Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Katakuri vs. Donquixote Doflamingo

Kim kazanır?

• Katakuri alır.

Kullanılan: 284 80.5%
  • Doflamingo alır.

Kullanılan: 52 14.7%
  • Kararsızım.

Kullanılan: 17 4.8%

• Kullanılan toplam oy
    353
Görüp görmemesi birşeyi değiştirir mi ? Karakterlere yapılan saldırılar gözün algılayamayacağı kadar hızlı oluyor ama adam gözünün önündeki şeyi görmesine rağmen k.haki sayesinden önceden tepki veriyor.Görüp tepki vermeye kalksa çok geç olacak.

Ben sana karakterin sunumundan bahsediyorum sen neler diyorsun.Mangaka arc başı güçlerini tanıtıyor Dofta b.haki + k.haki olduğunu bu şekilde gösteriyor.Akıllarda soru işareti kalmasın diye.Yine meyve gücünü de kullandırıyor kendi adamlarına.
K.hakiyle görüyor ama savunamıyor yani. Baya yavaşmış dof.

Böyle çok sahne var ama. Illa ki über bir kullanım olması şart değil. Görmediğin bir şeyi hissetmek ya da görmediğin bir hareketi algılayıp bundan sıyrılmak gözlem hakisi.. Sahneyi hatırlıyorsan at bakalım yine de.
Yani ben bariz önümüze konmasını beklerim bir şey varsa. Hani adama 100 bölüm harcandı heralde 1 sahnede ''bu k.haki'' diye birine söyletmez mi yada bariz şekilde k.hakiyle sıyrılma sahnesi olmaz mı? Bence olurdu. Gözümüze sokardı Oda. Huyudur çünkü.

K.hakiyle görüyor ama savunamıyor yani. Baya yavaşmış dof.
Niye karşılık versin yada savunmaya geçsin sıyrılmayı yeterli buluyor.Orada zarar vermek istemediği Baby 5 gibi biri var az sinirini çıkarmasına imkan tanıyor ona birşey yapmadan.Hayır kafayı çevirip atlatacağı şeyle ne uğraşsın.Zaten orada takmıyordu bile başka şeye odaklanmıştı telefonla konuşuyordu sen savunma yapmasını bekliyorsun.Ben diyorum ki adam takmıyor bile.

Niye karşılık versin yada savunmaya geçsin sıyrılmayı yeterli buluyor.Orada zarar vermek istemediği Baby 5 gibi biri var az sinirini çıkarmasına imkan tanıyor ona birşey yapmadan.Hayır kafayı çevirip atlatacağı şeyle ne uğraşsın.Zaten orada takmıyordu bile başka şeye odaklanmıştı telefonla konuşuyordu sen savunma yapmasını bekliyorsun.Ben diyorum ki adam takmıyor bile.
Baby 5 dan bahstmiyordum sıyrılmada. G4 ten.

Orada yanlış değerlendirme yaptığından bahsediyor.Kocamaya başladım diyor.Dediğin gibi k.haki ile hava durumunu anlıyorsa bile kulakları bu durumla çelişiyor.O yüzden öyle konuşuyor.Yani kısacası k.hakiyle 3 km ötedeki hava durumunu anladığı yok.Sadece bulunduğu bölgedir varsa bile.

Ayrıca o kısımda görmemiş olmama rağmen anlayabilirimden kasıt diğer duyu organları da olabilir.Dokunma,tatma vs.Yağmur yağsa üzerine yağdığını anlar herhalde değil mi ? :) Yada gök gürlese falan.O kısım da kesin değil yani.
Görmeyen adam hava durumunu tahmin etmede iyiyim diyorsa Nami gibi hava tahmini yapmıyor demektir. Hava tahmininden anladığın körüm, kafam ısınıyor, kolların yanıyor, terliyorum o zaman hava güneşli falan mı nedir :D Tahmin diyor tahmin, o da anca görerek ekstra olarak da hava basıncını sezmekle falan olur. Hem 3 km uzakta yıldırım diyor :D konum belirtiyor adam konum :D Gözü ışıma görmediyse, kocaman ağaçlar, bitkilerle kaplı ses geçirmez, izole bi ormanın içinde 3 kmden yüksek sesler bile anca duyulurken adam konum veriyor :D

Edit: çok gülmüşüm, bu şaşkınlıktan. O zaman okurken bu kadar ayrıntılı düşünmemiştim. Teşekkür ederim bunun için.

Son düzenleme:
Baby 5 dan bahstmiyordum sıyrılmada. G4 ten.
Oradan bahsediyorsan önceden söylediğinin aksi bir durum var.G4 çok hızlıydı göremedi geldiğini ama son anda Kuzan'ın Jozu'yu fark etmesi gibi k.hakiyle farketti ama artık çok geçti.Atlatamadı sadece o bölgeye koka basabildi o kısa süre içerisinde.Göremediğine zaten mangaka dikkat çekiyor havaya baktığını göstererek.Bu da k.haki olduğunun kanıtı.Zaten eğer görseydi sıyrılmayı da denerdi en azından.

Wb nasıl Croco'yu es geçti, k. Haki dedik, Dof ise Zoro'yu es geçti, araya vasıfsız girdi. Şimdi Fuji müdehale ederdi demeyin. Adamda 3 haki de bariz var, G4 lufy'den darbe alacağı yeri koka yapması bile yeter.

Jozu niye es geçiliyor, anlamıyorum. Dof ile o duruma düşmese eminim şimdi Craker'den her türlü üstün tutulurdu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık