Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Katakuri vs. Donquixote Doflamingo

Kim kazanır?

• Katakuri alır.

Kullanılan: 284 80.5%
  • Doflamingo alır.

Kullanılan: 52 14.7%
  • Kararsızım.

Kullanılan: 17 4.8%

• Kullanılan toplam oy
    353
1 arc önce buggy ve don kriegle kafa kafaya giden Luffy 1 arc sonra Crocoya yürüyor.
Sezara 2 kere kaybeden monete yenilen Luffy Dofu eziyor.
Luffy bu yapar
Croco zaten meyvesine sığınan ortalama altı bir karakterdi. Serinin o günleri için de Logiası ve çöl avantajı dışında çok üst düzey bir rakip değildi.
Monet ve Sezar durumu ise Luffy'nin Arlong Park'ta ayaklarını betona sokması gibi bir durum. Normalde tokatla yenebileceği karakterler.
Doflamingo ve Katakuri arasında Monet ve Doflamingo kadar fark var diyorsan bir şey diyemem. Ama böyle düşünmüyorsan örnek pek yerinde değil gibi.

Ankete hala oy kullanmadım Luffy vs Katakuri sonuçlanınca kesin fikrim belli olacak.

Croco zaten meyvesine sığınan ortalama altı bir karakterdi. Serinin o günleri için de Logiası ve çöl avantajı dışında çok üst düzey bir rakip değildi.
Monet ve Sezar durumu ise Luffy'nin Arlong Park'ta ayaklarını betona sokması gibi bir durum. Normalde tokatla yenebileceği karakterler.
Doflamingo ve Katakuri arasında Monet ve Doflamingo kadar fark var diyorsan bir şey diyemem. Ama böyle düşünmüyorsan örnek pek yerinde değil gibi.

Ankete hala oy kullanmadım Luffy vs Katakuri sonuçlanınca kesin fikrim belli olacak.
Bence Luffynin gelişim hızını küçümsüyorsun. Rob Lucci arcının başında adamdan 2 yiyordu sonrasında ne seviyeye geldi. Doflyden 10 kat güçsüz ve yaşlı chinjaoyu zar zor geçiyordu. Hatta son 20 bölüme kadar geçme ihtimali yok gibi gözüküyordu.
Şimdi arc başı 3. Adamı zar zor yardımla kaçak dövüşle aldı ama arc sonu sağ kola yürüyor.

Bence Luffynin gelişim hızını küçümsüyorsun. Rob Lucci arcının başında adamdan 2 yiyordu sonrasında ne seviyeye geldi. Doflyden 10 kat güçsüz ve yaşlı chinjaoyu zar zor geçiyordu. Hatta son 20 bölüme kadar geçme ihtimali yok gibi gözüküyordu.
Şimdi arc başı 3. Adamı zar zor yardımla kaçak dövüşle aldı ama arc sonu sağ kola yürüyor.
Yazdığın versusların hepsi kendi içinde dinamiklere sahip olan savaşlar. Dediklerime sen de muhtemelen katılacaksın. Lucci zaten darbeyi almak gibi bir hata yapmasa yenilmeyecekti. Chinjao'yu ise çok enerji harcamadan geçmesi gerekiyordu ki dövüşeceği bir Doflamingo vardı çünkü. Cracker ise kaçak dövüşün kitabını yazmış ama iş göğüs göğüse savaşmaya gelice güç olarak bulunduğu konumun çok altında kalıyor. Luffy 1 hamlede nakavt etti adamı.

Evet Katakuri şu an çok üstün dövüşüyor ancak Oda hala onun tarafından aktarıyor dövüşü bize. Yavaş yavaş Luffy'e geçmeye başladı geçen bölümle beraber. Bu bölüm ise vsnin asıl başlangıcı kabul edilebilir.

Oda Katakuri'yi güzel şovlarla bize tanıttı şimdi Luffy'nin sırası. Doflamino için de durum böyle gerçekleşmişti. Hatırlarsan sarayda Law ve Luffy ile top gibi oynayan Doflamingo neler yaşadı.

Yahu o arc Doflamingo biri Amiral ile diğeri Trebol olmak üzere iki kisyken tecavüz ediyorlar Law'a. Luffy o sırada zaten çok daha farklı mücadelede. Ayrıca bariz bilerek dayak yediği Bellamy örneği var. Bunun acısı Dof'tan o şekilde çıkıyor.

Dof'un görece yediği atakta Luffy'nin yediği ayaktan daha güçsüz duruyor. Luffy bir ton dayak üstüne şöyle bir yara alıp dövüşe devam edebiliyorsa Doflamingo gibi kendine acil müdahale de yapabilen bir adam için ölüme çok yakındı demeniz absürt duruyor.

@twei

Luffy'nin şu yediği atak tam karnına olsa hollow gibi dolaşıyordu şu atak Law'ın atağından çok daha tehlikeli. Kesik tarzı bir şey değil bu. Bilmem farkında mısın? Acil müdahalelik bir durumda değil. Dof zarar gören organlarını sarıp dikebiliyordu. Ama burda organ yüzeysel bir zarar görmüyor bildiğin yok oluyor. Ortada sarılacak dikilecek bir sey kalmıyor.
He tecavüz ediyorlar beraber saldırdıkları bile gözükmüyor anime uydurmaları dışında.Dof indiriyor Fuji kaçmasın diye tutuyor olamaz mı yada Fuji direk alıyor olamaz mı ? Yani gördüğün gibi her ihtimal mümkün.

Bellamy ile saçma saçma örneklerle ölüm tekniğini bir tutman komik.Acısı o şekilde çıkıyorsa birilerinin ölmesi gerekirdi yada ölüm döşeğine düşmesi eğer gamma ile bir tutuyorsan.

He tecavüz ediyorlar beraber saldırdıkları bile gözükmüyor anime uydurmaları dışında.Dof indiriyor Fuji kaçmasın diye tutuyor olamaz mı yada Fuji direk alıyor olamaz mı ? Yani gördüğün gibi her ihtimal mümkün.

Bellamy ile saçma saçma örneklerle ölüm tekniğini bir tutman komik.Acısı o şekilde çıkıyorsa birilerinin ölmesi gerekirdi yada ölüm döşeğine düşmesi eğer gamma ile bir tutuyorsan.
Adamın beraber peşindeler işte. Daha neyinden bahsediyon.:D Sadece tutmak olsa bunu Dof'ta telleri ile yapabilirdi.

Ölüm tekniği felan değil işte. Luffy bir ton dayak üstüne bir de şöyle ölümcül bir darbe almışken hala daha savaşmaya devam edebilecekse ki Luffy, Dof gibi kendine ilk yardım da yapamayacak, Dof'un o yarasının çokta ağır bir durumu yoktur. Çünkü sonrası belli.

Vallaha Dof Luffy savaşını da tartışmaya pek gerek yok. Katakuri'nin bu bölüm öncesinde bile klasman farkı koyduğunu düşünüyorken üstüne bu olaylar gerçekleşiyor. Kata artık Dof'tan dayanıklılık anlamında da eksik değil h.haki anlamında da. Adam neredeyse bütün alanlarda Dof'tan üstün.

Adamın beraber peşindeler işte. Daha neyinden bahsediyon.:D Sadece tutmak olsa bunu Dof'ta telleri ile yapabilirdi.

Ölüm tekniği felan değil işte. Luffy bir ton dayak üstüne bir de şöyle ölümcül bir darbe almışken hala daha savaşmaya devam edebilecekse ki Luffy, Dof gibi kendine ilk yardım da yapamayacak, Dof'un o yarasının çokta ağır bir durumu yoktur. Çünkü sonrası belli.

Vallaha Dof Luffy savaşını da tartışmaya pek gerek yok. Katakuri'nin bu bölüm öncesinde bile klasman farkı koyduğunu düşünüyorken üstüne bu olaylar gerçekleşiyor. Kata artık Dof'tan dayanıklılık anlamında da eksik değil h.haki anlamında da. Adam neredeyse bütün alanlarda Dof'tan üstün.
Beraber peşinde olup dalsalar Law'u tanınmaz hale getirirlerdi.Luffy bu kim diye Law'u arardı sallama şimdi.Fuji tutuyor olarak gözüküyor hepsi o kadar.İkisi daldı diye birşey geçmiyor.Muhtemelen Dof Fuji Law'u yakalamaya çalışırken sırıtarak çayını yudumlayarak dalga geçip durdu arkasından laf attı.Ben de bunu diyorum hadi bakalım.

Luffy'nin yarası ölümcül değil bir kere onu geç.Ölümcül yara kıyıdan kenardan olmaz ikisi için de ölümcül değil h.haki patlatıyorlar üstüne.Beyazsakalın h.haki kullanamadığını gördük ama bu ikisinin yarası öyle değil.

Bütün alanlarda üstün falan değil nereden uyduruyorsun bilmiyorum.Sadece k.hakide üstün.Dof'un da uyanışta daha üstün olduğunu düşünüyorum.Koca şehrin binalarına kadar yaydı uyanışı bu kadar kısıtlı kullanmadı.Dayanıklılık demişken sanki kaç darbe yedi de king kong gun yedi de bunu iddaa edebiliyorsun onu da anlamıyorum.

Beraber peşinde olup dalsalar Law'u tanınmaz hale getirirlerdi.Luffy bu kim diye Law'u arardı sallama şimdi.Fuji tutuyor olarak gözüküyor hepsi o kadar.İkisi daldı diye birşey geçmiyor.Muhtemelen Dof Fuji Law'u yakalamaya çalışırken sırıtarak çayını yudumlayarak dalga geçip durdu arkasından laf attı.Ben de bunu diyorum hadi bakalım.

Luffy'nin yarası ölümcül değil bir kere onu geç.Ölümcül yara kıyıdan kenardan olmaz ikisi için de ölümcül değil h.haki patlatıyorlar üstüne.Beyazsakalın h.haki kullanamadığını gördük ama bu ikisinin yarası öyle değil.

Bütün alanlarda üstün falan değil nereden uyduruyorsun bilmiyorum.Sadece k.hakide üstün.Dof'un da uyanışta daha üstün olduğunu düşünüyorum.Koca şehrin binalarına kadar yaydı uyanışı bu kadar kısıtlı kullanmadı.Dayanıklılık demişken sanki kaç darbe yedi de king kong gun yedi de bunu iddaa edebiliyorsun onu da anlamıyorum.
Eee tamam o sıra Law zaten yenilmiyor. Doflamingo hiç dalmamış olup Fujitora onu orada iyice haşat etmiş olsa bile Doflamingo o haşat edilmiş Law'ı yeniyor kurşunluyor. Sonrasında kendi ağzıyla ikinci dövüş için beni bile tek başına alabileceğini düşünmen abartı iken Trebol ile beni birlikte yenebileceğini düşünmen çok komik diyen de Doffy. Doflamingo gamma teknikleri yiyene kadar adam akıllı darbe bile almamış dövüşmemişti bile.

Doflamingo ne ediyordu? H.haki patlatmıyor muydu? Onun ki niye ölümcül oluyor? Üstüne bir de g4 teknikleri yiyen adam bu değil miydi?Bak saçma olan taraf Doflamingo'nun neredeyse ölecek bir durumda olduğunu savunurken üstüne bir de Luffy'nin ağır darbelerine dayanıp ölmemiş olmasını da savunmak. Bu adam yenilir yenilmez kairoseki ile kilit altına alınıyor. Normal olarak sizin bahsettiğiniz bir durumda olan adamın ölmesini bekliyoruz. Ama onu geçtim bu adam gemide bülbül gibi şakıyor. Hangi Denizcinin korsanların yarasını sardığını iyileştirdiğini gördük? EE bu adama adam akıllı bir tedavi bile uygulanmamışken direk kairoseki ile paketlenip götürüldükten sonra ölmemesi bir saçmalık değil mi?

Bak üsttekiler istersen hiç okuma.

H.haki>>>
Katakuri'nin bu bölümde Luffy farklı bir şekilde h.haki çarpıştırdıklarını gördük. Hiç fiziksel bir çarpışma olmadan direk h.hakileri çarpışıyordu gibi duruyor. Belki görmedin bilmiyorum. Ama bölüm çıkınca tam anlaşılır. Hadi h.haki olarak üstün olmasa bile eksikte değil.

B.haki>>>

Luffy'den daha iyi seviye b.haki sahip olduğu söylendi bunun kanıtı olarak Luffy'nin her vuruşta elleri acıyordu. Luffy ile Dof arasında böyle bir farka parmak basılmadı. Olsa söylenirdi. Kata b.hakide üstün kesinlikle.

K.haki>>>

Kesin üstün zaten ki sadece bu yeteneğiyle bile Doflamingo'ya karşı baya avantajlı oluyor.

Savunma>>>

Logia savunması ve k.haki ile birlikte çok daha iyi bir savunmaya sahip.

Meyve Yetenekleri>>>

Uyanış güçleri var. Ama adamın herhangi bir yerde havada bir anda yoktan portal oluşturduğunu görüyoruz. O portallardan çıkan yumruklar neredeyse kong gun vari güçte. Hani her vuruşta Dof'a ada turu attıran yumruklar.

Bilinen her anlamda bu adam daha üstün duruyor.

Benim için Katakuri öne geçti.H.haki muhabbetine beli k.hakisini etkileyip logia savunmasına sekte atabilir diyordum ama yemedi sanki.Tek umudum da elimden kayıp gitti la.

Olsun handikaplıydı Reyiz :a:

Doff fanlarinin cirpinislarini gormek :hhh::hhh: doffun kendine bos guveni yuzunden kata ortanin biraz ustu zorlukta alir. Affetmez.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık