Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Katakuri vs. Donquixote Doflamingo

Kim kazanır?

• Katakuri alır.

Kullanılan: 284 80.5%
  • Doflamingo alır.

Kullanılan: 52 14.7%
  • Kararsızım.

Kullanılan: 17 4.8%

• Kullanılan toplam oy
    353
Yapacak zamanı oldu mu gördük mü? Yapması gereken bir durum oldu mu gördük mü? Eli şifalı mifalı bilmiyorum yeteneği sayesinde iyileştiriyor işte. Ama sınırı elbet olacak. Marco bile Anka Meyvesi olduğu halde kafası bandajlı çıkıyor.

Viz çeviri orjinal çeviri olarak kabul ediliyor benim bildiğim. Ve viz'de organ yapıyor deniliyorsa zaten bu dediğin gibi bizim elimizi daha da güçlendirir. Önceden iyileştirme bile değil deniliyordu. Şimdi Viz Orjinal çeviriyle bildiğin organ yapıyor olmuş.

Bana göre iyileştirdiği barizdi zaten. Artık çeviriyi Dof fanları nasıl evirir çevirir onlar düşünsün. Kendini sürekli boostlayan bir adamdı işte.
Vizz “yeniden yapıyor” Powermanga “onarıyor” diyor. Dof da kısa da olsa bi zamanı oldukça kendisine acil tedavi uygulayabileceğini ve onlar konuşurken bile vücudundaki tellerin onarım/yeniden yapım yaptığını söyleyip, “iyileşmekle tam anlamıyla aynı şey değil. Ama boşa çaban için tebrik ederim” diyor. Yani olanın iyileşmesi değil de direkt yeni baştan yapma var özellikle Vizz’e bakınca.

Vizz “yeniden yapıyor” Powermanga “onarıyor” diyor. Dof da kısa da olsa bi zamanı oldukça kendisine acil tedavi uygulayabileceğini ve onlar konuşurken bile vücudundaki tellerin onarım/yeniden yapım yaptığını söyleyip, “iyileşmekle tam anlamıyla aynı şey değil. Ama boşa çaban için tebrik ederim” diyor. Yani olanın iyileşmesi değil de direkt yeni baştan yapma var özellikle Vizz’e bakınca.
Anladım sağolasın tartışmanın bitmesi lazım ama bitmeyecek herhalde. En sağlam iki çevirisi sitesinin çevirileri ortada olduğu halde. :(

Önce ipler içerde organlarımı onarıyor diyor powermanga sayfasında.Vizzde ise re-make yeniden yapıyor diyor.Sonraki sahnede ikisinde de bu organlarımın yerine yenisi geliyor demek değil diyor.Bu lafa göre vizz çevirisi direk çöpe gidiyor.remake ise organların yerine yenisinin gelmesi gerek mantık olarak.Şimdi naapcaz ? powermangayı mı doğru kabul edeceğiz bundan sonra.

@Alpamis sen de çok güzel nabza göre şerbet veriyorsun he.Önce kendini iyileştiriyor,bakın elinde krem-duman bile var diyorsun sonra vizz çevirisini ortaya atıyorsun zaten iyileştirdiğini düşünüyordum diyorsun.Madem organlarını yenilemiş ne diye aynı gölgeye krem-duman sürsün o zaman ? az ciddi olun ya.

edit-remake değil de reconstruction diyormuş.Nerdeyse aynı şeyler zaten.

Kata ;
K hakisi: 99,3
B haki : 94
H haki : var değeri bilinmiyor
Saldırı gücü :tekme yumruk 80 ,donat yumrukları 91, gevrek(simit) vuruşu 93

Savunma:pek darbe yemez ,katı mochi savunması da 90 lık diyebiliriz
Dayanıklılık:85

Luffy;
K hakisi:başta 85 ,ortalarda 93 ,sonda 99,31
B haki :89
H haki :var , shanksın %50 si old söylendi
Saldırı gücü : kg-93.1, kkg-99 , jet c.-90 ,g2-79
G3-85

Savunma: lastik meyvesinden gelen bir avantaj ,kıvraklık ve çevikliği sayesinde kata nın bir sürü darbesinden kaçınmıştır. Onun dışında extra bir savunması yok
Dayanıklılık :bilinmez ,tahmin dahi edilemez

Doffy;
K haki :86
B haki :90
H haki :var
Savunma: örümcek ağı g3 rahatlıkla durdurmuş,g4 kkg yi durduramamıştır

Saldırı gücü : bireysel tekme yumruk filan 80,
God tread saldırısı 90+, ateşli ipi de 86 diyelim

Dayanıklılık : meyve avantajıylada birlikte 95

Kendi kişisel verilerime bakarak kata önde diyebiliriz ancak katanın saldırısının örümcek ağı savunmasından güçlü olup olmaması dövüşün seyrini belirler ayrıca iki uyanışın nasıl kapışacağına dair elimizde veri yok kim hangi toprağı elementine çevirecek mesela

Önce ipler içerde organlarımı onarıyor diyor powermanga sayfasında.Vizzde ise re-make yeniden yapıyor diyor.Sonraki sahnede ikisinde de bu organlarımın yerine yenisi geliyor demek değil diyor.Bu lafa göre vizz çevirisi direk çöpe gidiyor.remake ise organların yerine yenisinin gelmesi gerek mantık olarak.Şimdi naapcaz ? powermangayı mı doğru kabul edeceğiz bundan sonra.

@Alpamis sen de çok güzel nabza göre şerbet veriyorsun he.Önce kendini iyileştiriyor,bakın elinde krem-duman bile var diyorsun sonra vizz çevirisini ortaya atıyorsun zaten iyileştirdiğini düşünüyordum diyorsun.Madem organlarını yenilemiş ne diye aynı gölgeye krem-duman sürsün o zaman ? az ciddi olun ya.
Yoo, “yenisi gelmez” demiyor aksine Vizz iyileşmekle tam olarak aynı şey değil/aynı manaya gelmez diyor. Adam yeni organ yapıyor, iyileşme denmez tabi. Dof direkt rapidly recostructing diyor. İnkar edebileceğiniz bi durum yok.
Bu Vizz
Bu da powermanga

Ben iyileştirdiğini düşünüyordum zaten. Ama Viz çevirisi var ise diyecek bir şey yok. Viz çevirisinde yeniden yapılandırma diyor. Power çevirisinde onarma diyor. Her anlamda organlarına doğrudan bir etki var. Benim verdiğim sahne doğrudan kendisine müdahele yaptığına bir kanıt. Orada ben mantıktan yola çıkıyorum. Elinde krem tarzı yoğunlukta bir şey var. Sürüyor diye düşünüyorum. Vücudundaki organları için yeniden yapılanma ya da onarma yapacak tarzda yeteneği var. Aynı ipler LCD ekran da oluyor. Yine aynı ipler ateşli bir ip gibi de oluyor. Çok yönlü meyvesi. Ayrıca Luffy'nin ataklarını yedikten sonra yapabildiği sürede yeniden o bölgeye ek takviye onarma ya da yapılandırma gibi bir şey yapıyor işte. Çeliştiğim kısım yok.

Ayrıca çeviriler burda.

Onarıyor diyor. Bu iyileştirme ile aynı değil diyor. Senin dediğin gibi değil. İyileştirme zaten bir süreç. Burda yeniden yapılanma ve onarmanın farklı olduğundan dem vuruyor. Yani harbi harbi önceki organdan farklı olduğunu vurgulayacak bir şekilde anlatmış oluyor.

İkisinde de bu iyileştirme değil diyor. Burda da yeniden yapılanmadan bahsediyor. Her şey açık.

Son düzenleme:
Organ yapıyor yani dof sıfırdan tertemiz öyle mi ? O zaman karna yumruk yiyince sağlıklı organa niye tekrar el atma zorunda kalıyor dof açıklayın hadi.Neden klonlarını canlı kanlı üretmiyor hücre yenilenme varsa.Arkadaş gayet açık ve net biz mi gösterelim adam giden organların yerini iple dolduruyor olanları da birbirine bağlıyor bozulmasın diye sarmalıyor.Bildiğin boşluklara yama yapmış işte.Çeviri tam değil organ yapıyor dediği en fazla bu.Yamanın da ne kadar sağlam olduğu dof klonlarından belli.Abdullah jeet parçalıyordu bunları.O yüzden leo bazuka yiyince yama kısmı parçalandı ve tehlikeye girdi.Tekrar aynısını yapmak zorunda kaldı o sırada da vakit kaybediyor tabii.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık