Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Borsalino vs. Kuzan

Kim kazanır?

• Borsalino

Kullanılan: 20 33.9%
  • Kuzan

Kullanılan: 35 59.3%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 4 6.8%

• Kullanılan toplam oy
    59
Aleve kati sivi yada gaz diyemessin.Cunku alev bir madde degil.O bahsedilen kavramlar MADDENIN halleridir.
Neyse başka bir alıntı ile cevaplayayım, bu konu göreceli diyip kapatalım.

Madde ortada yer kaplayan ve belli bir kütlesi olan herşeydir. Ateş alevini düşünürsek: Bu alev bir çok gazdan oluşur (oksijen, karbon dioksit, karbon monoksit, su buharı, ve bir çok farklı şey) Eğer bu yönden bakarsak evet maddedir.
Işık konusunda katılıyorum ama ateş - ısı olarak değil ateşin alevinden bahsedersek bence maddedir.

Şu alev-magma muhabbetini uzatmak istemiyorum ama wiki'de alev için ateş'in görülebilir gazlı(gazsal) kısmı gibi bir ifade var, öte yandan bazı alevlerin plazma olarak kabul edilebilecek kadar sıcak olabildiği ama bu konu hakkında fikir ayrılıkları olduğu gibi bir de dipnot var, yani alev her türlü madde oluyor bu durumda, alev'in türüne göre sıcaklığı değişmekle birlikte genel olarak 1000-2000 derece arasında olduğu görülüyor, öte yandan bu sıcaklığın 3000-4000 civarına yükseltilebildiği de eklenmiş, ve sanırım şu ana kadarki en yüksek sınırda 4990 dereceymiş,

Şimdi neden alevle ilgili bu kadar şey yazdım.? Çünkü aynı anda baktığım magma sayfalarında magma sıcaklığı için genel olarak alevle yakın rakamlar girilmiş, Türk wiki'sinde 2000 civarı denmiş, ingilizcede 600-1600 denmiş, ispanyolcada 750-1500 denmiş,

Şimdi burada bu kadar yazmamın asıl sebebi şu ki, ben daha önce bu rakamları incelediğimde alev için verilenler aynıydı ama magma için 30.000-40.000 civarı rakamlar vardı hem tükçede hemde ingilizcede ve bu rakamlar ışığında alev-magma olayı bana mantıklı gelmişti (sanırım 7-8 ay kadar önce bakmıştım en son), burada ki ilginç nokta şu ki ya bu rakamlar kabul edilemeyecek kadar büyük oranlarda değişti yada benim kafa uçtu herşeyi yanlış hatırlıyorum, öte yandan benim yanlış hatırladığımı varsaysak bile şu haliyle bir gariplik var gibi (konuyla alakasız oldu ama muhabbet buradayken pekte sırıtmaz sanırım).

acein gücü ve aokijinin gücü kuvvetli saldırılarla birbirlerini nötrledi,yani ace ne yaparsa yapsın aokiji buz üretmeye devam ettigi sürece,o bedene ulasamaz aynı anda tabiki;aokijide ace ates ürettigi sürece o bedene ulasamaz.

ama aokijide gördügümüz yaralar üzerine ve akainu kılıc kullanmadıgına göre,akainunun magması aokijinin buzunu sadece nötrlemeyip üstünlük kurmus olmalı.nasıl eliylen wbnin yüzünün bir bölümünü aldıysa akainu ii dikkat edin;omuzundaki yaradada öyle bir parca gitmiş.akainunun kazanması meyve gücü geregi sarttı,ama e.oda aokijiyi ezdirmedi.dövüsün 10 gün uzaması aokijinin dayanıklılıgı ve yeteneginden ileri geliyor bence ama yinede akainuda gördügümüz yüz parcasında çizik bile yok.koskoca buz dagını saniyeler içinde eriten adama buz birsey yapmaz.aokijinin bacagınıda lavla almıstır.cünkü lav sadece celigi degil,insan uzuvlarınıda yakalarsa yanında götürür.o yüzden o vsdeki anlasılmamıs olay aokijinin nasıl 10 gün dayandıgıydı... gördük işte; sadece dayanmıs,öldürülmemeside eski arkadas olmalarının hatırına :D

kizaruya gelince,akainu yonko gücünde dedigim zaman benle dalga gecmeye kalkardı bazı cok bilmişler o zaman ki vs tablosu,yani bnm esinlendigim sey hala sabit. wb>marco>jozu ,akainu>kizaru>aokiji

O değilde Akainu sıfır kalıcı hasar ile savaşı bitirip Aokiji'yi bu hale getiriyorsa Mangaka küfürün daniskasını hakeder benim gözümde.10 gün boyunca şamar oğlanı mı oldu bu adam yahu.Ezdirmiyim diye kapıştırmış ama sıfır hasarla çıkarsa asıl o zaman ezdirmeden beter ettirmiş olur.2 saat kapıştır kalıcı hasarları bırak biz gene helal Aokiji deriz :D

aokiji galiba titreşimler dondurulamıyor demişti shirohigeye saldırdığında... ışıkta titreşimin hası olduğuna göre donduramaz ama sadece sonuca varmak için yeterli mi..) şuana kadar izlediğimiz izlediğimiz kizaru aokijiden daha fazla savaşma isteği olan biri izlenimi veriyor. zaten fisher tigerın anlatıldığı yerde kizaruyuda görmüş olduk... mafya gibiydi... hız ağırdır kızaru alabilir...

Kizarunun bir kere bile bir yerinin kanadıgını gören var mı ?
Kizaru the king olduğu için böyle durumlara kolay kolay düşmüyo ama evet rayleigh'la kaşrılastığında ihtiyar kizaru'yu çizmişti.

ben basit bir örnek vereceğim.marco jozudan daha güçlüdür.marco'nun karşısına kizaru jozunun karşısınada aokiji geldi basit bir mantık ama bence gayet mantıklı.
Atladığın bi nokta var, kizaru the king tek başına marco'yu yenemedi bi koramiralden yardım aldı, aokiji jozu'yu tek başına yendi.

acein gücü ve aokijinin gücü kuvvetli saldırılarla birbirlerini nötrledi,yani ace ne yaparsa yapsın aokiji buz üretmeye devam ettigi sürece,o bedene ulasamaz aynı anda tabiki;aokijide ace ates ürettigi sürece o bedene ulasamaz.

ama aokijide gördügümüz yaralar üzerine ve akainu kılıc kullanmadıgına göre,akainunun magması aokijinin buzunu sadece nötrlemeyip üstünlük kurmus olmalı.nasıl eliylen wbnin yüzünün bir bölümünü aldıysa akainu ii dikkat edin;omuzundaki yaradada öyle bir parca gitmiş.akainunun kazanması meyve gücü geregi sarttı,ama e.oda aokijiyi ezdirmedi.dövüsün 10 gün uzaması aokijinin dayanıklılıgı ve yeteneginden ileri geliyor bence ama yinede akainuda gördügümüz yüz parcasında çizik bile yok.koskoca buz dagını saniyeler içinde eriten adama buz birsey yapmaz.aokijinin bacagınıda lavla almıstır.cünkü lav sadece celigi degil,insan uzuvlarınıda yakalarsa yanında götürür.o yüzden o vsdeki anlasılmamıs olay aokijinin nasıl 10 gün dayandıgıydı... gördük işte; sadece dayanmıs,öldürülmemeside eski arkadas olmalarının hatırına :D

kizaruya gelince,akainu yonko gücünde dedigim zaman benle dalga gecmeye kalkardı bazı cok bilmişler o zaman ki vs tablosu,yani bnm esinlendigim sey hala sabit. wb>marco>jozu ,akainu>kizaru>aokiji
Sadece dayanmak? Ace'in "sadece 20 saniye" dayanabildiğini, bütün tümen komutanları + crocodile'ın 1 dk civarı ancak oyalayabildiğini, ivankov'un 45 saniye dayanabildiğini, jinbei'nin ıkınarak bi darbeyi karşılayabildiğini ve WB'nin at gücündeki vuruşlarını karşılayabildiğini bildiğimiz bi adama karşı sadece daynamak ne demek? Bahsi edilen savaş 2 saat sürseydi ve aokiji kaybetseydi usopp vs luffy'de ki gibi 2 saat dayanmış diyebilirdik. Ama 10 gün süren ve adanın ikiye ayrılarak ateş kısmı-buz kısmı gibi iki farklı iklime kavuşmasını sağlayanbi dövüşten sonra sadece dayanmış diyemeyiz. Akainu aokiji'den burun farkıyla üstün olduğu için 10 gün boyunca ölesiye kapışmışlar ve sonunda akainu kazanmış. Aokiji yaralanmış, ayağını kaybetmiş de akainu o savaştan sonra dimdik ayaktamıymış? Luffy savaşta üç amiralle aynı anda ve ayrı ayrı karşılaştı. Üç amiralle birden göğüs göğüse çarpışıp hayatta kalan luffy dışında bi tek marco var sanırım. Luffy'nin şu anda var olan tek yarası göğsündeki X. Normal bi kıyafet giyse hiç yaralanmamış der herkes.

Karşılaşmaya gelirsek; Aok'da yeterince hızlı ve güçlü, kizaru'da. Muhtemelen gene çok uzun süren bi savaş olurdu. Kimin kazanacağı belli olmaz ama ben kılıç kullanma yeteneği daha iyi olanın savaşı kazanacağını düşünüyorum. muhtemelen kizaru the king olur kazanan.

Teach vs Ace dövüşüne bakabilirsin bunun için. Ben buna benzer bir kapışma olarak Aokiji'nin alacağını düşünüyorum bu vs yi. Kizaru savaşta hiç çizik almadı ama Marco'yu yenmek için koramiralden yardım aldı, yoksa yenemiyordu. Aokiji ise Marco'dan da darbe aldı Jozu'dan da ama yinede Jozu'yu tek başına yenebildi. Aokiji şeklini yapar diyorum.
Teach vs Ace örneği olmaz. Teach'in meyvesi her şeyi içine çekiyor, alevden etkilenecek hali yoktu zaten.
Yani Teach'in meyvesi her türlü üstündü.
Kizaru vs Aokiji'ye ise Oda'nın bir lafı var. İstediğime kazandırırım'a benzer bir laf.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık