Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Bu Eleman İlerde İmparator Olur

Sizce hangi süpernova gelecekte Yonkou olucak veya bu potansiyele sahiptir?

• Kullanılan toplam oy
    218
Empati.
Takip edilmek istiyorsan takip etmeyi biliyor olmalısın. Birinin emir altına girmiş olması, kimseyi emri altına alamayacak olması anlamına gelmez. Emir altına girmenin çok değişik sebepleri olabilir, çok farklı hikayeleri olabilir ayrıca.
Kimse sınırsız irade sahibi masal kahramanı değil.
"Zirveyi arzuluyorsan sadece yumrukların sen götüremeyeceği dövüşler bulacaksın"
İşte bu yüzden Karasakal en gerçekçi karakterlerden biri. Güncel takip ediyor olsaydık zamanında, onun için de birçok kişi "yonkou olacak potansiyeli yok" derdi.
Hocam eğer ki Luffy'nin bahsettiği gibi bir durum varsa bir şey demem. Ama birileri korkupda Yonkou'nun adamı olduysa hele ki planı hemen öncesinde Yonkou'yu yenmek ise orada bir durmak gerekir.

@RedTeroR

Farklı görüşler olabilir hocam saygı duyarım. Ama bu seride irade en önemli şey. O yüzden Teach'i ben de yakıştıramıyorum son rakip olmaya. Dediğin gibi şu an için görünenlerden Kid daha çok yakışıyor o koltuğa.

Hacı Kaido Sama nedir yahu? Ayrıca o bölgeye sadece Kaido düştü. 3 ittifak tamamıyla ordayken aralarına sadece Yonkou Kaido düşüyor. Bu adamlar Yonkou olan Shanks'i saldırmayı düşünüyordurlar. Ama karşılarına sadece Yonkou Kaptanı düşmüş. Hedeflediklerinden daha kolay bir durum ile karşı karşıyalar. Ölmeyeceğine emin olmak? Eğer ki Kid bunu takmayıp sonuna kadar savaşmışsa bu Kid ile Apoo arasında ki farkı net olarak gösterir. Gelecekleri yeride gösterir.
Olay o değil yanlış anladın.Kaido hepsini kımıldamayacak vaziyete gelene kadar dövdükten sonra tayfası üçünü de paketlemiştir.O zamana dek sonuna kadar savaşmıştır hepsi.Ondan sonra Ace sunulan seçenek gibi tayfamıza katıl denmiştir.Tabii Wb tayfası gibi yumuşak değiller.Direk parmaklıklar ardından demişlerdir bunu.Katılmazsan da oradan çıkamazsın.Zaten durup dururken salsalar da tüm tayfaya karşı tek başına birşey yapamazsın.Kid inanılmaz ego sahibi olduğu için reddetti büyük ihtimalle.Ama aslında aptallık.Başka çaresi yok aslında.Çıkıp arkadan vurmak yada kaçmak varken inat etmiştir gururuna yedirememiştir.Ama korsan dediğin adam çıkarcı ve kurnazdır.Aynı Shanks'ın dediği gibi onura gurura takılmamalıdır.Yoksa mesele dayak yiyince biat etmek değil.Onu hiçbirinin yaptığını sanmıyorum.O tutsaklık durumundan kurtulmanın yolunu bulup tekrar denemek yada intikam almak önemli olan.

Olay o değil yanlış anladın.Kaido hepsini kımıldamayacak vaziyete gelene kadar dövdükten sonra tayfası üçünü de paketlemiştir.O zamana dek sonuna kadar savaşmıştır hepsi.Ondan sonra Ace sunulan seçenek gibi tayfamıza katıl denmiştir.Tabii Wb tayfası gibi yumuşak değiller.Direk parmaklıklar ardından demişlerdir bunu.Katılmazsan da oradan çıkamazsın.Zaten durup dururken salsalar da tüm tayfaya karşı tek başına birşey yapamazsın.Kid inanılmaz ego sahibi olduğu için reddetti büyük ihtimalle.Ama aslında aptallık.Başka çaresi yok aslında.Çıkıp arkadan vurmak yada kaçmak varken inat etmiştir gururuna yedirememiştir.Ama korsan dediğin adam çıkarcı ve kurnazdır.Aynı Shanks'ın dediği gibi onura gurura takılmamalıdır.Yoksa mesele dayak yiyince biat etmek değil.O durumdan kurtulmanın yolunu bulup tekrar denemek yada intikam almak önemli olan.
Ace kabul etti. Ama ilk günden ben WB'ye sama diye hitap ettiğini görmedim. Adamın tek derdi de o ara nakamalarıydı.Onlar için kaçış yolu yaptı. Ölmeyi de istiyordu. Bakma WB öldürmedi. Yaşattı. Kaido olsaydı öldürmekten başka yol bırakmazdı Ace ona. İşte bu gibi durumlar yine Ace ile saydığın kişiler arasında ki farkı gösterir.

Hocam sen ittfak kuruyorsan. Anlaşıyorsun, söz veriyorsun. Yanında ki adam diyor ki ona biat etmeyeceğim.Ve bu adam hemen az öncesinde birlikte hayatta kalmak için uğraş verdiğin arkadaşın. O adam kabul etmeyip Apoo kabul ediyorsa yine ben o adamın kalıbına tükürürüm.

Law ne diyor Luffy, Dof'a karşı savaşırken? Beni burada bırakın. Eğer Luffy yenilirse ben de burada onunla birlikte öleceğim. İşte böyle karakterlerin geleceği yer ile senin bahsettiğin karakterin geleceği yer aynı olmaz bence.

Edit: Ne olduğunu tam bilmiyoruz. Tartışğımız şeyler varsaydığımız şekilde gerçekleşen senaryo içindir. Sonra yanlış anlaşılmalar olmasın.:D

Şu korsan kalıbına kıl oluyor illa çıkarcı falan olmak zorunda arkadan bıçaklar vesaire vesaire, bir kere korsan dediğin adamın kafasına göre takılması lazım kafası Kid gibiyse Kid gibi takılır Luffy gibiyse Luffy gibi takılır illa bi sınırlamanın içinde olmamalı hele Op için konuşuyorsak.Korsan dediğin böyle böyle olmalı demekten çok kafa nereye biz oraya diyen korsandır bence.

@Millennium Wizard bence dayak yemeden satmışlardır sonra değil.

Ace kabul etti. Ama ilk günden ben WB'ye sama diye hitap ettiğini görmedim. Adamın tek derdi de o ara nakamalarıydı.Onlar için kaçış yolu yaptı. Ölmeyi de istiyordu. Bakma WB öldürmedi. Yaşattı. Kaido olsaydı öldürmekten başka yol bırakmazdı Ace ona. İşte bu gibi durumlar yine Ace ile saydığın kişiler arasında ki farkı gösterir.

Hocam sen ittfak kuruyorsan. Anlaşıyorsun, söz veriyorsan. Yanında ki adam diyor ki sana biat etmeyeceğim. Ve bu adam hemen az öncesinde birlikte hayatta kalmak için uğraş verdiğin arkadaşın. O adam kabul etmeyip Apoo kabul ediyorsa yine ben o adamın kalıbına tükürürüm.

Law ne diyor Luffy, Dof'a karşı savaşırken? Beni burada bırakın. Eğer Luffy yenilirse ben de burada onunla birlikte öleceğim. İşte böyle karakterlerin geleceği yer ile senin bahsettiğin karakterin geleceği yer aynı olmaz bence.
Bilemiyorum.Belki ortaklaşa plan yaptı bu adamlar ne biliyoruz.İyi - Kötü polis olayı.Kid orada özellikle kaldıktan sonra diğerleri yada sadece 1 tanesi katılınca ister istemez o adama güven duyarsın Kid gibilerine bakıp.Kaido'nun güvenini kazanmak için yapmış olabilirler.Belki Apoo bir karışıklık anında salacak Kid'i oradan bilemeyiz.Yada direk aralarından tayfaya gireceksin diye Apoo'yu da seçmiş olabilir Kaido.Uzun kol kabilesi gibi özel bir nedeni olabilir.

Kid. Başka da yok. Drake-Hawkins-Law üçlüsü de amiral olur.(Gerçi Law daha da çıkabilir ama pek ihtimal veremiyorum) Apoo çapsızından bir yol olmaz. Diğerleri ise kumda oynasın.

Bilemiyorum.Belki ortaklaşa plan yaptı bu adamlar ne biliyoruz.İyi - Kötü polis olayı.Kid orada özellikle kaldıktan sonra diğerleri yada sadece 1 tanesi katılınca ister istemez o adama güven duyarsın Kid gibilerine bakıp.Kaido'nun güvenini kazanmak için yapmış olabilirler.Belki Apoo bir karışıklık anında salacak Kid'i oradan bilemeyiz.Yada direk aralarından tayfaya gireceksin diye Apoo'yu da seçmiş olabilir Kaido.Uzun kol kabilesi gibi özel bir nedeni olabilir.
Şu an görünen üzerinden en makul olan şeyden yorum yapıyoruz. Bu adamlar ittifak yapmış. Ve karşılarına tek başına bir Yonkou kaptanı çıkmış. O ara neler oldu bilmiyoruz. Ama Kid hapise tıkılmışken Apoo'nun Kaido sama diye nara attığını görüyoruz. Şu an için her şey açık gibi. Bahsettiğin tarzda farklı şeyler olur o zaman farklı değerlendiririm.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık