Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Katakuri vs. Donquixote Doflamingo

Kim kazanır?

• Katakuri alır.

Kullanılan: 284 80.5%
  • Doflamingo alır.

Kullanılan: 52 14.7%
  • Kararsızım.

Kullanılan: 17 4.8%

• Kullanılan toplam oy
    353
H.haki beklemiyordum Kata'nın hakkını vereyim özel isimlerden biri çıktı.Uyanışla birarada olmasını da yine h.hakiye yoruyorum.

Şimdi şartları eşitledi Doffy ile k.haki farkı koydu.Meyve avantajı yok bence ito ito güçlü meyve.Kazanma ihtimali var ama sağlam Doffy'i görmediğimiz için kesin konuşamayız şu anda.Bu sayıda gördük ki ayağından yaralanan Luffy saldırıdan bile sıyrılamıyor.Dressrosa arcı için de hep bunu iddaa ettim.Her saldırıyı atlatan Dof Law ve Luffy'nin bütün saldırılarını doğrudan almaya başlamıştı.Organlar sıkıntılı olunca performans çok düşüyor.Dalağın şişince koşamaman ve hareket edememen gibi.

Ve birde tek taraflı bakmayalım.Neden mangaka h.hakiyi sadece sağ kola verdi yonko tayfasında. :) Diğerleri o güçte değil çünkü bunu hak etmiyorlar.Yani buradan bunu hak edecek güçte olanların sağ kol ayarı olabileceğini çıkarabiliriz.Kata kazansa dahi bu Dof'un sağ kol ayarı olduğu gerçeğini değiştirmeyecek.

Vallaha herkesin beklentisi geleceği görme idi. Luffy olur diyordular yoksa bu atakla. Ordan bile belli aslında.
Senin dressrosada beklediğin eşitlik şimdi var işte.İkisi de aynı yerlerden aynı yaraları aldılar.Luffy vs Kata dövüşü tamamen eşit şartlarda gerçekleşecek.Kata'nın verdiği yara normal şartlarda olmadığı için handikap olacaktı.Artık olmayacak.Bu dövüşte iki handikaplı ama eşit durumda adam var şu anda.O yüzden kazanan hakkıyla kazanacak.Ne luffy için ne kata için sebep öne sürülemeyecek.

H.haki beklemiyordum Kata'nın hakkını vereyim özel isimlerden biri çıktı.Uyanışla birarada olmasını da yine h.hakiye yoruyorum.

Şimdi şartları eşitledi Doffy ile k.haki farkı koydu.Meyve avantajı yok bence ito ito güçlü meyve.Kazanma ihtimali var ama sağlam Doffy'i görmediğimiz için kesin konuşamayız şu anda.Bu sayıda gördük ki ayağından yaralanan Luffy saldırıdan bile sıyrılamıyor.Dressrosa arcı için de hep bunu iddaa ettim.Her saldırıyı atlatan Dof Law ve Luffy'nin bütün saldırılarını doğrudan almaya başlamıştı.Organlar sıkıntılı olunca performans çok düşüyor.Dalağın şişince koşamaman ve hareket edememen gibi.

Senin dressrosada beklediğin eşitlik şimdi var işte.İkisi de aynı yerlerden aynı yaraları aldılar.Luffy vs Kata dövüşü tamamen eşit şartlarda gerçekleşecek.Kata'nın verdiği yara normal şartlarda olmadığı için handikap olacaktı.Artık olmayacak.Bu dövüşte iki handikaplı ama eşit durumda adam var şu anda.O yüzden kazanan hakkıyla kazanacak.Ne luffy için ne kata için sebep öne sürülemeyecek.
Kata Luffy dövüşünde Luffy'nin Kata'ya zarar verebilmesi anlaminda hiç bir müdahale olmadi ama Dof dövüşü başından beri böyle değildi zaten.

Küçümseme yok. Ama abartıldığını kadar büyük bir şey de yok. Karın boşluğu demişsin bunu da sen küçümsemişsin. Ki Dof en azından kendine acil yardım yapabildi. Ayrıca genel anlamda zaten Luffy'nin aldığı darbelere verilen tepkiler de hangisinin daha kritik olduğunu gösteriyor.

Geçen haftanın bölümünün yorumundaki tepkileri sen hatırlarsın. Herkes bu saldırı Luffy'nin işini bitirmesi gerekir kafasında idi.

İç organ kesilmesi bir yana iç organın bir kısmınin direk yok olması ayrı. Bağırsağın belli bir kesimi gitmiştir belki mideye bile etki etmiş olabilir.
İç organın parça pinçik olması ile bi kısmının yok olması aynı şeyin laciverti değil mi :S Hala küçümsüyorsun. Kaldı ki karın boşluğunda bulunan organ bağırsak, Doflamingo ise göğsüne yemiş. Neyse fikir ayrılığı deyip geçilecek bi konu da değil, Luffy bu atağı karnının ortasına yeseydi anca o zaman karşılaştırma ihtiyacı hissederdim.

Kata Luffy dövüşünde Luffy'nin Kata'ya zarar verebilmesi anlaminda hiç bir müdahale olmadi ama Dof dövüşü başından beri böyle değildi zaten.
Eh bende şu darbeyi aldı düz yumruk etkili oldu vs diye ezenlerin haksız olduğunu anlatmaya çalışıyorum zaten o konuyla ilgili bir problemim yok aynen dediğin gibi.Müdahale çoktu bu dövüş gibi değildi.

Fakat şunu çıkarabiliriz.Dressrosada eğer şimdi üzerinde durularak aynı yerlerden yara alarak anlatıldığı gibi bir eşitlik durumu söz konusu olsaydı mangaka bu arcta olduğu gibi müdahale olmamasını sağlardı.Fakat tam tersi oldu.Buradan eşitlik olmadığını Dof'un daha handikaplı olduğunu anlayabiliyoruz.

Zaten mangakanın kendisi diyor ikiye bir dövüş adil değil diye ve Luffy ile Law bunu eyleme döküyor.Beraber vurdukları ve etkili olan saldırılar ortada.

Eh bende şu darbeyi aldı düz yumruk etkili oldu vs diye ezenlerin haksız olduğunu anlatmaya çalışıyorum zaten o konuyla ilgili bir problemim yok aynen dediğin gibi.Müdahale çoktu bu dövüş gibi değildi.

Fakat şunu çıkarabiliriz.Dressrosada eğer şimdi üzerinde durularak aynı yerlerden yara alarak anlatıldığı gibi bir eşitlik durumu söz konusu olsaydı mangaka bu arcta olduğu gibi müdahale olmamasını sağlardı.Fakat tam tersi oldu.Buradan eşitlik olmadığını Dof'un daha handikaplı olduğunu anlayabiliyoruz.

Zaten mangakanın kendisi diyor ikiye bir dövüş adil değil diye ve Luffy ile Law bunu eyleme döküyor.Beraber vurdukları ve etkili olan saldırılar ortada.
Yahu o arc Doflamingo biri Amiral ile diğeri Trebol olmak üzere iki kisyken tecavüz ediyorlar Law'a. Luffy o sırada zaten çok daha farklı mücadelede. Ayrıca bariz bilerek dayak yediği Bellamy örneği var. Bunun acısı Dof'tan o şekilde çıkıyor.

Dof'un görece yediği atakta Luffy'nin yediği ayaktan daha güçsüz duruyor. Luffy bir ton dayak üstüne şöyle bir yara alıp dövüşe devam edebiliyorsa Doflamingo gibi kendine acil müdahale de yapabilen bir adam için ölüme çok yakındı demeniz absürt duruyor.

@twei

Luffy'nin şu yediği atak tam karnına olsa hollow gibi dolaşıyordu şu atak Law'ın atağından çok daha tehlikeli. Kesik tarzı bir şey değil bu. Bilmem farkında mısın? Acil müdahalelik bir durumda değil. Dof zarar gören organlarını sarıp dikebiliyordu. Ama burda organ yüzeysel bir zarar görmüyor bildiğin yok oluyor. Ortada sarılacak dikilecek bir sey kalmıyor.

Son düzenleme:
1 arc önce Law ile beraber Doflamingoyu yenmekte zorlanan Luffy,1 arc sonra size göre Doflamingodan çok üstün Katakuri'yi tek başına mı yenecek?
1 arc önce buggy ve don kriegle kafa kafaya giden Luffy 1 arc sonra Crocoya yürüyor.
Sezara 2 kere kaybeden monete yenilen Luffy Dofu eziyor.
Luffy bu yapar

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık