Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Boruto: Two Blue Vortex

Naruto ve Sasuke ölmedi ki daha reenkarnesi olsun Ashura ve Indra'nın. Ama umarım olmaz öyle bir şey, aynı senaryo tekrarlanmasın.
Naruto evreninde reenkarnasyon aynı kişinin tekrar doğması değil. Yani Naruto ve Sasuke ile İndra ve Aşura aynı kişi değiller, farklı kişiler. Sadece bu ikili önceki ikilinin çakrasını ve iradesini miras alıyor. Naruto ve Sasuke ölünce ya da hatta yaşarken bile temsili çakranın ve ruhun Boruto ve Kawaki'ye geçmesi mümkün.

Naruto evreninde reenkarnasyon aynı kişinin tekrar doğması değil. Yani Naruto ve Sasuke ile İndra ve Aşura aynı kişi değiller, farklı kişiler. Sadece bu ikili önceki ikilinin çakrasını ve iradesini miras alıyor. Naruto ve Sasuke ölünce ya da hatta yaşarken bile temsili çakranın ve ruhun Boruto ve Kawaki'ye geçmesi mümkün.
Geçmesin o zaman ya. Boruto ve Kawaki'de o büyüklüğü hissedemiyorum ben. Hadi Naruto ve Sasuke'yi kabullendim ama Boruto ve Kawaki o iradeyi yansıtamıyor.

Evet Indra ve Ashura olamaz ama onların bir büyük boyu diyebilirler ve bu ihtimal için bile kafamı duvarlara vurabilirim. Bitsin artık bu rezalet seri.
En başından beri şüpheci yaklaşıyordum bu seriye zaten ve geneline baktığımda tatmin etmedi. Ama okuyanı çok, daha devam eder. Kishimoto adam eder belki diyeceğim ama serinin temeli iyi olmayınca işte ne yaparsan yap elinde kalıyor.

Marada rinnegan sahibi olduğu için onun vücudu üzerinden rinnegan yaratabildiler. Yani her yer rinnegan kaynamaz çünkü başkası üzerinden üretemezler. Konu hakkında da diyeceğimi dedim zaten :)
Yeniden rinnegan yaratma diye birşey yok madara yaşlı halindeyken rinneganı açıyordu ama kabuto madarayı genç halinde ve rinneganlı yaratmayı başarabildi aslında bu tartışılacak bir mevzu değil geçmişe dönüp ilgili bölümleri izlesen anlayacaksın durumu boşa burda post kasıyorsun sinir ettin beni ?

Yeniden rinnegan yaratma diye birşey yok madara yaşlı halindeyken rinneganı açıyordu ama kabuto madarayı genç halinde ve rinneganlı yaratmayı başarabildi aslında bu tartışılacak bir mevzu değil geçmişe dönüp ilgili bölümleri izlesen anlayacaksın durumu boşa burda post kasıyorsun sinir ettin beni ?
Tartışılıp geçilmiş, kapanmış bir konuyu kendine dert edinmene gerek yok. Zaten Madara'yı rinnegan'lı yarattı diyerek kendi ağzınla beni doğruluyorsun. Neyi ne yapmak istedin, ne anlattın anlamadım ama :(

Ashura ve Indra ile ilgili yanlışın var. Sasuke ve Naruto aralarında geçen yüzlerce yıllık sorunu çözünce reankarne olayını da bitirmiş oldular.

Üstelik reankarnenin geçiş şekliyle ilgili de hatan var.

Kaynak : Naruto manga 670

Ashura ve Indra ile ilgili yanlışın var. Sasuke ve Naruto aralarında geçen yüzlerce yıllık sorunu çözünce reankarne olayını da bitirmiş oldular.

Üstelik reankarnenin geçiş şekliyle ilgili de hatan var.

Kaynak : Naruto manga 670
Ne yanlış dostum, açıkça söyle de bilelim. Hepiniz Kişimoto oldunuz başıma :(

Ne yanlış dostum, açıkça söyle de bilelim. Hepiniz Kişimoto oldunuz başıma :(
Reankarnenin yeniden gerçekleşebilmesi için önceki reankarnenin ölmesi gerekiyor. Bir reankarne yaşarken başka biri reankarne olamıyor.
Çünkü esasen Naruto’da bir kişinin ölmesi demek kalan çakra miktarı 0 demek. Ki bir ninja illa aldığı yaralardan ölmek zorunda değil, çakrası savaş sırasında 0 kaldığı için de ölebilir. Örnek: Kakashi.

Reankarnenin yeniden gerçekleşebilmesi için önceki reankarnenin ölmesi gerekiyor. Bir reankarne yaşarken başka biri reankarne olamıyor.
Attığın sayfada Hagoromo diyor ki o ikisinin çakraları zaman içinde tekrar ve tekrar, yok olmadan reenkarne olmaya devam etti. Yani yeni bedenlerde tekrar ve tekrar ortaya çıktılar. Burada yeni bedene geçişin şartları anlatılmıyor. Yani Boruto içinde şimdi de bunlara geçmesini engelleyecek bir durum yok, yaptım oldu derler, aksi için bir kırılmaz altyapı yok.

Attığın sayfada Hagoromo diyor ki o ikisinin çakraları zaman içinde tekrar ve tekrar, yok olmadan reenkarne olmaya devam etti. Yani yeni bedenlerde tekrar ve tekrar ortaya çıktılar. Burada yeni bedene geçişin şartları anlatılmıyor. Yani Boruto içinde şimdi de bunlara geçmesini engelleyecek bir durum yok, yaptım oldu derler, aksi için bir kırılmaz altyapı yok.
Belirttiğin cümle “when their bodies were destroyed “ diye başlıyor farkında mısın ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık