Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Captain Tsubasa

Beğendiğiniz Bir Seri Mi

• Kullanılan toplam oy
    77
Çok iplediğim bir seri değildir bu ama son bir kaç sayfayı okuyunca Hyuga'nın durumuna canım sıkıldı wikiden baktım. Juve'ye transfer olduktan sonra İtalya üçüncü ligine kiralanmış adam. Bu sırada Tsubasa ise Barça'yı lig şampiyonu yapmakla meşgulmüş. Ulan zaten fakir fukara çocuktu bu, hayatın tokadını yemesine rağmen yılmadan milletin içinden geçerdi Tsubasa'dan sonra o evrenin en baba topçusu olması gereken karakterdi bu kariyer nedir böyle anasını satayım? Juve'den kiralanmasında sıkıntı yok da üçüncü lige kiralanması küfür gibi olmuş. Durduk yere canım sıkıldı şimdi.
Kendisi istiyordu sanırım 3.lige kiralanmayı. Daha çok forma şansı bulabilmesi için. Ama yine de dediğin gibi Tsubasa Barça'yı , Wakabayashi Bayern'i şampiyon yaparken 3.ligde olan köy takımına gitmek...
Neyse ki 18 yaşında bıçkın bir delikanlıyken Juve'ye transfer olduğunda anasına ve yetim kardeşlerine verdiği sözü tutmuş ve onlara yaşayabileceği 2 katlı geniş bir ev almıştı.

Serinin animesi o kadar Tsubasa odaklıydı ki izlerken sinir krizi geçiriyordum. Misaki'nin toplarına atlamalar salak saçma şutlar çekmeler falan zaten futboldan çok uzakta türlü oyunlarla Wakabayashi'nin kaptanlığını almak neydi be eyyy mangaka sen kimsin kimmm

Futbol ile ilgili sanırım her anime/çizgi diziyi izlemişimdir. Bu açık ara en saçmasıydı ama kendini izletiyordu, seviyordum. Maç ne zaman sıkışsa;
"Rakip nalları diker, biz kungfu yaparken. Şimdi Kung-foot zamanıı?
Saçmaydı ama kısa sürüyordu sanırım. Anime ile spor çok bağdaşmıyor bence. Adamlar Luffy'nin gear ya da Zoro'nunu kılıçla teknik yapması gibi vuruş tekniği geliştiriyorlardı. Ben spor ile ilgili bir seri yapsam onu olabildiğince gerçekçi yapmaya çalışırdım.

Saçmaydı ama kısa sürüyordu sanırım. Anime ile spor çok bağdaşmıyor bence. Adamlar Luffy'nin gear ya da Zoro'nunu kılıçla teknik yapması gibi vuruş tekniği geliştiriyorlardı. Ben spor ile ilgili bir seri yapsam onu olabildiğince gerçekçi yapmaya çalışırdım.
İyi yapılmış spor temalı animeleri izlemek çok zevkli oluyor. İster Haikyuu gibi gerçekçi yapılmaya çalışılsın ister Kuroko gibi fantezinin bokunu çıkarsın işini iyi yapmışlarsa zevkle izlersin. Ippo gelmiş geçmiş en iyi spor animesidir mesela aynı zamanda gelmiş geçmiş en iyi animelerden de biridir. Anime ile spor çok güzel bağdaşıyor bence.

İyi yapılmış spor temalı animeleri izlemek çok zevkli oluyor. İster Haikyuu gibi gerçekçi yapılmaya çalışılsın ister Kuroko gibi fantezinin bokunu çıkarsın işini iyi yapmışlarsa zevkle izlersin. Ippo gelmiş geçmiş en iyi spor animesidir mesela aynı zamanda gelmiş geçmiş en iyi animelerden de biridir. Anime ile spor çok güzel bağdaşıyor bence.
Haikyuu gerçekçiyse başlayayım.

Tsubasa belki de benim spor animelerine mesafemi başlatandır. Ondan sonra bir önyargı oluştu ki sorma. Bir sahne mi izledin desen hayır derim.

Tsubasa da adamlar sanki alt tarafı bir topa vurmayacak da Luffy ya da Naruto gibi tarihi sırtlarında taşıyacaklar.

Haikyuu gerçekçiyse başlayayım.

Tsubasa belki de benim spor animelerine mesafemi başlatandır. Ondan sonra bir önyargı oluştu ki sorma. Bir sahne mi izledin desen hayır derim.

Tsubasa da adamlar sanki alt tarafı bir topa vurmayacak da Luffy ya da Naruto gibi tarihi sırtlarında taşıyacaklar.
Olabildiğince gerçekçi işlenmiş iyi bir spor animesi. Başla. Tsubasa çöp bir seri. Nostaljisi var diye değer görüyor kale almaya değmez. Kafandan Tsubasa'yı sil spor animelerini düşüneceğin zaman. Ippo, Slam Dunk falan var o kategoride bununla aynı kefeye koyarak ayıp edersin güzelim serilere.

Victory Kickoff bu anlamda çok iyi. Gerçek taktikler, oyuncu gelişimleri vs. her şeyi güzel şekilde ele alıyor. Tek falsosu kızlarla erkekler karma şekilde oynuyor.

Çok iplediğim bir seri değildir bu ama son bir kaç sayfayı okuyunca Hyuga'nın durumuna canım sıkıldı wikiden baktım. Juve'ye transfer olduktan sonra İtalya üçüncü ligine kiralanmış adam. Bu sırada Tsubasa ise Barça'yı lig şampiyonu yapmakla meşgulmüş. Ulan zaten fakir fukara çocuktu bu, hayatın tokadını yemesine rağmen yılmadan milletin içinden geçerdi Tsubasa'dan sonra o evrenin en baba topçusu olması gereken karakterdi bu kariyer nedir böyle anasını satayım? Juve'den kiralanmasında sıkıntı yok da üçüncü lige kiralanması küfür gibi olmuş. Durduk yere canım sıkıldı şimdi.
Seride Nankatsu lobisi dışında iyi bir yere gelebilen adam yok.Nakinishi Morisaki adlı armuttan on kat daha iyi kalecidir ama bir kere olsun milli forma giymemiş.Aynı şekilde diğer elemanlar için de benzer şeyler söylenebilir.

Bugünün ünlü futbolcularının etkilendiği bir seridir. İniesta ve daha bir çoğu. ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık