Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Caesar Clown vs. Magellan

Kim Alır?

• Caesar

Kullanılan: 33 28.7%
  • Magellan

Kullanılan: 80 69.6%
  • Berabere kalır

Kullanılan: 2 1.7%

• Kullanılan toplam oy
    115
Şu dövüş hakkında konuşmaya bile gerek yok ki. Oda'nın serisi. Magellan'ı Amiral altı adam zor alır. Hapishane müdürünü öyle bir logia bilim adamına yedirmez.

Magellan'ı 2 sene sonra çizse her şey daha da farklı olurdu. Bunu da hesaba katın.
Öyle tabii de Ceaser'ın oksijen manipüle etmesiyle bir avantajı var. Ki bu yeteneğinin menzilini geliştirmiş olması da olası. Ben Ceaser'ı bir adım önde görüyorum.

Şu dövüş hakkında konuşmaya bile gerek yok ki. Oda'nın serisi. Magellan'ı Amiral altı adam zor alır. Hapishane müdürünü öyle bir logia bilim adamına yedirmez.

Magellan'ı 2 sene sonra çizse her şey daha da farklı olurdu. Bunu da hesaba katın.
Arkadaş çok haklı oksijen manipüle ediyor diye bütün herkesi tek atsın yonkou dan neden korkuyor ki. Oksijen manipüle etsin o halde kolaysa...

Magellan hem mevya yeteneği kullanımı konusunda hemde fiziksel dövüşte çok daha yetenekli siz takmışsınız bir logia nasıl vuracak ona.
Nasıl vuracağını oda gösterir :)

Ceaser meyve avantajıyla alabilir bence. Meyvesini uyandırsa nasıl bir şey olur acaba. Çok uzaklardan bile oksijeni çekebilme özelliği filan yapabilir belki. Ya da Law'ın meyve ile yaptığı gibi vücudun içinde patlama yapabilir. Çok değişik şeyler çıkar bu adamdan. Zaten meyvesi böyle uçuk kişiler nedense hep troll olarak karşımıza çıkıyor. Buggy, Sugar, şu kırmızı burunlu adam (noro ışını mı ne atıyordu), Ceaser. Belki daha vardır hatırlayamadım şimdi.

Valla zor soru aslında biri zaman atlaması öncesi luffyle karşılaştır diğeri zaman atlaması sonrası hakinin seride oturdugu zaman karşılaştı. Ceaser ın belli alanda havayı oksijeni vs kontrolu büyük bir güç ama impel downın müdür olması dolayısıyla ve karasakal tayfasına karşı ezici üstünlüğüyle , 6. Kat mahkumların bile korkmasından dolayı magellan dedim . Birazda ceasar bm gibi komediye döndürüldü sanırım ondan 😂

Aslında Magellan genel olarak Caesar'dan güçlü olmasına rağmen Caesar'a yenilebilir. Bire bir dezavantaj sebebiyle, Enel'in zaman atlaması öncesi Luffy'ye yenilmesi gibi.

Nasıl mı? Caesar'a zehir işlemez, yani Magellan yakınına gelip yumruk kullanmak zorunda.

Peki Magellan' ın Zırh Haki kullandığı kesin mi? Değil. Örneğin Karasakal ve Sengoku'nun Zırh Haki kullandığı gösterilmemesine rağmen Vivre Card Databook'ta onlar için Zırh Haki kullanıcısı olarak bilgi verildi ancak Magellan'da bu bilgi Databook'ta verilmedi, haliyle bu konuda bir kesinlik yok, bana göre Magellan Zırh Haki kullanıyordur hatta Gözlem Haki'de kullanıyordur ama Caesar'ı halletmek için yeterli seviyede olmayabilir, Zırh Haki kullanan Tashigi'nin Monet'e karşı yetersiz kalması gibi.

Zırh Haki var desek bile Magellan' ın yine Caesar' ın yanına gelmesi lazım, yumruğu ile ulaşması için, bu esnada Caesar' ın uzaktan patlayıcı saldırıları olduğu gibi oksijen iptali de var. Yani Yami kullanan tek meyveli Karasakal karanlıkla kendine çekerek ve Caesar' ın gücünü iptal ederek böyle değişik bir rakibi kolayca halleder, ancak Magellan' ın zehiri işe yaramayacak ve yakınına gelene kadar Caesar oksijenini kesebilir, böyle bir durumda Magellan Luffy gibi hızlı hareket edip o alandan hızlıca kaçacak biri de değil, bu saldırıya kolayca yakalanır.

Magellan direk olarak uyanış kullanıp asit tarzı yakan zehiri ile Caesar'a etki etmeye çalışmalı belki o işe yarar.

Smiley varsa Caesar alır bence, Luffy plot ile taş olmaktan kurtuldu ama Magellan iki sene önceki Luffy'nin diz çöktürdüğü adam. Muazzam bir fiziksel gücü yok yani asıl ölümcül tarafı zehri ve bununla Caesar'a nasıl üstünlük kuracak pek emin değilim.

Ceasar Clown kazanır. Zehir konusunda Ceasar daha iyi ayrıca Logia kullanıcısı kendisi. Tek sıkıntı Ceasar'ın çok fazla dövüşe girmemiş olması. Yoksa her anlamda baskın olan kişi Ceasar'dır. Luffy, Magellan'ın zehirine bağışıklık kazanmış olmasaydı Ceasar öldürmüştü. Ayrıca Ceasar havadaki oksijeni de yok edebiliyor ki zaman atlaması sonrası karakterleri düşünürsek aslında baskın olan kişinin Ceasar olduğunu anlayabiliriz. Zeki olmasının da çok faydası olacaktır. Big Mom Korsanları karşısında hiçbir şey yapamadığını düşününce de Oda'nın sıvaması diyorum.

Bir kesim magellanın amiral seviyesine yakın görürken diğer kesim haki bilip bilmediğini soruyor. Çok değişik bir karakter bu magellan. :fool:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık