Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Boruto: Two Blue Vortex

Evet ben de bu konuya takıldım. Team 7'deki Kakashi'nin karizması kesinlikle yok. Ki aslında sıradaki hokage olması gerek...
Ben burada çok büyük bir senaryo hatası olduğunu düşünüyorum. Ki bu Konohamaru savaş görmüş biri. Boruto nedense, hep öne çıkan ve Konohamaru'dan daha vasılı biri olarak gösterilmeye çalışılmış.

Sence Naruto'nun ölüm formu Gai'nin 8. kapısı kadar sağlam çıkacak mı? @Riful
8 kapı açan Gai ile taijutusu söz konusu oldu mu eşleşebilecek kimse yok. Hani rakip olmayı bırak Gai için bana kalırsa oyun arkadaşı bile olamazlar, buna Ootsutsukiler de dahil. 8 Kapının olayı kullanıcıyı fiziksel sınırların ötesine götürüp bırakması. Naruto'nun iyileştirme gücüne rağmen Gai sakat kaldı, üstelik Madara'ya vurduğu sağ ayağından sakat kaldı. Yani Altı Yolun Bilgesinden gelen güç bile Gai'yi tamamıyla iyileştiremedi çünkü 8 kapının gücü daha baskın geldi ve o ayak sakat kaldı

Tabi şimdi Rock Lee açsa o kadar güçlü olamaz, olay Gai'nin müthiş bir şinobi olmasında saklı. Ama, işte ama'sı var. Ama Gai'nin olayı taijutsu, yani Madara Gai'yi karşılamak yerine düzgünce savaş verse 8 kapılı Gai'yi yenebilirdi. Adamın bin türlü kozu var ama Gai'nin müthiş gücü karşısında gaza geldi ve vur bana, daha sert vur bana diye çoştu. Yoksa yapması gereken Gai'yi oyalamaktı ve sonrasında indirmiş olacaktı. Doğrudan saldırmasına bile gerek yoktu.

Yani Naruto'nın yeni formu 8 kapılı Gai'den güçlü olmalı ama Boruto evreninin nerf yemiş olması nedeniyle Gai daha güçlüdür. Naruto'nun intihar saldırısı olacağı için bu form bana kalırsa çok sağlam bir etki yaratacak. Öyle basit bir şey çıkmaz, belki neredeyse İşşiki'yi yenebilecek bir form bekliyorum.

Boruto animesinde, Konohamaru neden vasıfsız bir jonin olarak işleniyor ? Gerçek elit bir jonin böyle mi olmalı ?
Vasıfszı demek doğru olmaz, hikayede etkili olamıyor demek gerek bence. Çünkü Konohamaru mangadaki en nitelikli şinobilerden biri, aslında küçük bir Kakaşi ayarında tasarlanmış, teknikleri çok, itibarı var, hikaye için önemli bir yerde ama karizmadan yoksun ve en önemlisi Boruto evreni Naruto evrenine kıyasla zayıflatılmış bir evren. Yani Konohamaru part 1 Kakaşi'nin rakibi olabilir ama ötesi için gücü yetmez. Boruto'nun parlaması ana karakter olması ve yazar ile alakalı. Şimdi Kişimoto doğrudan yazar olsa böyle olmazdı, arada üslüp farkı var. Ama Boruto evreni için Konohamaru yeterli bir elit şinobi. Asuma'nın daha nitelik bir versiyonu olmuş.

Vasıfszı demek doğru olmaz, hikayede etkili olamıyor demek gerek bence. Çünkü Konohamaru mangadaki en nitelikli şinobilerden biri, aslında küçük bir Kakaşi ayarında tasarlanmış, teknikleri çok, itibarı var, hikaye için önemli bir yerde ama karizmadan yoksun ve en önemlisi Boruto evreni Naruto evrenine kıyasla zayıflatılmış bir evren. Yani Konohamaru part 1 Kakaşi'nin rakibi olabilir ama ötesi için gücü yetmez. Boruto'nun parlaması ana karakter olması ve yazar ile alakalı. Şimdi Kişimoto doğrudan yazar olsa böyle olmazdı, arada üslüp farkı var. Ama Boruto evreni için Konohamaru yeterli bir elit şinobi. Asuma'nın daha nitelik bir versiyonu olmuş.
Tam olarak katılmasam da, hemen hemen görüşlerimiz benzer.

Arkadaşlar bir düşünün?Savaş içerinde doğup büyümüş biri mi daha tecrübeli olur.Yoksa ferah içerisinde büyümüş olan mı?
Kakashi çocuk yaşta ciddi ciddi savaşlara girdi.Tabikide daha elit bir jonin görüntüsü verir.Tabi Konohamaruda çok ferah büyümüş sayılmaz.

Farkettiyseniz Borutoda çok doğal yeteneğe sahip olmayanlar çok vasıfsız kalıyor.Naruto'da öyle değildi.Sadece Konohamaru değil Shino Kiba hatta çoğu öğrenci bile vasıfsız kalıcak animede.Hele şu ortamda Metal Lee'ye acıyorum garibim o ortamda nasıl geliştircek kendini tek Taijutsuyla.

Arkadaşlar bir düşünün?Savaş içerinde doğup büyümüş biri mi daha tecrübeli olur.Yoksa ferah içerisinde büyümüş olan mı?
Kakashi çocuk yaşta ciddi ciddi savaşlara girdi.Tabikide daha elit bir jonin görüntüsü verir.Tabi Konohamaruda çok ferah büyümüş sayılmaz.

Farkettiyseniz Borutoda çok doğal yeteneğe sahip olmayanlar çok vasıfsız kalıyor.Naruto'da öyle değildi.Sadece Konohamaru değil Shino Kiba hatta çoğu öğrenci bile vasıfsız kalıcak animede.Hele şu ortamda Metal Lee'ye acıyorum garibim o ortamda nasıl geliştircek kendini tek Taijutsuyla.
Metal Lee, taijutsu olarak çok güçlü; ama sınırını zorlayacak, ve o motivasyona sahip olabilieceği ortam yok. Acaba nasıl işlenilecek...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık