Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Boruto: Two Blue Vortex

Anime başlangıçta(ilk 50 bölüm) manga öncesi dönemi işledi. Daha sonra ise yine anime canon olarak çeşitli arklar çıktı. Ayrıca novel kaynaklı arklar da yapıldı. Bu nedenle mangaya kıyasla anime çok daha fazla bölüme sahip ancak filler yok.

Bu anime canon kısımları ben severek izledim ama kimi sevmez ve hatta nefret eder. Bu kişisel zevke bağlı. Anime canon bölümlerde örneğin Mitsuki üzerine ark var, Kawaki üzerine ark var, Toprak Köyü arkı var, Su köyü arkı var, Sarada üzerine hikayeler var, böyle hikayeler mevcut. Yani yan karakterlerin zaman aldığı hikayeler var. Bu iyi bir şey çünkü mangada Boruto ve Kawaki dışına çıkılmıyor. Dolayısıyla yan karakterler yok hükmünde. Netice olarak izlemezsen hikaye açısından bir kaybın olmaz ama yan karakterler ile fazla yakınlaşmazsın.

Bölümleri ayırt edecek olursak:

1-18: Anime canon
19-24: Sarada novelinden
25-49: Anime canon
50-66: Manga ilk 10 bölümden
67-92: Anime canon
93-95: Naruto novelinden
96-105: Anime canon
106-111: Kakaşi, Gai ve Mirai novelinden
112-140: Anime canon
141-151: Manga 10-15 arası bölümlerden
152-177: Anime canon
178-220: Manga 16-55 arası bölümlerden
221-281:Anime canon
282-286: Sasuke novelinden
287-293: Manga 55-70 arası bölümlerden.
O zaman ben önce mangayı okuyup sonra duruma göre anime canonları izlerim, teşekkürler.:sapkali:

Aşırı önyargılı olduğum serinin 75 bölümünü hızlı bir şekilde yuttum. Gerçekten aktı gitti. Belki de özledik yada okuyacak bir şeylere ihtiyacım vardı.

Naruto ve hinata mühürlendikleri boyutta uykudalar onlar için zaman nasıl işleyecek göreceğiz.

1.Görsel. iste karşınızda o beklenen Sevgi ile uyandırılmış Sarada'nın Mangekyo Sharinganı.
2 ve 3. Görsel. anlaşıldığı gibi Sasuke de etkilenmiş ve sarada babasından boruto için yardım istiyor. Bu isteğe kulak veren sasuke "Beni takip et daha önce de yaptım" :D diyerek Borutoyu kurtarıyor ve Kafa bandını Boruto tuttuğu için kendi anılarına güvenmediğini kızına güveneceğini istersen senin için canımı tehlikeye atarım. diyor

Köyden ayrılan ikili Usta ve Öğrenci oldu. TimeSkip de gördüğümüz kılıçlı pelerinli boruto onları nasıl aldı artık bu süreçte göreceğiz.

Sasuke bile bu tersinim'den etkilenmişken sumire ve sarada nasıl etikelenmedi? Sevgiden olmamıştır, olursa saçmalık olur deniyordu galiba oldu Mangakamız bu duruma ne açıklık getirecek çok merak ediyorum.

Şunu da bırakayım şöyle :)

Son düzenleme:
Seride gördüğüm en rezil mangekyu uyanışı olabilir Sarada'nınki.
aslında sevgi dense de bir nevi korku ile uyandırdı, borutoya bir şey olacak arkadaşını kaybedecek korkusuyla.

ayrıca sembolik olsun diye güneşe benzetmişler ama diğer MS'lere bakınca bunun şekli şemali kötü duruyor, çiçek yap şiruken yap dikenli halka nedir.

Ben bu bölümü pek sevmedim. Çok hızlı geçiştirilmiş detayları vardı. Masashi Kishimoto'nun okuyucusuna pek güvenmediğinden didaktik bir anlatım kullanmış ve başarılı değildi. Bu bölüm karakterler olduğundan da farklıydı. Boruto'nun vermesi gereken tepkileri yoktu. Bir anlığına Boruto karakteri değil de Naruto karakterini hissettim. Bu da beklentimin dışında geçen bir kurgu yaşattı. Sanıyordum ki, Boruto ağlayarak, yaralarla köyden ayrılacak. Ama her şey bir anda gelişti. Sasuke geldi. Olayını kabullendi. Eida özür diledi. Bu nasıl dibi görmek la ? dedim içimden.

Belki Boruto'nun dibi görmesini ilerde işleyebilir... Boruto ve Kawaki'nin aralarındaki bağ iyi işlenmedi. Hemen öz kardeş olarak birbirlerini görmeleri abes kaçtı bu bölüm. Kawaki ve Naruto arasında baba oğul ilişkisi gerçekten güzel işlendi. Yer yer duygulandım. Lakin, Boruto ile Kawaki'nin arasındaki bağ beni ikna etmedi.

Kısaca; "Olsun her zaman istediğimiz gibi işlenmeyebilir. Ne de olsa o da bizim bir eserimiz. Yeri gelince överiz de söveriz de" gibi bir bölümdü benim için.

Son düzenleme:
Sasuke bile bu tersinim'den etkilenmişken sumire ve sarada nasıl etikelenmedi? Sevgiden olmamıştır, olursa saçmalık olur deniyordu galiba oldu Mangakamız bu duruma ne açıklık getirecek çok merak ediyorum.
İlk başta Shikadai de etkilenmemişti. Sonradan mangaka fikrini değiştirdi galiba. Keşke değiştirmese... Belki Shikadai ve Boruto ikilisini görürdük. Hem güzel ikili olurdu. Normal ninja ve ootsuki teması hoş bir temaydı. Yine de mangaka Shikadai'nin diyaloglarında açık uç bırakmış. Bakalım nasıl gelişecek yeni düzende olaylar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık