Adam altı demek tam doğru değil. Çünkü Cracker salt zarar olarak daha güçlü gözüksede Dof bir 3. Eleman olarak hiç göze batmazdı seviyeleri inanılmaz yakın. Hatta Smothie, Jack gibi adamlarla çok farkı olduğunu düşünmüyorum. Lawın bu saydığım adamlarla gözle görülen farkı var. Fakat sağ kollar bariz daha farklı seviyedeler.
Bunun dışında Urougenin kişisel başarısı inanılmaz küçümseniyor. Snacki harcaması Oruçun yeteneğidir. Bak misal ilk üçüne girebilmiş nova yok Kaidounun hatta görünen o ki bazıları flying 6te bile değil. Prospero, Snack, O cinli adam falan boş değiller cidden. Yonko tayfası başlı başına çok farklı bir olay.
Ha velhasıl Law güçlü müdür Oruçtan veya Snackten, Dresrosadaki haline kısmen öyle olabilir diyorum.
Neyse kafamdaki denklemi şöyle daha iyi açıklayıp bitiriyim.
Luffy-Kata>>Smothie, Cracker, Dof>>Law, Jimbei>Snack falan fistan

Demiyor zaten. Bir şeyleri gerekmedikçe yada ona uygun bir şey yaşanmadıkça söylemediğini konuşmuştuk. Bunun örnekleri olan çokça sahnesi var.

Evet. Rosa'da sınırını gördük. Ancak Law'ın kişiliğine göre aynı güçle Kaido karşısında şansı olmayacağını en iyi kendisi biliyordur. Bunun için bir şeyler de düşünmüş olmalı. Tabi umarım bu konuda E.Oda karakterin kişiliğini ters düşürmez.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık