Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Borsalino vs. Kuzan

Kim kazanır?

• Borsalino

Kullanılan: 20 33.9%
  • Kuzan

Kullanılan: 35 59.3%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 4 6.8%

• Kullanılan toplam oy
    59
Kizaru the king olduğu için böyle durumlara kolay kolay düşmüyo ama evet rayleigh'la kaşrılastığında ihtiyar kizaru'yu çizmişti.

Atladığın bi nokta var, kizaru the king tek başına marco'yu yenemedi bi koramiralden yardım aldı, aokiji jozu'yu tek başına yendi.

Sadece dayanmak? Ace'in "sadece 20 saniye" dayanabildiğini, bütün tümen komutanları + crocodile'ın 1 dk civarı ancak oyalayabildiğini, ivankov'un 45 saniye dayanabildiğini, jinbei'nin ıkınarak bi darbeyi karşılayabildiğini ve WB'nin at gücündeki vuruşlarını karşılayabildiğini bildiğimiz bi adama karşı sadece daynamak ne demek? Bahsi edilen savaş 2 saat sürseydi ve aokiji kaybetseydi usopp vs luffy'de ki gibi 2 saat dayanmış diyebilirdik. Ama 10 gün süren ve adanın ikiye ayrılarak ateş kısmı-buz kısmı gibi iki farklı iklime kavuşmasını sağlayanbi dövüşten sonra sadece dayanmış diyemeyiz. Akainu aokiji'den burun farkıyla üstün olduğu için 10 gün boyunca ölesiye kapışmışlar ve sonunda akainu kazanmış. Aokiji yaralanmış, ayağını kaybetmiş de akainu o savaştan sonra dimdik ayaktamıymış? Luffy savaşta üç amiralle aynı anda ve ayrı ayrı karşılaştı. Üç amiralle birden göğüs göğüse çarpışıp hayatta kalan luffy dışında bi tek marco var sanırım. Luffy'nin şu anda var olan tek yarası göğsündeki X. Normal bi kıyafet giyse hiç yaralanmamış der herkes.

Karşılaşmaya gelirsek; Aok'da yeterince hızlı ve güçlü, kizaru'da. Muhtemelen gene çok uzun süren bi savaş olurdu. Kimin kazanacağı belli olmaz ama ben kılıç kullanma yeteneği daha iyi olanın savaşı kazanacağını düşünüyorum. muhtemelen kizaru the king olur kazanan.
cagdas mübalaga yaptım işte :artiz: kuzan o hale düstügü için cok pis sövesim var ztn yaralarımı desme :D ama dayanmak derkenki olaydan kastım karsı tarafa üstünlük kuramadan savasmak,yoksa aokijiyi hepsinden cok severim ve 10 gün boyunca mücadele ettigini duyunca inanamadım ve cok sevindim.yinede yaralarına ve kopan bacaga bakarsak,dedigim gibi olmalı,aokiji akainuyu donduramamıstır hiç bir zaman, yani yakın dövüste hasar vermiş olmalı en fazla, buz kılıcı gibi saldırılarla ve yakın dövüse girmek demek akainuylan vucudunun 5te 1 ini kaybetmek demek(wb bile yüzünden parca kaptrdı hemde arkadan saldırdı... görünüyor bu resimlerde.üstünlük bence akainudaydı,sadece e.oda amirallerin savas sürekliligini ve dayanıklılıgını göstermek için güne vurgu yaptı bence.yoksa ace vs aokijinin bir anlamı kalmıyor,ikisinin meyve gücleri tartısmasız denk gösterildi.(acele olan bir dövüsü yakın mesafeye cekerek kazanabilir ama meyve gücleri nötrdü işte birbirine)akainu vssindede aokiji muhtemelen kazanamıyacagını bilsede o savasa girerdi,cünkü sakazukiyi en iyi tanıyanlardan biri ve acıkca onu istememiş,adam sonucta hastalıklı bir ruh haline sahip ;)ben böyle düsünüyorum,hani derler ya sabaha kadar mac olsa yenemezdi diye,bence aokijinin olayıda buydu ama muhtesem bir dirayet gösterip,adaletinin arkasında durdu o yüzden tavrı ve karakteriyle hep tayfaya gelsin istedim,su an daha cok istiyorum :)

cagdas mübalaga yaptım işte :artiz: kuzan o hale düstügü için cok pis sövesim var ztn yaralarımı desme :D ama dayanmak derkenki olaydan kastım karsı tarafa üstünlük kuramadan savasmak,yoksa aokijiyi hepsinden cok severim ve 10 gün boyunca mücadele ettigini duyunca inanamadım ve cok sevindim.yinede yaralarına ve kopan bacaga bakarsak,dedigim gibi olmalı,aokiji akainuyu donduramamıstır hiç bir zaman, yani yakın dövüste hasar vermiş olmalı en fazla, buz kılıcı gibi saldırılarla ve yakın dövüse girmek demek akainuylan vucudunun 5te 1 ini kaybetmek demek(wb bile yüzünden parca kaptrdı hemde arkadan saldırdı... görünüyor bu resimlerde.üstünlük bence akainudaydı,sadece e.oda amirallerin savas sürekliligini ve dayanıklılıgını göstermek için güne vurgu yaptı bence.yoksa ace vs aokijinin bir anlamı kalmıyor,ikisinin meyve gücleri tartısmasız denk gösterildi.(acele olan bir dövüsü yakın mesafeye cekerek kazanabilir ama meyve gücleri nötrdü işte birbirine)akainu vssindede aokiji muhtemelen kazanamıyacagını bilsede o savasa girerdi,cünkü sakazukiyi en iyi tanıyanlardan biri ve acıkca onu istememiş,adam sonucta hastalıklı bir ruh haline sahip ;)ben böyle düsünüyorum,hani derler ya sabaha kadar mac olsa yenemezdi diye,bence aokijinin olayıda buydu ama muhtesem bir dirayet gösterip,adaletinin arkasında durdu o yüzden tavrı ve karakteriyle hep tayfaya gelsin istedim,su an daha cok istiyorum :)
Olaya bu açıdan bakarsan ace ve smoker'ın meyveleri de denk gösterildi. Ace kendisi birbirimize zarar veremeyiz git allahından bul dedi. Ace hem smoker'la hem aokiji'yle denk olamaz. Aokiji smoker'dan baya bi üstün durumda. Anlık meyve kapışmaları gerçek bi sonuç vermiyo bence. Akainu WB'nin depremli bisentosunu magma'yla durdurabiliyo ama biz biliyoruz ki deprem magma'dan çok çok daha güçlü ve çok daha yıkıcı.
Dövüşün nasıl olduğunu bilmediğimiz için bişey demek zor. Senin dediğin gibi yakın mesafeye girerek savaştıysa aok mutlaka akainu'ya da sağlam zarar vermiştir. Ama yakın mesafe savaşıyla adanın ikliminin değişmeyeceği göz önünde bulundurulursa iki logia'nın karşılıklı savaşı nasıl oluyo hala muamma. Aokiji kaybedeceğini bildiği savaşa girmez bence. Adamın amacı marine'nin akainu'nun eline geçip katil bi topluluk olmasını engellemek. Kaybettiği takdirde bunu da engelleyemeyeceğine göre oraya kazanabileceğini düşündüğü için gitmiştir. Ayrıca aok gibi tembel adalet'e inanan ve akainu'nun aksine öfkesiyle, kurallarıyla değil de mantığıyla hareket eden biri olarak üstünlüğün sürekli rakipte olduğu bi savaşta 10 gün kalmazdı. Ben çekiliyorum der giderdi. Bana kalırsa savaş orta saha mücadelesi olarak geçti. Aokiji'nin limiti 10 gün akainu'nun limiti 10,5 gündür. Maçın son dakikalarında aok'un tamamen tükenmesi akainu'nunsa bi atımlık canı kalması neticesinde akainu 90 da golü atmış ve şampiyonluk turu bile atamadan yere yığılmıştır.

Olaya bu açıdan bakarsan ace ve smoker'ın meyveleri de denk gösterildi. Ace kendisi birbirimize zarar veremeyiz git allahından bul dedi. Ace hem smoker'la hem aokiji'yle denk olamaz. Aokiji smoker'dan baya bi üstün durumda. Anlık meyve kapışmaları gerçek bi sonuç vermiyo bence. Akainu WB'nin depremli bisentosunu magma'yla durdurabiliyo ama biz biliyoruz ki deprem magma'dan çok çok daha güçlü ve çok daha yıkıcı.
Dövüşün nasıl olduğunu bilmediğimiz için bişey demek zor. Senin dediğin gibi yakın mesafeye girerek savaştıysa aok mutlaka akainu'ya da sağlam zarar vermiştir. Ama yakın mesafe savaşıyla adanın ikliminin değişmeyeceği göz önünde bulundurulursa iki logia'nın karşılıklı savaşı nasıl oluyo hala muamma. Aokiji kaybedeceğini bildiği savaşa girmez bence. Adamın amacı marine'nin akainu'nun eline geçip katil bi topluluk olmasını engellemek. Kaybettiği takdirde bunu da engelleyemeyeceğine göre oraya kazanabileceğini düşündüğü için gitmiştir. Ayrıca aok gibi tembel adalet'e inanan ve akainu'nun aksine öfkesiyle, kurallarıyla değil de mantığıyla hareket eden biri olarak üstünlüğün sürekli rakipte olduğu bi savaşta 10 gün kalmazdı. Ben çekiliyorum der giderdi. Bana kalırsa savaş orta saha mücadelesi olarak geçti. Aokiji'nin limiti 10 gün akainu'nun limiti 10,5 gündür. Maçın son dakikalarında aok'un tamamen tükenmesi akainu'nunsa bi atımlık canı kalması neticesinde akainu 90 da golü atmış ve şampiyonluk turu bile atamadan yere yığılmıştır.
smoker olayıda var ama ordaki durumla, aokiji durumu farklı aslında.yani söyle diyeyim ben nötr ifadesini kullandım ama aslında nötr meyveler smokerın ve acein meyveleri.yani acein deyimiyle onlardaki o güclerle savasmak zaman kaybı.aokiji ace olayına gelirsek meyveler birbirinin zıt gücü,biri ısıyı artırıp,kullanıcısının bulundugu yerde kıs adasının iklimini degiştirirken,digeri gördükki adayı buz cagına sürükleyebiliyor.kullandıkları saldırılar güclü uzak mesafe saldırılarıydı ve denk gücteydiler.benim burda söyledigim denklik meyve gücü için, yoksa aokiji acei her türlü yener.uzun süren savastada üstünlük aokijiye gecer,yakın mesafe dövüsündede... cünkü adamda busoshokuda var.o yüzden ace vs smoker,ace vs aokiji tamamen farklı durumlar bence.

akainuda ise adam devam etmiş sonuna kadar,bence dövüse baslama nedeniylen aynı sebebten kendini zorlayıp devam etmiş.onu su an hepimiz farklı yorumluyoruz, ama akainunun filo amirali olmamasını isteyen aokiji bence kendini paralamıs.bir dövüste bacagının gitmesi ve bedeninde kocaman ayrı bir parca daha kopması, üstelik yenildigin biliniyorsa, ne kadar uzun sürerse sürsün savas, sen o rakipten daha gücsüzsün demektir. ama meyve güclerinin antiligi hesaba katıldıgında takdire sayan bir dövüs sergilemişsindir tezi ortaya cıkar. ben buna inanıyorum.aokiji akainuyu 1 yıl sürsede yenemezdi bence :D

adanın degişimi durumunuda söyle acıklayabiliriz bence;uzak mesafeli saldırılarla baslamıslardır,ama savas uzadıkca ve gücleri azaldıkca sonuc alabilmek için yakın dövüse girmek mecburi olmustur,burdada akainunun üstünlügü ortaya cıkıyor.ben bu lafı ilk söyledigimde forum beni linc etcekti ama dogruya dogru,wb arkadan saldırmasına ve akainuyu demarke yakalamasına ragmen yüzünün yarısını kaybetti,adamın gücü buzu etkisiz kılıp, eriten atesi yakıyor.aoku yakaladımıda işte sonuc o resimdeki gibi olur;olmayan bacak ve vucudun 5te 1 lava teslim ;)

Bence Kizaru alır marineford savaşındada wb vs akauni ,marco ws kizaru ,Jozu ws aokiji Ama marineford fiiler diyenler falan bilmem ama bu mantığa bakarsamsa oda sanki bi sıraya koymus gibime geldi ve oyum kizaruya.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık