Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Chainsaw Man

Dünya'nın sonunu o dünyadaki insanlar için değerlendirmemiz neredeyse imkansız. İmkanımız olan bir tanesini yazayım. Örneğin Chainsaw yemeden önce insanlar için hayat sonunda ölüm dışında dört seçenek daha varmış. Ama ölmek dışındaki seçenekleri unuttukları için bunların eksikliğini çekmiyorlar. Biz de çekmiyoruz çünkü tıpkı onlar gibi bilmiyoruz. Şimdi bu durumu iyi ya da kötü diye değerlendirmek nasıl mümkün olabilir? Bilgimiz yok? Ne ile neyi değerlendireceğiz? Hiçbir şey yok elimizde. Dolayısıyla çıkıp bu durum kabul edilemez derken dayanağımız durumun değerlendirmesi değil Makima yaptı, kabul edilemez oluyor. Bilmediğimiz bir duruma ne desek havada kalır.

Ama şimdi sen veya ben dışarıdan bakıp bilgimiz ile onların bilmediği durumun onlar için kötü olduğunu söylerken rahatız. Ama yukarıda belittiğim üzere kendi bilgimiz dışındaki durumların bizim için iyi ya da kötü olduğunu nasıl söyleyebilriiz? Söyleyemeceğimiz için bilgimiz dahalinde olanları belitebilmemiz bizlere göre anlamlı iken onlar için anlamsız. Yani onlar için kötü oldu demek bunu onlara için kötü yapmıyor, sadece bizim bakış açımızla yazık kuşlar internet kullanmıyor demekle aynı kalıyor.

Ayrıca Makima Hanım'ım tüm hareketleri açıklanabilir. Hangisinde mantık yok diyorsan söyle, bir çözüm bulalım hep birlikte. En baştan beri plan belli. Chainsaw'ı ele geçirmek. Bunun için Denji ile Poçita'nın anlaşmasını bozması ve Chansaw'ı kendinden aşağı görmesi gerekiyor. Her hareketi buna yönelikti.
senin vardığın yer cahillik mutluluktur ben şahsen cahilliğin getirdiği mutluluğu seçmem

senin vardığın yer cahillik mutluluktur ben şahsen cahilliğin getirdiği mutluluğu seçmem
Ben cahilliğe bile karar verilemeyen durumdan bahsediyorum. Sadece sen onu dışarıdan bakıp cahil görmüş olursun ama içeride bilgiden muaf olan biri cahil demek gereği olmayan, ekstra bir söylem olur. Bu sadece yargılama içeren bir eylem oluyor. İçeridekini bağlamıyor, maç yorumlama gibi. Neyse dosum bütün bunlar boş iş zaten, asıl amaç Makima Hanım'ın duş suyunu içmek.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık