Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Cansız Maddeler ve Şeytan Meyvesi

Px olayı haric güzel açıklama.Tek onu anlamadım nasıl yerleştirdi yeteneği ve px'ler at at bitmiyor yani devamlılık da var

smoker-san, herşeyin ruhu var olayını biraz açar mısın? Kafamı karıştırdıda. Birde meyvenin ruhunun olması onu canlı yapar mı?

smoker-san, herşeyin ruhu var olayını biraz açar mısın? Kafamı karıştırdıda. Birde meyvenin ruhunun olması onu canlı yapar mı?
Ruh benim koyduğum bir tanım. Başka birşey de olabilir nihayetinde. Meyveler bence canlı ama içindeki ruhun özgür bir iradesi yok. Yani kendisine kullanıcı seçemiyor. Ayrıca, kullanıcı öldüğü zaman, meyvenin ruhu bedenden ayrılıyor ve ağaca gidip yeni yetişecek meyvenin içine giriyor. Böylece sürekli bir sirkülasyon sağlanmış oluyor. Herşeyin ruhu var derken de, meyvelerin aslında ruhu olduğunu söylemek istedim. Zoro'nun taşın nefes alışını hissetmesi ya da Roger'ın Poneglyph ile konuşması örnek olarak gösterilebilir.

Ruh benim koyduğum bir tanım. Başka birşey de olabilir nihayetinde. Meyveler bence canlı ama içindeki ruhun özgür bir iradesi yok. Yani kendisine kullanıcı seçemiyor. Ayrıca, kullanıcı öldüğü zaman, meyvenin ruhu bedenden ayrılıyor ve ağaca gidip yeni yetişecek meyvenin içine giriyor. Böylece sürekli bir sirkülasyon sağlanmış oluyor. Herşeyin ruhu var derken de, meyvelerin aslında ruhu olduğunu söylemek istedim. Zoro'nun taşın nefes alışını hissetmesi ya da Roger'ın Poneglyph ile konuşması örnek olarak gösterilebilir.
Tamam şimdi daha iyi oturdu.Teşekkurler.

Pika pika'nın ruhunun bi parçasını alıp bi şekilde çoğaltıp tüm PX'lere vermesi demek kizaru'nun bi parça eksilmesi demek oluyo. Buda orjinalinde kizaru diğer amirrallerden güçlüydü meyve ruhundan bi parça alındığı takdirde bile diğerleriyle aynı seviyede demek oluyo ki bu çok mantıklı değil. Ayrıca meyva ruhunun parçası alınmış olsa PX'lerin hızınında logia özelliklerinin de olmasını beklerim. Yalnızca lazer atabiliyolar. Diğer kısım eyvallah ama bu ruhundan parça alınmış mevzusunun olacağını sanmıyorum. Bence vegapunk ruhun bi kısmını klonlamayı yada yapay olarak ruh yapmayı denemiştir...

Son günlerde bu konu ile ilgili çok soru aldım. Konu ile ilgili genel görüşümü şimdi belirteceğim. Çoğu kişinin kafasına yatacağına da eminim. Gelelim teoriye:

Öncelikle, One Piece dünyası içerisinde herşeyin ruhu olduğuna inanıyorum. Zoro'nun herşeyin nefesini, Roger'ın herşeyin sesini duyması bunu kanıtlar nitelikte zaten. Herşey gibi Şeytan Meyveleri'nin de ruhu var. O yüzden meyveyi ısırdığın anda ruh bedene giriyor ve güç geliyor. Vegapunk, için çağın 500 yıl ilerisinde bir zekaya sahip dendi. Benim görüşüme göre Vegapunk, meyveyi, içindeki ruhtan bir şekilde ayırmayı başardı ve cansız nesnelerin ruhu ile birleştirdi. Bu sayede cansız maddelere meyve yedirmiş oldu. Pacifistalar'a Pika Pika no Mi, özelliklerini ise, ruhtan aldığı bir parça ile yerleştirdiğini düşünüyorum. Meyvenin ruhu, denize karşı zayıf, bu yüzden meyve kullanıcıları da denize karşı zayıf oluyor. Meyvenin ruhu olduğuna başka bir kanıtta, Yami Yami no Mi. Teach, meyvesinin herşeyi içine çekebildiğini söyledi. Meyve ruhu da buna dahil. Meyve ruhunu içine çektiğinden, tüm meyveleri iptal edebilme gibi bir özelliğe sahip. Ancak ruh, kişinin ruhuyla birleşik durumda olduğundan, tamamen içine çekemiyor. Beyazsakal öldüğünde, ruhu bedeninden ayrıldı ve sadece meyve ruhu kaldı. Teach'te bu sayede meyve ruhunu çekebildi. Benim konu hakkındaki naçizane görüşlerim bunlar. Varsa sizinkileride dinleyelim.
aynen katılıyorum bu görüse ekstra bir bilgi daha vermek gerekirse en azından seytan meyvelerinin ruhlarının veya özlerinin olduguna bir diger kanıtta iki seytan meyvesi yeme durumunda,iki seytan ruhunun savasa tutusacagı ve ölecegin söylentisi bunu jyabura söylemişti:good:

ayrıca herseyin sesini duymak zaten manevi bir kavram,roger ponelglyphdeki yazıyı bilmiyor bunu rayleigh söyledi... tas ona üzerinde ne oldugunu söylüyor bence,aynı zoronun daz bonesun celigini hissetmesi gibi en azından ben hep böyle düsndüm.

pasifistalara eklenen lazerlerin,seytan meyvesi ruhundan deilde,o enerjiyi acıga cıkarabilen bir makine icadı ile olabilcegini düsünüyorum cünkü orjinal meyve kullanıcısı kizaru.cagdasın dedigi gibi onun gücünden eksilme anlamına gelir bu.sonucta tüm seytan meyveleri içinde; lazer ve atesi silahlara monte etmek en kolay olanlarıdır yüksek teknolojiyle.

teachin olayıda teoriylen örtüsüyor zaten.seytan meyvesi yendiginde iki ruh bir olur ortaya bir mutasyon cıkar bir nevi.kullanıcı öldügünde seytan meyvesi ruhu serbest kalır...zaten bu ruhu gecici olarak karanlıga cekip etkisiz hale getirebilen teachte serbest kalan ruhun gücünü kendine alır.

son olarakta tebrik ediyorum güzel teori.

Franky The Cyborg

tamam meyveyi dilimledin ince ince silahın içine koydun yedirdin diyelim kılıca fil meyvesi nasıl yediriliyor??

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık