Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Cansız Maddeler ve Şeytan Meyvesi

Şeytan meyvesi yiyenler çekiç olmazlar. Bu Japonya'da yüzme bilmeyenlere denen deyim.Ağırlıkları falan artmıyor.Bir insan canlıyken çırpınmazsa su üstünde nasıl kalabilir ? O zaman boğulma denilen olay olmazdı. :S Bu yüzden gemi meyve yiyince ağırlığı artmayacak.Ve değişen bir şey olmayacak.

Düzen: Meyve yiyen batar değil.Meyve yiyen yüzemez oldu bu gemi olayını düşününce :)
Yalnız hatan var orda meyve yiyen dibe batar eğer sadece yüzemese Luffy fuusen yaptığı zaman batmaz suyun üstünde durur neden hiç yaptığını görmedik atıyorum fuusen yapsın batmasın elini uzatsın gemiye binsin niye her seferinde suya batıyo bu arada insanlar suda panik yaptığı için veya dalgaya kapıldığı için batar yoksa hiçbirşey yapmadan suyun üstünde durursan batmazsın

Şeytan meyvesi yiyenler çekiç olmazlar. Bu Japonya'da yüzme bilmeyenlere denen deyim.Ağırlıkları falan artmıyor.Bir insan canlıyken çırpınmazsa su üstünde nasıl kalabilir ? O zaman boğulma denilen olay olmazdı. :S Bu yüzden gemi meyve yiyince ağırlığı artmayacak.Ve değişen bir şey olmayacak.

Düzen: Meyve yiyen batar değil.Meyve yiyen yüzemez oldu bu gemi olayını düşününce :)
Meyve yemiş kişi ya da obje her neyse, deniz suyuna karşı dirençsizdir. Yani meyve enerjisi dahil içindeki tüm enerjiyi çeker alır su. İster gemi ya da insan farketmez. Meyve yemişse ve denizdeyse, batar.

Tamam her şey rayına oturdu.Çırpınmayınca insanlar batmıyormuş. :D Luffy'de çırpınmadan battığına göre sanırım çekiç orada hem mecaz hem gerçek anlamda kullanılmış.

Tamam her şey rayına oturdu.Çırpınmayınca insanlar batmıyormuş. :D Luffy'de çırpınmadan battığına göre sanırım çekiç orada hem mecaz hem gerçek anlamda kullanılmış.
Keşke iddia etmeden önce araştırsaydın. Ben bildiğim şeyi söylerken sen varsayımlarını söylüyodun...

Keşke iddia etmeden önce araştırsaydın. Ben bildiğim şeyi söylerken sen varsayımlarını söylüyodun...
Tartışmasaydık bir şey öğrenemezdim.Tartışma bitti her iki taraf da mutlu.Üstelik yazarken varsayım olarak düşünmüyorsun onları.Çünkü insanın söyledikleri kendine gerçek gelir.Yanlış olsa bile doğrulamak için mantık o yönde yargılar üretir.Her şeye muhalefet olmayın.Burada op tartışmak için bulunmuyor muyuz zaten ? :)

WanPiisu

Teoriyi mantıklı buldum. İnsanların kafalarında kalan sorulardan bazılarına kendimce cevap vermeyi deniyim;

yalnız kafama 2 soru takılıyor;
1.tek bedende 2 ruh nasıl barınacak?
2.şeytan meyvesinin ruhu insanın kendi ruhundan çok daha güçlü olmaz mı...malum şeytan meyvesinin verdiği özellikler insana olağanüstü güçler veriyor.Yani şeytan meyvesinin ruhu insanın kendi ruhuna ağır basmaz mı biraz?
1. Şeytan meyvesinin ruhu, ana ruha yapışıyor, bir nevi 3. bir kol vb. şekilde bütünleşiyor. Bir bedende birbirinden bağımsız 2 ruh olmuyor.
2. Şeytan meyvesinin ruhu, insanın kendi ruhuna katkı olarak girdiği için (1. maddede açıkladığım gibi) tamamen bastırmıyor. Ama ne kadar tamamen bastırsada kendi kişiliğini insanın kişiliğine bir miktar ekliyor. Tıpkı Lucci'nin Neko Neko no Mi: Model Leopard meyvesi yedikten sonra, kana arzu duyması gibi.(Kaku'ydu sanırım, tam hatırlamıyorum, vahşi tarz zoan meyvesi yiyen kişilerin vahşileştiğinden bahsediyordu. One Piece eski bölümlere bakmayalı aylar oldu, körelmişim arkadaş.. :))

Bence gayet mantıklı kafama yattı ama bir sorum var o zaman meyve gücü olan her insanı öldürüp gücünü alabilir mi?Yani bir sınırı yok mu?
Buna, Smoker'ın bu teorisinde Karasakal ile ilgili olan bölüme, kendi teorilerimi ekleyerek yanıt vermek istiyorum. İnsan bedeninin kısıtlamalarından dolayı, her türden (Logia, Paramecia, Zoan) yalnızca bir meyve yiyebildiği düşünüyorum. Hem ateş, hemde buz meyvesi, hem lastik hemde çelik meyvesi, hem şahin hemde çakal meyvesi yenirse, vücudun şeytan meyvesi yedikten sonraki halinde bile sınırlarının fazla zorlanmış olucağını düşünüyorum.

Şu ana kadar bu konuda okuduğum en ikna edici teori Smoker.

Kimin kullnadığının bi önemi yok gemi deniz de ulaşım amacıyla kullanılan araçtır. Denizciler meyve yedirirse denizcilerin yüzemeyen bi gemisi olur. Korsanlar yedirirse korsanların. Yüzemeyen bi geminin de hiç anlamı yok...
Abicim lütfen geniş düşün:S
Sadece gemilerdemi kullansınlar diyorum ben?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık