Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Katakuri vs. Donquixote Doflamingo

Kim kazanır?

• Katakuri alır.

Kullanılan: 285 80.5%
  • Doflamingo alır.

Kullanılan: 52 14.7%
  • Kararsızım.

Kullanılan: 17 4.8%

• Kullanılan toplam oy
    354
Birisine atarlanıp üzerine yürümek farklı birşey, o üzerine yürüdüğü adamdan sopa yemek farklı birşey. Kedilerden örnek vereyim; kendinden kat be kat büyük ve güçlü rakibi için kuyruğunu dik tutmak ve cozur cozur bağırmak dışında yapabileceği tek şey tırmık atmak olan bu sevimli hayvan rakibini alt edebilir mi? (Ha örnekleri var ama birkaç çerçöp için vurdu oturttu diyemeyiz) Bence edemez. Hatta doğanın kanunu gereği hiçbir şekilde (kaçmak ve ağaca tırmanmak dışında) alt edemez. Doff'da buradaki örnekte yazdığım kedi kategorisinde. İstediği kadar uyanış açsın, istediği kadar haki patlatsın kendisinden onlarca basamak yukarıda olan birisini ye-ne-mez. Eğer yenebilseydi perdenin arkasından değil göstere göstere herkesi tokatlar ve ya sağ kol olurdu veya kendisini younkou koltuğunda oturur vaziyette ruffy'yi beklerken görürdük. Sağa sola silah satıp, insan ticaretinden altın vurupta bir younkou'nun ismini duyunca tüyleri diken diken olan birisinin potansiyeli bellidir. Ha amirale de diklendi evet ama diklenmesinin tek sebebi amiralin onun hakkındaki planlarını bilmemesiydi. Kendini tuttu amiral orada.

Doff'un potansiyel belli. Uyanış açmış, hakisi de var ama bir Luffy'nin lastik+B.Haki kombinasyonunu geçebilmiş değil. Geçebilseydi efsane olurdu ama sütoğlan onunla stres topuyla oynar gibi oynadı.

Eyyorlamam bu kadar.

Birisine atarlanıp üzerine yürümek farklı birşey, o üzerine yürüdüğü adamdan sopa yemek farklı birşey. Kedilerden örnek vereyim; kendinden kat be kat büyük ve güçlü rakibi için kuyruğunu dik tutmak ve cozur cozur bağırmak dışında yapabileceği tek şey tırmık atmak olan bu sevimli hayvan rakibini alt edebilir mi? (Ha örnekleri var ama birkaç çerçöp için vurdu oturttu diyemeyiz) Bence edemez. Hatta doğanın kanunu gereği hiçbir şekilde (kaçmak ve ağaca tırmanmak dışında) alt edemez. Doff'da buradaki örnekte yazdığım kedi kategorisinde. İstediği kadar uyanış açsın, istediği kadar haki patlatsın kendisinden onlarca basamak yukarıda olan birisini ye-ne-mez. Eğer yenebilseydi perdenin arkasından değil göstere göstere herkesi tokatlar ve ya sağ kol olurdu veya kendisini younkou koltuğunda oturur vaziyette ruffy'yi beklerken görürdük. Sağa sola silah satıp, insan ticaretinden altın vurupta bir younkou'nun ismini duyunca tüyleri diken diken olan birisinin potansiyeli bellidir. Ha amirale de diklendi evet ama diklenmesinin tek sebebi amiralin onun hakkındaki planlarını bilmemesiydi. Kendini tuttu amiral orada.

Doff'un potansiyel belli. Uyanış açmış, hakisi de var ama bir Luffy'nin lastik+B.Haki kombinasyonunu geçebilmiş değil. Geçebilseydi efsane olurdu ama sütoğlan onunla stres topuyla oynar gibi oynadı.

Eyyorlamam bu kadar.
Yonkouları dizginlerine bir kemer de ben ekliyordum diyor, demek ki gücü yeterli değil ki güçsüzleştirip öyle ortadan kaldıracak :T Doflamingo Amiral etse adaya Amiral değil Amiraller gönderilirdi :T Bi de utanmadan bu Shicibukai için göderilen Amiral'i küçük görüp Doffy seviyesine çekiyorlar :D

Şu demek oluyor.Bir sağ kolunda yonko karşısında yapabileceği en fazla uçurmak olurdu.Kata ne yapabilirdi anasına o da ancak ittirerek gemiden atabilirdi fazlası mümkün değil.Jinbei aynı başarıyı sergileyebileceğini gösterdi.Misal Kata jinbei ile dövüşmekten özellikle kaçındı.O saldırdığı zaman saldırıyı atlatıp diğerlerini yakalamaya çalışıyordu.Bu bana Akainu'nun Marco'nun arasından geçip diğerlerini kovalamasını hatırlatıyor.Marco ile uğraşmasının zor olacağını biliyor çünkü hemen aradan sıyrılma derdinde.Kata da Jinbei'nin gücünü iyi biliyor.

Koyduğu bir klasman farkı falan yok.Kata en fazla birkaç g4 yumruğu yedi hemen nevri döndü.Adama vurulamıyor diye bu dayanıklı olduğu anlamı taşımaz.Onun dışında uyanış yumruklarının g4 eşiti olduğu da sizin uydurmanız.G3 civarı bir güçte belki o yumruklar ne kadar etkili oldu luffy üzerinde.Sadece uçurmaya yaradı luffy g4 formunda şu anki haline mi düştü.Hadi bende diyorum o zaman jinbei gibi uçurmaya yaradı yumruklar.

Bak g4 formundaki luffyi şu anki duruma getirse söylediklerinize hak vereceğim ama öyle birşey olmuyor.Hatta adam bu bana yaklaştı g4 açarsa işimi bitirir diye forma geçmeden önce hemen öldürmeye çalışıyor.Onu da salak kız araya girmese başaramayacaktı isabet ettirmeyi.Yani öyle sandığınız gibi Kata başkalarıyla araya klasman farkı koyamıyor.
Çok güzel yorumlamışsın helal olsun Emre. Katakuri o durumdaki Big Mom'a ne ederdi belli değil. Adam çok rahat savaşırdı o durumdaki Big Mom ile. Bunu görmüş olduk zaten. Kata'yı Jinbei ile dövüşmekten kaçındı da yaptın.:D Akainu-Marco o da güzel olmuş.

Luffy'nin ilk defa yüzünün gözünün şiştiğini görüyoruz.:D Her yumruk yiyişinde suratının şemali kayıyordu. Az bak bakayım Big Mom'a ne oluyor?

Kendini bir şekilde ikna etmenin yolunu bulmuşsun Emre. Bunların hepsini sana ince ince açıklayamam. Çünkü zaten çoğu ortada olan şeyler. Ama işte kendine bir şekilde senaryoyu yazmışsın. Seni ikna edebilmenin hiçbir yolu yok.

Bir önceki bölümde Big Mom'ı gemiden yumruk ile atmış olan adamın silüeti bu. Sonun geldiğinin farkında. Aynı adam acaba yine gelsin yine atarız görüşünde neden değil?

Kadın pastayı aramıyor olsaydı şu an 1000 kere bizimkiler batırmıştı.

Mangaka'nın Big Mom'dan bizimkiler korumak için ne taklalar attığı ortada. Big Mom'ın krizleri felan. Sürekli anlamsız biçimde pastayı araması. Karşısındakileri takmaması hepsi bunun için.

Olayı eğlence olarak görüyor.:D

Burda da ahan kaydım denize düşüyorum paniği değil de Jinbei'nin o yumruğunun ağır acısının getirdiği bir ifade var...:D

Ve bu Luffy'nin yediği şu yumrukla bir tutuluyor?

Dof'un iplerini dele dele geçen Luffy'nin atakları nedense saptırılıyor üstüne bu yumruklarla uçuruluyor.

Haklısın Emre. G4 Luffy'i bu şekle sokan ve o top gibi fırlatan saldırılar Dof'tan görmüştük.

Son düzenleme:
Dof, üç nova, bir amiral, devrimcilerin en güçlü ikinci şahsı, bir imparator komutanı artı irili ufaklı bir çok güce karşı yanında üç beş salakla çizildi. 100 bölüm sürdü adamın düşmesi. Arc'nin son dakikalarıysa tam olarak Dof'a karşı birleşelim havasında geçiyorda.

Kata, Luffy ile dövüşüyor. Gerçi konu Luffy olunca forumun hafiften çıldırdığını biliyorum öyleki Lucci vs Luffy hoş geçti diye Lucci'nin en sağlam fiziksel güç anketinden birinci çıktığı günler çok uzakta değil.

Neyse söylemek istediğim şey basit. Dof en az bir sağ kol olabileceğini kanıtlamış bu dövüş iki tane ikinci adamın bir birleri ile olan vssi.

Peki son zamanlarda neden Kata'nın alma ihtimali arttı diyorum çünkü Dof'un aldığı yaraların etkisini tam olarak kestiremiyorum. Düşündüğümden fazla da olabilir az da olabilir. O yüzden sıfır kilometre bir Dof görmeyinceye kadar Kata'nın kesin yeneceğini söyleyemem.

Eğer Smothie 3. en güçlü elemansa(Ki zannetmiyorum o ayrı fakat ödülünün düşük olması gerçek bedenini gören az kişi olmasıyla ilişkilendirilebilir.)Veya BM korsanları diğer Yonkolara göre daha güçlüyse(Ki buda düşük bir ihtimal.) Dof temizinden sol kol seviyesinde bir rakip olabilir.
Ama bence Smothie Crackerdan güçlü ve Crackerda doftan ve BM korsanları güçlü olsalarda en güçlü yonko tayfası değiller.O yüzden Doftan az biraz güçsüz bir 3. adam olabilir.
Yani her türlü sağ kol etmez bu eleman 2. veya 3. adam olup olamayacağı tartışılır.

Eğer Smothie 3. en güçlü elemansa(Ki zannetmiyorum o ayrı fakat ödülünün düşük olması gerçek bedenini gören az kişi olmasıyla ilişkilendirilebilir.)Veya BM korsanları diğer Yonkolara göre daha güçlüyse(Ki buda düşük bir ihtimal.) Dof temizinden sol kol seviyesinde bir rakip olabilir.
Ama bence Smothie Crackerdan güçlü ve Crackerda doftan ve BM korsanları güçlü olsalarda en güçlü yonko tayfası değiller.O yüzden Doftan az biraz güçsüz bir 3. adam olabilir.
Yani her türlü sağ kol etmez bu eleman 2. veya 3. adam olup olamayacağı tartışılır.
Cracker demek istedin herhalde.

Yani Luffy'nin %20-25'lik G4 performansını gördüğümüzü savunuyorsun?
Hayır, Luffy'nin tam güçte 2 saat G4 açabildiğini savunuyorum.

Doflamingo karşılaşmasında ise özellikli bir durum var. Luffy bir yandan zamana karşı da yarıştığı ve dövüşü bir an evvel bitirmeye çalıştığı için Katakuriye karşı kullandığı haki miktarından çok daha fazla miktarda haki harcamak zorunda kaldı Dofa karşı. Zira bunu Law da dile getiriyor ve Luffy için çok fazla haki harcıyor diyor.

Şöyle düşün, bir araçla ne kadar hızlı gidersen o kadar çok yakıt tüketirsin, bu da aynı mantık. Haki seviyeni istediğin yerine istediğin kadar ekleyebildiğini düşünürsek gayet normal bir durum. Diğer yandan Luffy Katakuri vssinin hiçbir anında kucakta taşınacak kadar perişan olmuyor, bunun nedeni de tamamen bu işte. Hakisini tasarruf modunda kullanıyor çünkü.

O zaman Luffy Dof'a karşı tam gücünde savaştı demiyeceksiniz 20 dakika nerede 2 saat nerede o zaman denklem olarak zaten Luffy>=Dof çıkıyor ortaya 20 dakikada o hale soktuğu adam gamma knife desteği olmadan yenmesi 1 veya 1.30 saatini alırdı. 2 saat süreceğini düşünüyorsanız hiç düşünmeyin bence kuş kafesi olayı olmasa zaten G4 ne zaman açacağı bile belli değildi Luffy'nin.

H.haki çarpışmasından bahsetmiyorum attığım resimde b.haki çarpışmasından önce sol üst panele dikkat çekmek istedim o resimde bilmiyorum baktın mı sol üstte yada görmezden mi geldin, Luffy'nin elinde elektriklenme var daha çarpışma gerçekleşmeden önce, Elizabello örneğinde ise kullanıcı herhangi bir haki kullanmıyor yumruğa vurgu yapılıyor orada uzun uğraşlar sonucu STACKlediği yumruğu boşaltıyor,adam haki ile ilgili bir kavram yok.Dediğim gibi başta Doflamingo full gücünde iken vücuduna koka yapmamış Luffy'e vurduğunda ki acı oranı ile Kata'nın Luffy'nin elini soktuğu hal bir değil.

Ayrıca tüm şehri kaplamıyordu al sana atayım animeden öyle kalmış aklınızda
Bu gördüğün tüm ada değil bildiğin Sarayın en altına kadar bir etkinlenme var ayrıca rüzgar efekti olarak var burada h.haki fiziksel bir hasar vermiyor çevresine yeni bölümde ise çevre fiziksel olarak bildiğin etkileniyor.
Alpamise yazdım zaten, 2 saat nere 20 dakika nere mevzusunu, tekrara gerek yok.

Luffy'nin elindeki elektriklenmeyi gördüm ve cevabı ona göre yazdım zaten. Bu şeklin mangaka tarafından 2-3 kez denendiğini ve akabinde ayağa düşürüldüğünü söylüyorum.

Diğer yandan attığın sayfa yalanlıyor zaten seni, Dof vs Luffy'nin ayak tokuşturduğu yere tekrar bak istersen. Bir önceki panelde Dof'un bileğinde koka yok, Luffy tekmesine koka basarak vurmuş, Dof da bileğine koka basmış ve tam o çarpışma noktasından şimşekler çıkmaya başlamış. İkisinin de ayağından haki taşması olduğu apaçık ortada. O esnada bileklerin çarpışması bireysel olarak da aynı efekti veremeyeceklerini göstermez. Ki en başında dediğim gibi Katakuriye şimşekli kokayla saldıran Luffy daha dövüşün başındaydı, yani kokasının vsde geliştiği de iddia edilemez.

Alan mevzusuna gelince, şimşek efekti tüm şehri kapsamıyor belki ama bütün dağa yayılmış mübarek, diğer yandan ayna dünyası zaten dövüşten dolayı aşırı yıpranmış ve zarar görmüş durumdaydı, h haki çarpışmasından etkilenmesi tabi ki normal, kaldı ki Dof vs Luffy açık havada dağın tepesinde yapılıyor ve mangaka uzak çekim yapmış, aynı etkiyi göstermesini beklemek abes.

Elizabello mevzusunu ise haki olduğu için değil, efekt kullanımı bakımından ilk olduğu için belirttim. Kaldı ki haki kullanmış da olabilir, belki adam yumruğunu yoğunlaştırırken 1 saat haki toplayıp salıyor, bunu şuan mangaka dışında kimse bilemeyecek. Dediğim gibi Elizabello efekti ilk kullanan kişiydi, sonrasında Garp vs Çinjao'da gösterildi, nihayetinde Luffy ve Doffy de gösterildi şimdi ise önce Katakuri de sonra da Luffy de bireysel olarak gösteriliyor, gittikçe daha fazla kullanıyor mangaka o efekti ve bana kalırsa hiçbir şey ifade etmiyor, tabi daha ne kadar düşeceğine göre değişecek bu durum, göreceğiz.

Yeni keşfedilmiş bir şey değil. Serinin ilk bölümünde bu kadar güçlü ataklar görmediğimiz için sadece.
O sahne Gura Guranın havayı kırma efekti. Buradaki tartışmamızdan farklı bir durum, zira siyah şimşek de çıkmıyor, yani efekt yönünden de farklı olduğu açık.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık